Дополнительно сообщаю, что мне вручили акт о нарушении пребывания на 2-й группе со всеми последствиями. Я подал заперечення по акту, и после слушаний с моим участием дело отправлили на доработку в связи с уточнениями ФОП. Все доводы, которые приводят здесь советники, я использовал, с указанием пунктов ПКУ, но мнение ДФС однозначно: ознака «157» есть, значит ВИНОВАТ!
Логика предприятий тоже «железная».
Это мое письмо на предприятие:
Лист
Згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за №ХХХ від 20ХХХр. Ваше підприємство виплатило фізичній особі підприємцю ХХХ дохід у сумі ХХХ грн..
Прошу надати мені копії укладених договорів між ФОП ХХХ та ЮРОСОБОЮ та копії документів, що підтверджують факт придбання Вашим підприємством послуг або товарів на суму ХХХ грн. у ФОП ХХХ. Також прошу надати підписані обома сторонами акти прийому виконаних робіт, і документи, підтверджуючі факт оплати або перерахування грошових коштів з рахунків Вашого підприємства на поточний рахунок ФОП Кандиба В. Ю.
Якщо інформація, зазначена у Відомостях не підтвердиться, прошу внести уточнення у податковий звіт 1ДФ.
Ниже добавляю цитаты из ответов юрлиц на мои запросы.
=============================================================
За результатами розгляду зазначеного питання, повідомляємо що у 20ХХ році ФОП ХХХ надавались послуги з проживання під час службових відряджень співробітників . Документи, які підтверджують факт придбання послуг, а саме: рахунки та квитанції, були долучені у встановленому порядку співробітниками до звітів про використання ними коштів. Договори між ФОП ХХХ та ЮРОСОБОЮ у 20ХХХ році не укладались. Акти приймання-передачі виконаних робіт не складалися у зв’язку з відсутністю потреби в них.
Відповідно до первинних документів представлених співробітниками у 20ХХХроці витрати, проведені на оплату наданих ФОПХХХ послуг, склали ХХХ грн.
Долучені співробітниками до звітів документи, відповідно до законодавства, підтверджують факт отримання Вами доходу. ЮРОСОБОЮ цей дохід був відображений у звітах за ХХХ квартали 20ХХХ року за формою 1-ДФ „Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку”.
=============================================================
у відповідь на Ваш лист від ХХХ року повідомляє наступне.
Відповідно до наказу фахівці підприємства у період 20ХХХ року знаходились у службовому відрядженні В період знаходження у відрядженні всі фахівці нашого підприємства проживали в готельному комплексі, розташованому у місті ХХХ. З огляду на надані нашим співробітникам при проведенні розрахунків за проживання документи, зазначений готель належить суб'єкту підприємницької діяльності ХХХ, тобто Вам. За ХХХ діб проживання у готелі кожний фахівець ХХХ сплатив Вашому представнику готівкою по ХХХ гривень. Разом за послуги з проживання нашими співробітниками було сплачено ФОП ХХХ готівкою ХХХ гривень.
По-перше, зазначаємо, що договір про надання послуг з проживання між ЮРОСОБОЮ та ФОП ХХХ не укладався за відсутністю потреби в такому договорі. Відповідно, акт прийому виконаних робіт також не підписувався. Документами, що підтверджують факти сплати коштів за проживання, є квитанції до прибуткових касових ордерів, виписані окремо кожному нашому співробітнику Вашим представником. Документами, що підтверджують надання Вами послуг з проживання, є рахунки та рахунки/invoice, також виписані Вашим представником кожному нашому фахівцю окремо. Вашим представником також були надані копії Витягу з Єдиного державного реєстру та Витягу з реєстру платників єдиного податку, в яких в переліку видів господарської діяльності ФОП ХХХ . передбачений код згідно з КВЕД 55.10 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення».
По-друге, звертаємо Вашу увагу на те, що фахівці нашого підприємства, знаходячись у службовому відрядженні та купуючи послуги з проживання в готелі фізичної особи-підприємця фактично вчиняли ' цивільно-правові дії для потреб підприємства, від імені підприємства та за рахунок підприємства. Таким чином, головними дійовими особами в цій ситуації були наше підприємство, як юридична особа в ролі покупця і Ви, як фізична особа-підприємець в ролі продавця. Наше підприємство виплатило Вам дохід готівкою на загальну суму ХХХ, а отже, зобов'язане було виконати функції податкового агента. Той факт, що гроші Вам були сплачені працівниками ЮРОСОБИ, тобто фізичними особами, які не є податковими агентами, у цьому випадку ролі не грає. ЮРОСОБА відобразило виплату доходу ФОП ХХХ у податковому звіті по формі № 1ДФ. Такому доходу присвоюють ознаку "157".
=============================================================
У відповідь на Ваш лист від ХХХр. ЮРОСОБА направляє Вам копії документів, підтверджуючих взаємовідносини нашого підприємства з ФОП ХХХ за ХХХ квартал 20ХХХроку, а саме:
-наказ на відрядження NХХХ від ХХХр., квитанція до прибуткового касового ордера NХХХ від 20ХХХр. на ХХХгрн, рахунок NХХХ від 20ХХХр. на ХХХгрн , рахунок/invoice NХХХ від 20ХХХр. на ХХХ грн. , витягз Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців тагромадських формувань від 20ХХХр., витяг з реєстру платників єдиного податку від 20ХХХр., дублікат чека від 20ХХХр. про сплату єдиного податку за ХХХ 20ХХХ року.
=============================================================
На Ваш лист від .ХХХ р. повідомляємо наступне: ЮРОСОБА не проводила з ФОП ХХХ жодних операцій з придбання послуг або товарів, тому не можемо надати запитувані Вами документи (договори, накладні, акти, тощо).
Згідно з авансовими звітами наших працівників, ФОП ХХХ отримав ХХХ грн. у ХХХ кварталі 20ХХХр. в оплату за проживання співробітників, які знаходились у відрядженні. Наголошуємо, що плата за проживання вносилась готівковими коштами нашими працівниками особисто (не через банківські рахунки), про що свідчать видані Вами на ім’я кожного працівника рахунки за проживання і квитанції до прибуткових касових ордерів.
Стосовно відображення інформації у Податковому розрахунку за формою №1ДФ, то законодавство дозволяє не відображати доходи ФОП, якщо вони особисто сплачені працівником у відрядженні, але і не забороняє це робити. В нашій організації всі виплати ФОПам відображаються у формі №1ДФ.
Враховуючи все вищесказане, вважаємо, що з нашого боку не було допущено жодних порушень при заповненні форми № 1ДФ стосовно виплат ФОП ХХХ
Якщо Ви вважаєте, що наведена нами в 1ДФ інформація вплине на умови Вашого перебування на другій групі платника єдиного податку, то, на нашу думку, Ви не порушили жодних умов перебування у даній групі платників єдиного податку, бо Ви отримували кошти особисто від працівників філії, а не на банківський рахунок (див. роз’яснення ЗІР категорія 107.01).
=============================================================
На Ваш лист від 20ХХХ щодо документів, підтверджуючих оплату послуг, надсилаємо завірені належним чином копії квитанцій та рахунків співробітників ЮРОСОБИ, які знаходились у відрядженні в м. ХХХ
За результатами розгляду зазначеного питання повідомляємо, що у 20ХХХ році Фізичною особою-підприємцем ХХХ було надано послуги з проживання під час службових відряджень співробітників ЮРОСОБИ.
Так у 20ХХХ році витрати, проведені на оплату наданих ФОП ХХХпослуг співробітникам ЮРОСОБИ, склали у ХХХ кварталі 20ХХХ року ХХХ грн.
Документи, які підтверджують факт придбання послуг, а саме: рахунки та квитанції, було долучено співробітниками до звітів про використання ними коштів, виданих на відрядження.
Договори між ФОП ХХХ та ЮРОСОБОЮ у 20ХХХ році не укладались.
Акти прийому виконаних робіт не складались у зв’язку з відсутністю потреби в
них.
Оскільки документи, долучені Співробітниками до звітів, відповідно до законодавства, є достатніми для відшкодування витрат за відрядженнями та підтверджують факт отримання Вами доходу, ЮРОСОБОЮ його було відображено у звітах за формою 1-ДФ Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за ХХХ квартал 20ХХХ року.
=============================================================
На Ваш лист від .20ХХХ б/н повідомляємо наступне, що в ХХХ кварталі 20ХХХ року ФОП ХХХ надавав послуги по проживанню працівникам ЮРОСОБИ на загальну суму ХХХ грн,
Згідно з пп. «б» п.176.2 Податкового кодексу України при нарахуванні і виплаті) доходів ФОП не залежно від системи оподаткування та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у формі 1-ДФ за той звітний квартал, у якому вони були нараховані, навіть якщо виплат у цьому кварталі не було.
В зв’язку з вищевикладеним ЮРОСОБА відобразила дохід у сумі ХХХгрн у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ХХХ квартал 20ХХХ під ознакою доходу «157».
=============================================================
Подводя итог, я предполагаю, что повлиять на решение юрлиц в плане внесения уточнений в 1-ДФ и убрать ознаку «157» не получится.
Без внесения уточненных данных в 1-ДФ ДФС будет настаивать на факте нарушения пребывания ФОП на 2-й группе.
Далее ППР и суд.
Необходимо решить вопрос до вынесения ППР и обойтись без судебного вмештельства.
Благодарю всех Советников за помощь!