Украина
category

атестація педагогічних працівників

Вопрос № 2917
атестація педагогічних працівників
8 консультаций
50 грн.

Доброго дня. Підскажіть, будь-ласка, чи потрібно знімати вищу категорію з вчителя: курси підвищення кваліфікації були дійсні до червня 2019, чергова атестація в 2021 році. в Положенні говориться, що підвищення кваліфікації має бути не рідше 1 разу на 5 років. Вчитель відмовляється їхати на курси, написала заяву, що в 2021 році пройде атестацію, а зараз не хоче. Які дії адміністрації?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброї ночі.

Вища кваліфікаційна категорія вчителя дійсна до наступної чергової атестації, тобто до 2021 року.

Якщо до цього часу вчитель не пройде курси, тоді вже за результатами чергової атестації в 2021 році атестаційна комісія матиме повне право зняти з вчителя вищу категорію.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня.

Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 № 800, визначає завдання, основні напрями, форми, види, особливості підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників різних типів закладів освіти.

Педагогі дошкільних, позашкільних, професійних (професійно-технічних) закладів освіти мають підвищити кваліфікацію не рідше одного разу на п’ять років. Такий же термін встановлюють й для працівників закладів вищої та післядипломної освіти. Однак, педагогі та науково-педагогічні працівники закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти мають підвищувати кваліфікацію щороку — це необхідна умова їх атестування.

Добрий ранок. Хотів дещо додати.

Атестація педагогічних працівників регламентована Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення).

Відповідно до п. 3.30 Типового положення кваліфікаційна категорія та педагогічне звання, присвоєні педагогічному працівнику за результатами атестації, можуть змінюватися лише за рішенням атестаційної комісії

Повноваження щодо зниження педагогічному працівнику кваліфікаційної категорії надано лише атестаційній комісії і лише у випадку погіршення ним якості роботи та зниження результатів професійної діяльності.

Тобто, кваліфікаційна категорія, присвоєна педагогічному працівнику за рішенням атестаційної комісії, є чинною до прийняття наступного рішення атестаційної комісії та не може бути змінена особою чи органом, до компетенції яких не належить прийняття відповідних рішень.

І так, проходження курсів підвищення кваліфікації є основною умовою проведення атестації вчителя, однак не є підставою для зняття з нього категорії (лише відповідне рішення атестаційної комісії).

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня.

Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації. Лише педагогічні працівники, яким у міжатестаційний період присуджено наукові ступені або присвоєно вчені звання, атестуються без попереднього проходження підвищення кваліфікації, якщо їх діяльність за профілем збігається з присудженим науковим ступенем або присвоєним вченим званням.

Щоб розвіяти всі сумніви, можете також звернутися за роз'ясненнями до місцевого (міського або районного) та обласного управлінь освіти.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню дії наступні:

1. Дочекатися чергової атестації , яка буде у 2021 році( якщо не пройдено курси підвищення кваліфікації).

2. За результатами атестаційна комісія встановить чи зняти вищу категорію , чи затвердити її на наступний період .

3. Більш детальні пояснення Вам нададуть у У правлінні освіти області, району чи міста згідно підпорядкування!

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією Олександра Савченко. 

Тому необхідно почекати до наступних курсів підвищення кваліфікації і після прийняття рішення атестаційної комісії зняти вищу категорію. 

Але підкажіть будь ласка, а скільки часу пройшло від останньої атестації даного вчителя.

Запитання, відповідь на запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті, це безкоштовно.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго часу доби!

Щоб дати правильну відповідь на Ваше питання: "Підскажіть, будь-ласка, чи потрібно знімати вищу категорію з вчителя: курси підвищення кваліфікації були дійсні до червня 2019, чергова атестація в 2021 році. в Положенні говориться, що підвищення кваліфікації має бути не рідше 1 разу на 5 років. Вчитель відмовляється їхати на курси, написала заяву, що в 2021 році пройде атестацію, а зараз не хоче. Які дії адміністрації?" слід з'ясувати наступне:

- як  вийшло так, що 5 років від отримання свідоцтва про підвищення кваліфікації сплинули у червні 2019 року, а чергова атестація припадає на 2021 рік?

- попередня атестація була черговою чи позачерговою?

-  вища категорія була присвоєна вчителю рішенням атестаційної комісії, можливо, за таких підстав (передбачених законодавством), коли не потрібно проходити курси підвищення кваліфікації? 

Але, навіть, без урахування відповідей на перелічені питання адміністрації школи слід керуватися тим, що свідоцтво про підвищення кваліфікації - це лише одна з підстав для прийняття рішення атестаційною комісією про присвоєння вчителю відповідної категорії. 

Істотним і вирішальним документом для визначення строків проведення атестації  та встановлення категорії є, власне, рішення атестаційної комісії.

Висновок: ніхто не може позбавити вчителя вищої категорії до 2021 року, лише посилаючись на те, що сплинув строк 5 років з моменту видачі свідоцтва про підвищення кваліфікації, за умови відсутності інших підстав, передбачених законодавством (у випадку погіршення ним якості роботи та зниження результатів професійної діяльності), про що і було зазначено у попередніх консультаціях.   

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ