Украина
category

Кража денежных средств с карты

Вопрос № 289
Кража денежных средств с карты
3 консультации
Бесплатно

Здравствуйте!

Я дала в пользование свою карту приват банка и сообщила пин код, на ней не было не каких денежных средств.

С по мощью этой карты взломали мой онлайн банкинг  и сняли 8000 грн с кредитной карты, к которой доступ я не давала. 

Какие мои действия?Смогу ли я претендовать на возврат средств и компенсацию за суды и адвоката?

Консультации Советников

Добрий день!

По-перше, пропоную Вам, звернутися в будь-яке зручне відділення банку, в якому Ви відкрили даний рахунок для написання заяви в службу безпеки Банку, докладно описавши сформовану ситуацію (при собі обов"язково мати паспорт та ідн.код). У більшості випадків, саме Банк провидить операції з повернення коштів на рахунок за Вашою заявою.

По-друге, звернутися з відповідною заявою до органів внутрішніх справ для притягнення винної особи до відповідальності. У більшості випадків, відповідно до судової практики, дані ситуації кваліфікуються за відповідними частинами ст.190 КК України – як шахрайство.

Доброго дня!По-перше, у Вас немає обов'язку повертати банку гроші, які були зняті злочинцем з Вашої кредитної картки. Отримання коштів з кредитної картки кожен раз супроводжується укладенням кредитного договору між банком та держателем кредитної картки (фізична особа - клієнт або довірена особа клієнта, яка на законних підставах використовує платіжну картку для ініціювання переказу грошей з відповідного рахунку в банку або здійснює інші операції з її застосуванням) шляхом вчинення держателем конклюдентних дій (в цій ситуації - шляхом використання онлайн-банкінгу). Виходячи з того, що Вами такі дії вчинені не були, то і договір між Вами та банком є неукладеним. Отже, обов'язку повертати гроші у вас немає.

Проте, часто трапляються ситуації, коли банки, ігноруючи положення цивільного законодавства, вимагають стягнення коштів саме с держателя картки, вказуючи на те, що після повернення грошей банку держатель має право в порядку регресу стягнути кошти зі злочинця. Така позиція суперечить чинному законодавству.

По-друге, Вам необхідно звернутись із заявою про вчинення злочину до найближчого відділу поліції. У діях злочинця наявні ознаку складу злочину, передбаченого ст.190 КК України (шахрайство). Також важливо, щоб у кримінальному провадженні потерпілим було визнано банк. 

Сподіваюсь, що моя консультація була корисною для Вас!

Як свідчить практика, ви можете звернутись до правоохоронних органів із повідомленням про злочин, зазначивши яку саме суму і в який саме спосіб особа заволоділа Вашими коштами, в той же час кредитна карта була оформлена саме на Вас і банк буде вимагати від Вас повернення цих коштів, незважаючи на те, що Ви ними фактично не користувались, так як даний факт може бути вставновлени тільки за рішенням суду, після притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, в рамках цієї справи Ви можете бути цивільним позивачем. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ