Украина
category

Приватизація земельної ділянки

Вопрос № 2785
Приватизація земельної ділянки
6 консультаций
100 грн.

Доброго дня, приватизована частина земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва, а інша її половина не приватизована та немає про неї відомостей на публічній кадастровій карті.

Яким чином оформити право власності на цю незареєстровану половину?

Дякую

Консультации Советников

подайте заявление на выделение вам этого участка

Ответ оплачен: 80 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу повідомити наступне, як людина,котра має відношення до представницьких органів місцевого самоврядування( За прикладом вирішення земельних питань у Сумській міській раді):

1. Перш за все визначившись з цільовим призначенням зем.ділянки, надаєте до органу місцевого самоврядування уповноваженого вирішувати земельні питання перелік документів( клопотання про надання земельної ділянки- у власність , оренду, чи постійне користування) зазначаєте в ньому наступну інформацію: цільове призначення ділянки , розмір в гектарах , адресу місця розташування до числа земель якої територіальної громади вона зарахована , вся ця інформація про порядок надання зем. ділянок зазначена у Земельному Кодексі України з ст.121 вказані порядок та підстави. До клопотання додаєте копію паспорта , або іншого документа , що засвідчує громадянство України, графічний матеріал на зем. ділянку на якому зазначають Ваше ПІБ повністю ( його можна взяти викопіюванням з кадастрової карти України). Вказані документи надаєте до органу МС уповноваженого займатись зем. питаннями(зазвичай це структурний підрозділ міської ради) - документи можна подавати через ЦНАП( Центр надання адмін. послуг у Вашому місті чи районі) вони самостійно направлять документи до уповноваженого органу МС.).Інформацію стосовно земельних ділянок та їх власників Вам повинні надати у цьому ж органі це їх прямий обов язок.

2. Після того, як Ваші документи погодять у органі МС їх відправлять на погодження постійної комісії міської ради з земельних питань, як тільки вони надійдуть на комісію зазначену , Ви власноруч пишите заяву на ім я голови вказаної комісії (вказуєте ту інформацію , що була в клопотанні з проханням рекомендувати Вашій міській раді відповідній надати Вам дозвіл на розробку проекту землеустрою.(Ця процедура займає тривалий час, тому за цей період Ви знаходите оргагізацію в якій Вам готові розробити такий проект(на платній основі), звертаєтесь до них з заявою на такі послуги вони(геодезист) виконує Вам всі роботи( робить зйомку на місцевості, проект , направляє документи на перевірку) процедура теж тривала та потрібне рішення міської ради з печаткой прийняте на сесії про надання згоди на розробку проекту землеустрою, тільки в такому випадку можна звертатись за сами проектом.

3. Після того , як у Вас в руках буде проект землеустрою ділянки , Ви знову пишите заяву на вказану постійну комісію , додаєте проект землеустрою з проханням рекомендувати міській раді надати зем. длянку у Власність, оренду , чи постійне користування ( графічний матеріал є важливим на всіх стадіях).

4 В результаті Ви отримаєте рішення міської ради про надання у власність , оренду чи ін. формі земельну ділянку , зможете розпочати бізнес чи інше.

Можу надати контакти землевпорядника для консультації , але вона платна навіть на консультування - 100 грн.

Зразки документів теж в наявності.

Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deputati/778-kramchenkov-andrij-borisovich.html

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Здоровья! Согласен с коллегами. От себя добавлю, с подачей документов не затягивайте! Иначе её присвоит более проворный человек!

Ответ оплачен: 10 грн.

Вітаю! 

Першим кроком є подання до відповідного органу (сільської, міської ради, райдержадміністрації тощо) клопотання (заяви).

У клопотанні зазначаються:

цільове призначення земельної ділянки;

її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення)

до клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.                                                                        

Графічний матеріал — це будь-який малюнок, з якого зрозуміло, де знаходиться ваша земельна ділянка. Для того, щоб в органах, куди ви звертаєтесь прийняли рішення про те, чи дати вам дозвіл для початку процедури приватизації чи не дати, мають розуміти, про яку ділянку йде мова. Тому потрібно докласти будь-яку схему, з якої буде зрозуміло, про яку ділянку ви просите. Зробити такі графічні матеріали можна самостійно, зайшовши на ту ж саму публічну кадастрову карту і виділивши маркером ту ділянку і у тому місці, що ви собі підшукали.                                               Вказану заяву (клопотання) можна надіслати поштою цінним листом з описом та повідомленням про отримання, або ж занести і подати самостійно до відповідного органу влади, отримавши штамп на другому примірнику. Тут дуже важливий власне цей штамп: оскільки саме від дати подання (при поштовій пересилці — дата повідомлення про отримання) відраховується 30 днів, протягом яких орган влади має надати згоду, або обґрунтовану відмову.  Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам:

законів

прийнятих відповідно до законів нормативно-правових актів,

генеральних планів населених пунктів

іншої містобудівної документації,

схем землеустрою

техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель

проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.         

У разі отримання відмови варто звернутись із запитом про надання публічної інформації щодо цієї конкретної земельної ділянки, яка, можливо, вже перебуває на стадії реєстрації іншою особою.                                                                 

Якщо ж впродовж 30-денного терміну ви не отримали жодної відповіді та орган не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то зацікавлена особа у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування.До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.                  

Отримавши згоду від органів місцевого самоврядування, або не отримавши, приступаємо до наступного етапу — розробка проектів землеустрою, що передбачає звернення до землевпорядників. Заключивши договір із землевпорядником, чи землевпорядною організацією, в якому варто обов’язково передбачити вартість послуг та строки виконання робіт. Результатом роботи землевпорядника має стати проект землеустрою.В середньому термін виконання робіт триває 1 місяць.                                                    

Ви самостійно берете цей проект землеустрою та віддаєте на погодження в управління Держгеокадастру, або це здійснює сам землевпорядник, про що ви можете домовитись на етапі укладання договору.                                                      

Далі після узгодження проекту землеустрою з Держгеокадастром, узгоджений проект землеустрою потрібно передати до органів місцевого самоврядування із супроводжуючим листом, в якому вказати, що подається оригінал проекту землеустрою з проханням його затвердити. Суть цього затвердження полягає в тому, щоб орган, який передає земельну ділянку, переконався, що заява подавалась на цю земельну ділянку, проект і узгодження зроблені теж на цю ділянку. Сільрада не може зробити зауважень до затвердженого Держгеокадастром проекту, оскільки не є спеціалістом в землевпорядкуванні.Згідно із статтею 118 Земельного кодексу, орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені у суді.                              

Заключний етап  - отримання земельної ділянки у власність. Для цього необхідно зареєструвати ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно    

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день!

Погоджуюсь з консультацією Ірини Філатової.

Якщо земельна ділянка уже має землевпорядну документацію і вона відповідає дійсності, тоді пишете заяву та додаєте землевпорядну документацію та очікуєте рішення. Зверніть увагу, що якщо особа, уже приватизовувала земельну ділянку даного виду, тоді приватизувати ще земельну ділянку вона може лише на платній основі, шляхом цивільно-правових угод. (викупити земельну ділянку).

Порядок безкоштовної приватизації передбачений ст. 118 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України), (колега її уже Вам описала).

Порядок викупу земельної ділянки передбачено ст. 128 ЗК України. Також необхідно розуміти, що розміщено, на 2 частині земельної ділянки, якщо є нерухомість, тоді можна приватизувати земельну ділянку відповідно до ст. 120 ЗК України, якщо шляхом проведення земельних торгів, тоді необхідно ознайомитися із статтею 134 ЗК України.

Якщо буде здійснювати приватизацію відповідно до ст. 118 ЗК України, врахуйте норми ст. 121 ЗК України про розмір земельних ділянок.

Є 2 основні способи: 1)безоплатна 2) платна.

В залежності від обраного способу приватизації користуйтеся відповідними нормами.

Для більш детальної консультації, необхідно ознайомитися із наявними документами, при наявності.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Відповідно до частини 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. Тобто, якщо Вами вже була безоплатно приватизована земельна ділянка для ведення садівництва, то приватизувати безоплатно ще раз землю саме для ведення садівництва Ви вже не маєте права. Однак можете отримати безоплатно земельну ділянку для іншого виду користування: ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, для будівництва та обслуговування житлового будинку, для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів. Або ж можете викупити ту неприватизовану частину земельної ділянки відповідно до статті 128 Земельного кодексу України.

Також раджу Вам особисто сходити до місцевої ради чи районної державної адміністрації (у відповідний відділ, який займається земельними питаннями) за роз'ясненнями.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ