Украина
category

Имеет ли право Брат бить брата ?

Вопрос № 287
Имеет ли право Брат бить брата ?
2 консультации
Бесплатно

Если вас дома бьет Старшый брат может ли млатшый брат сообщить об этом в правоохранительные органы ? И что будет брату, если ли статья для такого случия ?

Консультации Советников

Віталій

Радченко,добрий вечір!За нанесення тілесних ушкоджень передбачена кримінальна відповідальність незалежно від того чи вчинив їх член вашої родини чи будь-яка інша особа!Але щоб кваліфікувати такі дії як злочини ,передбачені ст.ст. 121,122,125 ККУ (див. розділ ІІ КК У "Злочини проти життя і здоров'я особи") необхідний висновок суд.-мед.експерта про наявність тілесних ушкоджень чи відповідний висновок лікаря,що можливо зафіксувати,якщо ви відразу звернетеся до мед. закладу. В будь-якому випадку,коли ви звернетеся до правоохоронних органів, вам дають напрвлення на проходження мед. огляду для встановлення наявності і тяжкості тілесних ушкоджень,головне звертатися відразу,доки такі можна зафіксувати.Якщо факт нанесення тілесних ушкоджень був,але вони за висновком лікаряне виявлені чи не відносяться до легких тілесних ушкоджень, вказана подія не буде кваліфікована,як злочин і надалі розглядатися не буде,про що вам обов'язково повідомлять.В іншому випадку можуть бути тяжкі, середньої тяжкості і легкі тілесні ушкодження, що кваліфікуються як злочини і надалі розглядаються по суті (ст.ст 121,122,125 ККУ).

Доброго дня! Якщо дії Вашого брата не можливо кваліфікувати як тілесні ушкодження, зверніть увагу на ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, -адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ