Украина
category

Сосед достает

Вопрос № 2833
Сосед достает
9 консультаций
50 грн.

Допоможіть будь- ласка ! Мій сусід живе на 1 поверсі, ми на другому, чоловік та дитина 5 років. Купили квартиру три місяці назад у пожилих людей, почали робити ремонт, прийшов сусід, тай каже, щоб ми зробили шумоізоляцію полу. Та просив що ми були тихіше. Наступного разу він послав свого друга коли я робила відбивні, потім звонив та писав у вайбері через день що моя дитина влаштувала спортзал, а також писав що " если я ремонт еще потерплю то спортзал у сеья над головою нет" То я так и не зрозуміла це була погроза моїй дитині? А коли він встановив 3 кондиціонера в мене під вікнами, які шумлять, та не дають нормально жити, то він мені каже що це шум не від його кондиціонерів!

По друге, йому вже років 50, сусіди догадуються що він іншої орієнтації, кожного разу до нього ходить мущина....друг...

Коли я йому сказала щоб демонтував свої кондиціонери, на наших дверях був плевок! А також принижує та оскорбляє !(

Підкажіть як можна його утихомирити. Як в нас в Україні борються з геями, незаконними кондиціонерами, та неадекватними сусідами! 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрый день!

В данном случае решить вопрос и использовать при этом какие-либо способы юридической защиты, по-моему мнению, невозможно. Уладить конфликт можно только путем мирных переговоров.

 угрозы в высказываниях соседа не было, это накал страстей и конфликтная ситуация не более...обратиться куда-то с этой проблемой также нет возможности 

по кондиционерам ... можно конечно обратиться к нормам и стандартам шумоизоляции самого дома и т.д. но, думаю, что эти попытки успехом не увенчаются 

 ну а относительно ориентации соседа. это никоим образом уж точно не регулируется законодательством. да и такие разговоры, как правило , приводят к разжиганию конфликта еще в большей степени

единственный выход - искать в таком случае новое место жительства или договариваться 

Ответ оплачен: 7 грн.

Добрий день.

Самовільно встановлений кондиціонер у багатоквартирному будинку може бути демонтований за рішенням суду.

Відповідно до вимог ч. 2, 5 ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов’язків власник зобов’язаний додержуватися моральних засад суспільства і не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Тому встановлення, кондиціонеру у багатоквартирному будинку має бути погоджене власником з іншими співвласниками будинку, відповідно до ст. 369 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. У випадку, якщо власник не отримав такої згоди від інших співвласників будинку, яким відповідно до ст. 382 цього Кодексу, належать на праві спільної сумісної власності опорні конструкції будинку (у даному випадку – стіни, на яких зовні, тобто за межами квартир встановлений кондиціонер), такий кондиціонер може бути демонтований, якщо його встановлення порушує чиїсь права.

Крім того, для встановлення кондиціонеру власнику необхідно замовити проектну документацію, яка повинна бути узгоджена у відповідних органах. Відповідно до положень п.п.12.3.3, 12.3.4 ДБН В.3.2-2-2009 (Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт) передбачено розроблення проектної документації системи кондиціювання та розміщення зовнішніх блоків системи кондиціонування роздільного типу на фасадах житлових будинків та прокладення повітропроводів витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку.

Також пропоную Вам з відповідною заявою, складеною відповідно до ЗУ "Про звернення громадян" звернутися до Департаменту міського благоустрою (вказати що встановлені таким чином кондиціонери є незаконними, порушують ваші права, також обов'язково додайте фото з розміщенням кондиціонерів).

Що стосується того, що він гей, це його особиста справа і законом це не карається.

Та переписка, що Ви виклали, не містить жодних ознак погрози, тому з цією перепискою в поліцію можете навіть не звертатися.

Однак не забувайте, якщо Ви порушуєте допустимі норми шуму, сусід може звернутися в поліцію, яка опитає його та інших сусідів й може скласти адміністративний протокол на Вас, якщо Ви порушили рівень тиші, після чого адмінматеріали направляються на розгляд суду

Адже, за загальним правилом з 22 до 8 ранку заборонені гучні крики, спів, створення іншого шуму, що перевищує 45 дБа.

Допустимі норми шуму в житлових приміщеннях в Україні залежать від часу доби:

рівень шуму в квартирі в нічний час, з 23 до 7 години, становить 45 дБа;

норми шуму в квартирі в денний час, з 7 до 23 годин, – 55 дБа;

допустимий шум в квартирі в нічний час становить 30 дБа, у денний час – 40 дБа.

Ремонтні роботи можна проводити тільки в робочі дні з 8 до 21 години, а у святкові та вихідні – виключно за попередньою згодою сусідів.

Санкції за шум в квартирі

Відповідальність за порушення норм про шум передбачена у вигляді попередження або у вигляді штрафів. Розмір штрафів від 85 до 255 грн – для громадян, від 255 до 510 грн – для підприємств (стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У разі повторного вчинення правопорушення на громадян накладається штраф від 255 до 510 грн та на підприємців – від 850 до 2550 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої.

Законодавство

Стаття 182 КУпАП «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10.

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ст. 24 «Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4004-12.

Санітарні норми допустимого шуму https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v7_84400-84.

Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати,що:

1.Згідно законодавства України(КУпАП -адміністративного Кодексу) ДО 22 години вечора Ви жодним чином не порушуєте громадського порядку та до цього часу маєте повне право у себе в квартирі(приватній) , хоч "на голові стояти" і ніхто Вам не заборонить цього, а от після 22 -ї години вечора то вже інше питання звісно.(можете повідомити про це сусіда).

2. Щодо погроз сусіда до Вас особисто та до дитини , то в цьому випадку , якщо вони продовжаться сестематично, то зверніться до органів поліції з відповідною заявою аби вони вжили заходів впливу на порушника, шляхом залучення до профілактичної роботи дільничного інспектора для впливу на ситуацію з сусідом.

3. Щодо можливо нетрадиційної орієнтації Вашого сусіда, то це виключно особиста справа кожної дорослої людини, головне аби її прояви не стосувалися Вас та Ваших рідних, а на своїй приватній території( в ПОМЕШКАННІ) за зачиненими дверима він має право рбити все , що завгодно кожного дня до 22 -ї години вечора включно. Якщо ж він вчиняє непристойні та інші дії публічно, чим загрожує оточуючим в такому разі поліція може зробити запит до мед. закладу, але призначити повноцінну медичну єкспертизу по відношенню до особи може виключно суд з вмотивованих та чітких підстав! Підозра на нетрадіційну орієнтацію особи не є такою підставою. Друзі можуть бути різні в залежності від ментальності людини та її статусу у суспільстві.

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

На питання: як захиститися від принижень сусіда, який веде постійне приниження нецензурнрми словами та спричиняє словесні образи, повідомляю наступне.

Дуже часто звернення в поліцію на такі дії завершуються лише профілактичною бесідою.

Статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено:

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Ви повинні зібрати достатню кількість доказів, щоб довести, що дії сусіда підпадають під наведені положення законодавства. Для цього викликайте поліцію, фіксуйте всі неадекватні, небезпечні для оточуючих дії сусіда на аудіо- , відеозапис (це не заборонено законом). Залучайте сусідів як свідків. Також підтверджуючими документами можуть бути акти, підписані співробітниками ЖЕКу, консьєржем, керуючою компанією або сусідами.

Поліція зобов’язана реагувати, якщо поведінка справді несе загрозу. У випадках бездіяльності правоохоронців - звертайтеся із скаргою до керівника районного відділку поліції.

Ответ оплачен: 7 грн.

кондиционеры не создают такого шума , который превышают нормы . 

Попытайтесь мирно сосуществовать с соседом . И соблюдайте временной режим.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброго дня.

Перш, ніж залучати до вирішення конфліктної ситуації будь-які органи, варто спробувати домовитися мирним шляхом.Будь-яке втручання або притягнення сусіда до відповідальності можуть тільки погіршити відносини і спровокувати нові загрози на вашу адресу.

Спробуйте домовитися з сусідом. Поясніть йому, що конкретно вам заважає його поведінку і постарайтеся знайти прийнятне рішення для обох сторін.

Якщо сусід буде вам погрожувати - викликайте поліцію. Навіть найменший натяк на загрозу життю – це привід для реакції правоохоронців. Обов’язково фіксуйте все на відео або аудіо. Якщо сусід постійно загрожує не тільки вам, а й іншим жителям багатоквартирного будинку, необхідно домовитися про спільні дії зі збору доказової бази, перш ніж звертатися до правоохоронців.

Що стосується допустимого шуму. Слід відрізняти право на проведення ремонтних робіт та на користування іншими джереалми побутового шуму. Користування звуковідтворювальною апаратурою, іншими джерелами побутового шуму, гучний спів та викрики не заборонені з восьмої до двадцять другої години.

Своєю чергою, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, дозволено з восьмої до двадцять першої. У святкові та неробочі дні проведення ремонтних робіт заборонено цілодобово.

Перевищувати рівні шуму, визначені санітарними нормами, забороняється цілодобово. Так, в житлових приміщеннях рівень шуму не повинен перевищувати 55 децибел, з 23:00 до 8:00 — 45 дБ.

Що стосується кондіціонеру. В нашій країні, нажаль, відсутнє чітке регулювання з цього питання, як і процедура притягнення власника до відповідальності, якщо встановлення кондиціонеру порушує права інших мешканців.

Однак, самовільно встановлений кондиціонер у багатоквартирному будинку може бути демонтований за рішенням суду.

Відповідно до вимог ч. 2, 5 ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства і не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

У більшості випадків ці будівельні роботи виконуються на власний розсуд, без дозволів, правильних прорахунків.Встановлення кондиціонерів в жилих будинках дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету.

Скарги на шум сусідського кондиціонера.Право на тишу (або відсутність шумового забруднення) гарантовано ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», громадянам надано право на безпечні для здоров'я побут, відпочинок і навколишнє середовище. При цьому параметри факторів середовища життєдіяльності (включаючи шум, вібрацію), що впливають на здоров'я людини, повинні перебувати в межах, встановлених санітарними нормами. Якщо є висновок СЕС про перевищення допустимого рівня шуму, суд в 99% випадків приймає рішення про демонтаж кондиціонера.

Що стосується орієнтації сусіда, то законодавством це не заборонено, оскільки цей факт не несе загрози для людини та суспільства.

Ответ оплачен: 7 грн.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією Ірини Філатової.

Спочатку спробуєте мирно врегулювати ситуацію, якщо це неможливо, тоді звертайтеся до відповідних органів.

З наданого Вами скріншоту, відсутні прямі погрози у Вашу сторону. 

Перед зверненням до суду, рекомендую зібрати доказову базу на Вашу користь.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі, це безкоштовно.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 7 грн.

Вітаю!

Як "борються з геями" - на законодавчому рівні ніяк.

"незаконними кондиціонерами" - спочатку треба встановити його незаконність. якщо шум перевищує допустиму норму, тоді вже можна діяти. Але, на практиці кондиціонери випускаються з дотриманням встановлених норм, тому там все буде в порядку.

"та неадекватними сусідами!" - знайти компромис та не конфліктувати

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ