Украина
category

Авторское право на фотографии

Вопрос № 281
Авторское право на фотографии
2 консультации
Бесплатно

Добрый день прошу вашей консультации в следующем вопросе:- мы производим одежду с нанесением фотографий взятых из интернета.Пока это разовые изделия,но планируются большие партии.Должны ли мы находить фотографов или иллюстраторов произведения которых мы используем и заключать с ними какие то соглашения? И что нам грозит если мы этого не сделаем? Спасибо.

Консультации Советников

Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів (до якої приєдналася Україна) та статтею 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права фотографічні твори, у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії, охороняються як об’єкти авторського права. Для правомірного використання фотографічних творів як об’єктів авторського права в знаках для товарів і послуг необхідно отримати дозвіл від автора чи іншого суб’єкта авторського права на ці твори.

Договори про передачу прав на використання фотографічних творів укладаються в письмовій формі. Договір про передачу прав на використання творів вважається укладеним, якщо між сторонами досягнуто згоди щодо всіх його істотних умов (строку дії договору, способу використання твору, території, на яку поширюється передаване право, розміру й порядку виплати авторської винагороди, а також інших умов, щодо яких за вимогою однієї із сторін має бути досягнуто згоди).

За порушення авторського права передбачається цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Цивільна відповідальність може настати у випадку звернення особи, авторське право якої було порушено, до суду .

Цивільна відповідальність може накладатися на правопорушника й господарським судом, якщо власник майнового авторського права, з одного боку, як позивач, і відповідач, з іншого боку, – є суб’єктами господарювання. У таких справах судове провадження регулюється нормами Господарського процесуального кодексу України.

Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності передбачається, зокрема, статтею 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтею 176 Кримінального кодексу України.

Полностью согласен с Татьяной. Если сроки охраны имущественных авторских прав еще не истекли - то нужно заключать договоры. Если истекли - можно использовать свободно при условии соблюдения неимущественных прав, которые охраняются в Украине бессрочно.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ