Украина
category

Відпрацювання після інтернатури

Вопрос № 2823
Відпрацювання після інтернатури
7 консультаций
50 грн.

Добрий вечір. Я лікар, закінчила інтернатуру, і хочу запитати на рахунок відпрацювання після інтернатури. В мене було направлення на роботу, і я підписувала договір З лікарнею де було вказано про відпрацювання 3 роки. Там працювати я не хочу, чи є можливість не відпрацьовувати? Враховуючи те що знайшла роботу в державній лікарні,тільки в іншому місті. Дякую.

Консультации Советников

Здоров'я! Ви дійсно можете перевестися на інше місце проходження інтернатами, маючи при собі: погодження (за підписом головного лікаря) з нового місця про те, що вони Вас приймають, та погодження з попереднього місця, про те, що вони Вас відпускають! Ви просто поясніть на попередньому місці, що Ви знайшли більш підходящий варіант проходження інтернатами, і нащо їм працівник, який буде працювати без натхнення!? Не любити своє робоче місце, та прагнути як вимога швидше потрапити на нього, а навпаки, ненавидіти та кожного дня думати, як не вийти на роботу! Користі від такого навчання неотримає ніхто! Ні Ви, ні лікарня, ні врешті-решт держава! А, нам саме зараз, не вистачає справжніх лікарів! Якщо, така розмова не принесе Вам бажаних результатів, то раджу Вам звернутися безпосередньо до Міністерства охорони здоров'я, з листом, відповідно до викладеного вище тексту!

Щиро бажаю, міцного здоров'я, та успіхів в подоланні однієї з перепон у Вашому житті!

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий ранок!

 Прийняття особи на посаду лікаря-інтерна відповідної спеціальності відбувається на підставі наказу управління охорони здоров’я про зарахування про зарахування в інтернатуру, зазвичай з одночасним підписанням договору про відпрацювання.

Згідно з предметом даного договору по закінченню інтернатури особа зобов’язана відпрацювати в медичному закладі 3 роки на посаді лікаря-спеціаліста відповідного фаху.

У випадку невиконання даного обов’язку лікар-інтерн зобов’язаний сплатити на користь медичного закладу грошові кошти у розмірі, що відповідає сумі, виплаченій йому за весь період проходження інтернатури.

Ответ оплачен: 15 грн.

Зверніться особисто до головного лікаря, можливо вона/він не буде проти розірвання угоди. 

Будуть додаткові питання, звертайтесь.

Доброго дня!

Так, дійсно Ви можете перейти працювати в іншу установу , але тільки за письмовим погодженням з директором про звільнення з однієї установи та письмовим погодженням  з директором іншої установи, який також надасть підтвердження про Ваше прийняття на роботу до попереднього місця проходження інтернатури! 

У одностороньому порядку трудову угоду про відпрацювання 3-х років за направленням розривати не можна, в такому разі - це буде порушення умов з Вашого боку, що тягне за собою неминуче повернення коштів за організацію проходження мед. інтернатури.

З повагою,

Костянтин Гончаренко 

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день!

Ви можете скинути мені на електронну адресу чи по Viber договір, щоб я його подивився? Можливо, можна знайти вихід.

Доброї ночі!

Не погоджуюсь з консультаціями колег. Вам неохідно відпрацювати 3 роки у даній лікарні.

На сьогодні є судова практика на користь навчальних закладів, але також місць інтернатури.

Можете ознайомитися із судовими рішеннями:

1) http://bit.ly/2XQgQaM

2) http://bit.ly/2XIKJcF

3) http://bit.ly/2TDx3i7

Також можете ознайомитися із порадами за посиланням по подібному запитанню: http://bit.ly/3252kLs

Запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрий вечір!

Можливо це не дуже доречно, але все-таки прокоментую консультацію Михайла Ямчука, так як він не погодися з усіма попередніми консультаціями своїх колег.

Він пише, що Ви відповідно до угоди з лікарнею повинні відпрацювати в ній 3 роки після закінчення інтернатури (а відповідальність в цій угоді – повернути кошти за період проходження інтернатури, а як Ви пам’ятаєте – зазвичай, це заробітна плата за період роботи на посаді лікаря-інтерна), при цьому вказує: на сьогодні є судова практика на користь навчальних закладів, але також місць інтернатури. Однак жодного судового рішення, коли б лікарня стягнула з особи кошти за період проходження інтернатури, при цьому не надає.

Всі наведені ним посилання містять судові рішення, коли з особи було стягнуто кошти за навчання саме на підставі угоди між медичним навчальним закладом та студентом, який підписавши її, брав на себе зобов’язання відпрацювати 3 роки за направленням (вибачте, але ж її підписання було передбачене чинним до цього часу законодавством України).

Мною ж були наведені рішення, які підтверджували, що якщо лікарня дійсно подасть позов про відшкодування коштів, витрачених на проходження інтернатури, жодних виплат вона не отримає (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82149607, https://verdictum.ligazakon.net/document/82151979).

Відповідно до п. 7.3. Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я від 19.09.1996 р. № 291 (https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96) заробітна плата лікарям (провізорам)-інтернам протягом всього періоду навчання сплачується за рахунок закладів (установ), в які вони зараховані лікарями (провізорами)-інтернами, або закладом (установою), з яким укладено трудовий договір у розмірі, встановленому чинним законодавством.

Згідно вимог ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст.127 КЗпП України відрахування із заробітної плати можуть проводитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

Отримана лікарем-інтерном заробітна плата за виконану ним роботу за трудовим договором не відноситься до витрат на його навчання, а тому не не може бути стягнена.

Також колега пропонував ознайомитися із порадами за посиланням по подібному запитанню: http://bit.ly/3252kLs. Навіть у тих відповідях він посилається саме на типову угоду про відпрацювання, укладену між студентом та ВНЗ, а не лікарнею та випускником.

1) До речі, Ви запитали у Михайла Ямчука: «Наскільки я ознайомилась з законом, відміна відпрацювання 3 роки на цільове направлення не діє?». (на що він відповів так).

Напишіть, будь ласка, що це за закон такий, де йдеться про цільове направлення (чесно не можу знайти, однак якщо мій колега сказав так, чим підтвердив, що він є, будь ласка, напишіть).

2) Ви у запитанні Михайлу Ямчуку написали, що поступили на навчання в університет за цільовим направленням (цього Ви, до речі не вказували, а написали, що в університеті підписалидокумент, що погоджуєтесь зі своїм розподілом, після чого Вам видали направлення на роботу. Що є дивно, адже, якшо Ви дійсно вступили на навчання за цільовим направленням, то саме за ним Вас мали б і направляти на роботу, без будь-якого там розподілу).

Тому, будь ласка, напишіть чи дійсно Ви поступили на навчання в університет за цільовим направленням, якщо так, то його я так розумію видавало обласне управління охорони здоров’я.

Дякую.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ