Ответ оплачен: 7 грн.
Доброго дня.
Перш, ніж залучати до вирішення конфліктної ситуації будь-які органи, варто спробувати домовитися мирним шляхом.Будь-яке втручання або притягнення сусіда до відповідальності можуть тільки погіршити відносини і спровокувати нові загрози на вашу адресу.
Спробуйте домовитися з сусідом. Поясніть йому, що конкретно вам заважає його поведінку і постарайтеся знайти прийнятне рішення для обох сторін.
Якщо сусід буде вам погрожувати - викликайте поліцію. Навіть найменший натяк на загрозу життю – це привід для реакції правоохоронців. Обов’язково фіксуйте все на відео або аудіо. Якщо сусід постійно загрожує не тільки вам, а й іншим жителям багатоквартирного будинку, необхідно домовитися про спільні дії зі збору доказової бази, перш ніж звертатися до правоохоронців.
Що стосується допустимого шуму. Слід відрізняти право на проведення ремонтних робіт та на користування іншими джереалми побутового шуму. Користування звуковідтворювальною апаратурою, іншими джерелами побутового шуму, гучний спів та викрики не заборонені з восьмої до двадцять другої години.
Своєю чергою, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, дозволено з восьмої до двадцять першої. У святкові та неробочі дні проведення ремонтних робіт заборонено цілодобово.
Перевищувати рівні шуму, визначені санітарними нормами, забороняється цілодобово. Так, в житлових приміщеннях рівень шуму не повинен перевищувати 55 децибел, з 23:00 до 8:00 — 45 дБ.
Що стосується кондіціонеру. В нашій країні, нажаль, відсутнє чітке регулювання з цього питання, як і процедура притягнення власника до відповідальності, якщо встановлення кондиціонеру порушує права інших мешканців.
Однак, самовільно встановлений кондиціонер у багатоквартирному будинку може бути демонтований за рішенням суду.
Відповідно до вимог ч. 2, 5 ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства і не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
У більшості випадків ці будівельні роботи виконуються на власний розсуд, без дозволів, правильних прорахунків.Встановлення кондиціонерів в жилих будинках дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету.
Скарги на шум сусідського кондиціонера.Право на тишу (або відсутність шумового забруднення) гарантовано ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», громадянам надано право на безпечні для здоров'я побут, відпочинок і навколишнє середовище. При цьому параметри факторів середовища життєдіяльності (включаючи шум, вібрацію), що впливають на здоров'я людини, повинні перебувати в межах, встановлених санітарними нормами. Якщо є висновок СЕС про перевищення допустимого рівня шуму, суд в 99% випадків приймає рішення про демонтаж кондиціонера.
Що стосується орієнтації сусіда, то законодавством це не заборонено, оскільки цей факт не несе загрози для людини та суспільства.