Украина
category

Ламинация документов

Вопрос № 286
Ламинация документов
1 Консультация
Бесплатно

Подскажите, можно ли  ламинировать свидетельство о браке и свидетельство о рождении. Можно ли их ламинировать только с одной - лицевой стороны??? можно ли с двух?

Консультации Советников

Законодавством України ламінація документів не заборонена, але в майбутньому можуть виникнути труднощі щодо нотаріального завірення у нотаріуса та проставленні апостилю на цих документах.

Ламінування чи ламінація — це нанесення на документ з метою його захисту від впливу зовнішніх факторів, а також механічного впливу прозорої плівки — ламінату. Наявність такої плівки позбавляє нотаріуса можливості зробити однозначний висновок про відсутність ознак підроблення документа, а тому він вправі відмовити в засвідченні вірності його копії. При цьому слід мати на увазі, що відмова стосується документів, самостійно ламінованих їх власником, а також документів, ламінованих особами, що надають відповідні послуги з ламінування. Водночас нотаріус не може відмовити в засвідченні вірності копій документів, ламінування яких (після їх заповнення) прямо передбачено чинним законодавством (дозвіл на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв, національне та міжнародне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, бланки суднових документів, пенсійне посвідчення тощо).

15.02.17 15:45
Наталья

спасибо Вам большое за консультацию 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ