Украина
category

земельний пай

Вопрос № 2822
земельний пай
7 консультаций
50 грн.

Моя мати склала заповіт на мою племінницю . Мати померла у 1996 році.Сертифікат на земельний пай матері був виданий у 2001 році.Хто є правонаступником цього сертифіката на земельний пай?

Консультации Советников

Якщо в заповіті зазначено що він виданий на все належне спадкодавцю майно - то ваша племінниця є спадкоємцем паю.

30.06.19 10:52
василь

А чи має можливість племінниця відписати половину земельного паю за її згодою?

30.06.19 11:05

Відписати - ні. Вона  може виділити земельний пай в натурі. Оформити права на земельну ділянку. А після цього подарувати вам половину, якщо ви домовитесь.

Доброго дня.

Особи – власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). Після прийняття рішення розпорядником земель про передачу земельної ділянки у власність здійснюється перенесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та виготовлення державного акта на землю.

Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища).

Для того,щоб обміняти сертифікат на державний акт на право власності на земельну ділянку для укладення угоди з землевпорядною організацією (ліцензіати) потрібно:

-розпорядження районної державної адміністрації, рішення сесії сільської ради про надання дозволу на виготовлення державного акта на право власності на земельну ділянку;

-викопіювання із нанесенням місця розташування земельної ділянки, завірене печаткою районної державної адміністрації та підписом голови;

-копія сертифікату на право на земельну частку (пай);

-копія свідоцтва про право на спадщину або рішення суду у випадку заміни сертифікату спадкоємцями;

-копія паспорту (всі сторінки) та ідентифікаційного коду.

Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на земельну ділянку.

Добрий день!

Погоджуюсь з консультацією Михайловина Дмитра. Якщо у заповіті зазначено, що заповіт виданий на все майно, в тому числі майна, що може бути отримане у майбутньому, тоді спадкоємцею земельної ділянки-паю є Ваша племінниця. Якщо в заповіті земельна ділянка-пай не охоплена заповітом, тоді в порядку ст. 1245 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України).

Відповідно до ст. 1245 ЦК України передбачено, що частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

У зв'язку із цим, у мене виникло декілька запитань: 1) Підкажіть будь ласка, чи прийняла Ваша племінниця спадщину?

2) Коли Ви і Ваша племінниця отримали або дізналися про сертифікат на земельну ділянку?

Просто, сертифікат 2001 року, а уже 2019 рік, і Вам можуть просто відмовити в наданні спадщини. 

Запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Доброго дня!

Якщо сертифікат на земельний пай вказаний у заповіті, то звичайно його правонаступником є ваша племінниця. 

Земельний сертифікат – це документ, який посвідчує право особи на земельну частку (пай) і містить відомості про її вартість та розмір в умовних кадастрових гектарах.

Сертифікат на право на земельну частку (пай), отриманий громадянами, вважається правовстановлюючим документом при реалізації права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Особою набуває права власності на земельну ділянку лише після її виділення в натурі та видачі державного акта на право власності на земельну ділянку.

А тому, якщо ваша племінниця досі не обміняла сертифікат на державний акт на право власності на земельну ділянку, їй необхідно звернутися із відповідною заявою до місцевої ради.

Правовою основою виділення земельної частки (паю) виступає Закон України “ Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”.

Однак, навіть якщо земельна ділянка вже була виділена в натурі вашій племінниці, вона на даний час не може подарувати Вам частину землі, адже згідно з останніми змінами до законодавства до 1 січня 2020 року діє мораторій на відчуження земель даної категорії.

Так, згідно з пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України:

15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, не допускається:

а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земель, що перейшли до комунальної власності відповідно до пункту 21цього розділу або передані до комунальної власності відповідно до статті 14-1 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) відповідно до частини другої статті 37-1 цього Кодексу земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Таким чином, ваша племінниця зможе подарувати Вам половину земельного паю лише з січня 2020 року (звичайно, якщо знову не продовжать заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення).

А тому, якщо у Вас  з вашою племінницею гарні відносини, нехай здає землю в оренду (що не забороняється) та половину орендної плати віддає Вам.

если племянница приняла наследство и в завещании указано все имущество - то наследником есть племянница 

а после оформления пая - она может распоряжаться им на свое усмотрение - в том числе отдать вам в оренду подарить и т.д.

Доброго дня. Щодо вашого питання можу написати наступне:

Хто є «правонаступником» на пай залежить від того хто прийняв спадщину, а хто ні.

Якщо ваша племінниця до цього часу не зверталась до нотаріуса із заявою про відкриття спадкової справи, вона може вважатися такою, що пропустила строк для прийняття спадщини і НЕ матиме право на пай (навіть якщо на неї заповіт).

Якщо племінниця уже якесь інше майно оформляла після померлої (будинок, грошові вклади), тоді вона матиме право і на пай. Подарувати чи продати його вона НЕ МОЖЕ (люди не забувайте про мараторій!!!), тільки здати в оренду або емфітевзис або зробити заповіт.

Якщо племінниця нічого НЕ оформляла і нікуди НЕ зверталась, а ВИ подавали заяву про прийняття спадщини АБО маєте на руках будь-який документ що підтверджує вступ у спадщину (довідка з сільської ради, що ви стали управляти будинком, ощадні книжки мами, держані акти на землю (окрім цього що виданий у 2001 році)) ТО ВИ матимете право на оформлення і цього паю.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ