Украина
category

Как прописаться в другом городе при наличии только

Вопрос № 2851
Как прописаться в другом городе при наличии только
6 консультаций
50 грн.

Добрый день! На руках есть только приписное свидетельство, выданное в 2005 году по месту регистрации в г.Мариуполь, Донецкой обл, прописка там же в г. Мариуполь. Сейчас мне 31год, нужно прописаться  в Киевской области, какие шаги нужно предпринять и в какой последовательности?

Консультации Советников

Добрий день.

Ваше питання регулюється Правилами реєстрації місця проживання, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF).

Так, згідно пункту 3 Правил:

Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Згідно пункту 4:

Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання (тобто не потрібно спочатку виписуватися за старим місцем проживання, а  вже потім прописуватися за новим).

Згідно пункту 18 Правил:

Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);

4) документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

22.07.19 11:15
Татьяна

НЕ раскрыт ответ. Вопрос был "пошаговые действия если у тебя только на руках приписное которое было выдано в 2005 году, не военный билет! 

Також хотів додати, що відповідні документи Ви можете подати в Центр надання адміністративних послуг міста, де хочете прописатися.

Адміністративний збір: .За реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір:у разі звернення особи протягом строку, встановленого Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" – у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;у разі звернення особи з порушенням встановленого цим Законом строку - у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.

У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.

Реквізити для сплати адміністративного збору можете дізнатися на порталі адміністративних послуг міста, де хочете прописатися..

Сподіваюсь. що Вам допоміг. Всього доброго.

22.07.19 11:39
Татьяна

Меня интересует не процедура приписки, а процедура снятия и постановки с военкомата и в военкомат, при условиях описанных выше.

22.07.19 12:10

Зрозуміло. Повідомляю наступне:

Військовий квиток можуть отримати особи, які «вийшли» з призивного віку, що становить 27 років згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», в якому буде визначено вашу придатність до військової служби.

Для того, щоб отримати військовий квиток, потрібно звернутися у військовий комісаріат за місцем прописки.

Необхідні документи

 • заява;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду;
 • копія документа про освіту (в разі наявності);
 • копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
 • копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
 • приписне свідоцтво;
 • медична картка;
 • три фотографії 3х4 (на звороті вказати прізвище).

Більш детальну інформацію можна отримати у військовому комісаріаті за місцем прописки або телефонуйте до кол-центру Міністерства Оборони України.

Також повідомляю, що законодавством України не встановлена відповідальність за незміну приписного на військовий квиток.

Ответ оплачен: 50 грн.

Здравствуйте. Вам необходимо обратиться   в органы регистрации места проживания или в ЦНАП (центр надання админ. послуг) по месту своего фактического проживания.

 Вам нужны будут следующие документы:

- паспорт гражданина Украины

-квитанция об уплате административного сбора (за регистрацию)

- документы, подтверждающие право лица на проживание в данном помещении. Это могут быть документы на право собственности, решение суда о предоставлении права пользования жилым помещением, договор аренды или другие документы. В случае если таких документов нет, регистрация может осуществляться только с согласия собственника жилья (если владельцев несколько - с согласия всех собственников);

- военный билет или удостоверение о приписке (для граждан, подлежащих постановке на воинский учет или находятся на воинском учете). В Вашем случае - приписное нужно будет предоставить.

Ну и, соответственно, необходимо написать заявление в установленной  форме. 

Процедура снятия с прописки и новой прописки сейчас упрощена. На данный момент происходит автоматическая выписка при новой прописке, т.е. вас снимут с регистрации в Мариуполе и пропишут в Киевской области. Органы регистрации самостоятельно передадут информацию в Мариуполь, вам ничего не нужно делать. 

Но, обращаю внимание, что орган регистрации может все таки потребовать военный билет. Так как Вам уже 31 год, а призывной возраст до 27 лет, то вы смело можете отправляться за военным билетом в самый ближайший военный комиссариат. Там вам выдадут необходимый документ, ведь призывной возраст ваш закончился. Желаю успеха!

22.07.19 12:00
Татьяна

Спасибо за разъяснение!  То есть я просто беру приписное свидетельство и отправляюсь в военкомат по новому месту жительства? Нигде не нужно выписываться ни в военкомате, ни в ЦНАПе Мариуполя?

22.07.19 12:08

Да, в Мариуполе ничего делать не нужно. Воинский учет  ведется по месту фактического проживания. На практике данная процедура происходит   двумя вариантами:

 • Военком, чаще от руки, пишет в органы регистрации места жительства бумагу о том, что военнообязанный будет взят на воинский учет после “прописки”.
 • Органы регистрации места проживания прописывают (регистрируют) без постановки на учет в военкомат, но сами вручают “бумагу-обязательство” о том, что в семидневный срок лицо должно стать на воинский учет по месту прописки.
 • Доброго дня Тетяна! 

  З власного досвіду. Для того, щоб Вам зареєструватись в іншому місці, Ви звертаєтесь в ЦНАП міста, де бажаєте зареєструватись. У Вас на руках має бути довірність, що власник не проти Вашої реєстрації або ж повинна бути особиста його присутність. Єдине, що мені не зрозуміло, чи є у Вас в наявності паспорт ?

  22.07.19 12:02
  Татьяна

  Конечно паспорт есть, вопрос в том как быть с военкоматами, какая процедура снятия и постановки на учет в военкомате и чем это может грозить.

  вам нужно сняться с света в военкомат. И стать на учень в военкомат в Киевской обл. по месту регистрации.  А сняться с регистрации и зарегистрироваться Вы можете одновременно в ЦНАПЕ

  Добавлю еще. Документ о снятии с учета по прежнему месту прописки не требуется, т.к. в большинстве случаев процесс является автоматическим по запросу сотрудников учреждения (нового военкомата), поэтому ехать никуда не нужно.

  Похожие вопросы

  Реклама
  Мой ответ