Украина
category

Аліменти

Вопрос № 2898
Аліменти
11 консультаций
120 грн.

Добрий вечір, мені чоловік перерахував аліменти на рахунок виконавчої служби, чи можуть вони їх забрати в рахунок не сплати податку , бо є заборгованість. Дякую

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий вечір! В жодному разі виконавча служба не може змінювати цільове призначення грошових надходжень, тим паче, коштів перерахованих на користь дитини. 

Ответ оплачен: 10 грн.

Вітаю! Кошти, які надійшли на депозитний рахунок ДВС, мають цільове призначення, а саме - аліментні виплати. Аліменти - це власність дитини і зі їх рахунок не може бути погашена інша заборгованість.

Податкова заборгованість - це інше виконавче провадження, яке жодним чином не стосується стягнення аліментів та виконується держ.виконавцем в окремому примусовому порядку.

Таким чином, не варто турбуватися стосовно аліментів, забрати їх ДВС не може. 

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня!Порядок виконання рішень суду щодо стягнення аліментів передбачений положеннями Закону України "Про виконавче провадження" та Наказом Міністерства Юстиції України "Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень" (надалі - Наказ).

Відповідно до абзацу 6 пункту 2 розділу XVI Наказу: "Стягнуті аліментні суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем в письмовій заяві рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за рахунок коштів виконавчого провадження".При цьому, згідно до пункту 165.1.14. Податкового кодексу України, до доходів фізичних осіб, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб відносяться аліменти.

Таким чином, при отриманні виконавцем суми аліментів виконавець перераховує таку суму на вказаний Вами рахунок. Утримання податків, в тому числі податкового боргу, виконавцем жодним чином не здійснюється, оскільки таке не передбачено положеннями чинного законодавства.

У випадку виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся. Завжди радий допомогти.

Ответ оплачен: 10 грн.

Здоров'я! Цілковито погоджуюсь з колегами, а саме, щодо зміни цільового призначення коштів, особливо аліментів на утримання дитини! Ніяким чином вони не зможуть зробити те, про що Ви турбуєтесь. Заспокойтеся і не беріть у голову! Бережіть нервову систему! Вам потрібно дитину на "ноги ставити"! Бажаю міцного здоров'я та успіхів!

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день.

Якщо у вас дійсно є податкова заборгованість, то відповідно до чинного законодавства України вона стягується лише з доходів боржника, тобто ваших.

Згідно ст. 179 Сімейного кодексу України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини (тобто не є вашим доходом).

Аліменти на дитину мають використовуватися за цільовим призначенням, тобто лише на утримання дитини, забезпечення потреб дитини у харчуванні, одязі, здобутті освіти, на створення для дитини гідних умов життя.

При цьому неповнолітня дитина (віком з 14 до 18 років) має право брати участь у розпорядженні аліментами, які одержані для її утримання.

Всього доброго.

Сподіваюсь, що вам допоміг.

Звертайтесь, якщо будуть додаткові питання.

Ответ оплачен: 10 грн.

НЕТ

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня. Коли грошові кошти надходять на рахунок  виконавчої служби , відкритий в державному казначействі України, то при зарахуванні коштів зазначається платник та у зв'язку з чим ці кошти були сплачені наприклад "оплата заборгованості по аліментах", також зазначається номер виконавчого провадження. Отже, грошові кошти поступають на рахунок в оплату боргу, чи поточного платежу по конкретному виконавчому провадженню від конкретної особи. Отже, зробити перекидання грошових коштів які були проплачені в рахунок аліментів на погашення інших боргів не можливо.

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня!

 Ні! Органи ДВС не мають права самостійно змінювати цільове призначення коштів з позначкою Виплата аліментів , такі кошти є виключно власністю дитини та мають бути перераовані на її користь (або представників до досягнення 18 років- такими є батьки) згідно законодавства України!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброї ночі!

Відповідно до ч.1 ст. 73 Закону України "Про виконавче провадження" (надалі - Закон про виконавче провадження) стягнення не може бути звернено на такі виплати:

1) вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника;

2) компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;

3) польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;

4) матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;

5) допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;

6) одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;

7) допомогу при усиновленні дитини;

8) допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

9) допомогу на дітей одиноким матерям;

10) допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

11) допомогу на лікування;

12) допомогу на поховання;

13) щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;

14) дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

Відповідно до ч.2 ст. 73 Закону про виконавче провадження, стягнення не здійснюється також із сум:

1) неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги;

2) грошової компенсації за видане обмундирування і натуральне постачання;

3) вихідної допомоги в разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби, служби в поліції та Державної кримінально-виконавчої служби України, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом;

4) одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві;

5) грошової допомоги, пов’язаної з безоплатним забезпеченням протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, учасника здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, які втратили функціональні можливості кінцівок, благодійної допомоги, отриманої зазначеними особами, незалежно від її розміру та джерела походження.

Чіткого визначення аліментів в чинному законодавстві немає, проте є аліменти на дітей, а також за рішенням суду і на одного із подружжя (має досить багато нюансів).

Тому прохання уточнити, який вид аліментів перерахував Ваш чоловік: на дітей чи на Ваше утримання. 

Якщо аліменти на дітей, тоді можете оскаржити дії виконавця щодо порушення п.10 ч.1 ст. 73 Закону про виконавче провадження, оскільки аліменти на дітей є допомогою на дітей, що передбачена законом, а саме Сімейний кодекс та іншим законодавством. 

Якщо ж аліменти на Вас, як утримання одного із подружжя, тоді необхідно ознайомлюватися із Вашими документами, оскільки може підійти п.4 ч.1 ст. 73 Закону про виконавче провадження, а може і не підійти.

Або можливо, як уже писали колеги, що аліменти не враховуються до доходів, на які не нараховуються податки, то це і не є доходом. А стягнення відбувається на доходи боржника.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті, це безкоштовно.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день. Ні

Ответ оплачен: 10 грн.

Вітаю.Аліменти в рахунок не сплати податку забрати виконавча служба не може.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ