Украина
category

Примирение сторон по административному нарушению

Вопрос № 290
Примирение сторон по административному нарушению
1 Консультация
Бесплатно

Возможно ли снятие ответственности в суде по статье 173-2 КУпАП, если написано соответствующее заявление о примирении сторон и отсутствие претензий к ответчику,  заявление находится в материалах дела. Или ответчик в любом случае понесет наказание?

Консультации Советников

Справа в тому, що у Кодексі України про адміністративні правопорушення, на відміну від Кримінального кодексу, де примирення винного з потерпілим є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності, не пердбачено такої підстави звільнення від адміністративної відповідальності. Проте у ст. 34 КУпАП зазначені обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, серед яких-відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди. Тому заява про примирення та відсутність претензій буде скоріш пом'якшуючою обставиною ніж підставою для звільнення від адміністративної відповідальності.

Реклама
Мой ответ