Украина
category

Ввезення товару на ФОП 2-ї групи

Вопрос № 2941
Ввезення товару на ФОП 2-ї групи
10 консультаций
150 грн.

Доброго дня! 

Скажіть будь ласка, чи для систематичного ввезення товару (одягу) з-за кордону, для продажу його в Україні вигідніше відкривати юридичну особу, чи можна ввозити на ФОП 2-ї групи? З чого почати, які потрібно документи?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 21 грн.

Щодо дозволу та вигоди:

Відповідно до ст.5 закону України про зовнішньоекономічну діяльність: 

Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з моменту набуття ними цивільної дієздатності згідно з законами України. Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці.

Також відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України, Ваша діяльність дозволена для ФОП 2-ї групи.

Тому щодо вигоди, то звісно краще фоп, оскільки система оподаткування менша, податок 20 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 22 відсотків від мінімальної заробітної плати ЄСВ.

Щодо документів:

Відповідно до митного кодексу України:

Стаття 334. Документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю

№ 405-VII від 04.07.2013}

№ 2530-VIII від 06.09.2018}

Стаття 335. Подання документів та відомостей, необхідних для митного контролю

1. Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості:

1) при перевезенні автомобільним транспортом:

а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність);

б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні);

в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів;

ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки;

д) найменування товарів;

е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів;

Ответ оплачен: 21 грн.

На мій погляд, однозначної відповіді дати не можна, оскільки Ви не зазначили обсяг очікуваного доходу. Для ФОП на 2 групі обсяг не має перевищувати 1,5 млн. грн. Окрім цього, Ви не зазначили, кому планується продаж одягу. На 2 групі Ви можете працювати лише з населенням та юр. особами на спрощеній системі.

Обмежень щодо закупівлі товару за кордоном не передбачено в ПК для ФОп на 2 групі.

Ответ оплачен: 21 грн.

Погоджусь з колегами, на даний момент Вам вигідніше розпоччати з відкриття ФОП на 2 групі зі ставкою 20% або на 3 групі зі ставкою 5% від доходу (в залежності від обсягів доходу, що плануються).

Зареєструватись в органах статитстики як суб'єкт, що здійснює ЗЕД. 

Згідно ст. 374 Митного кодексу України

1.Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті)  та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

2.Норма частини першої цієї статті застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. З метою забезпечення дотримання цієї умови посадові особи органів охорони державного кордону, які здійснюють паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесі здійснення такого контролю інформують посадових осіб органів доходів і зборів про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби. У разі якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частині першій цієї статті, ввозяться на митну територію України особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

3.У разі якщо товари, зазначені у частині першій цієї статті, підлягають державній реєстрації на території України, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів при переміщенні (пересиланні) їх через митний кордон України громадянами, та звільняються від оподаткування митними платежами. 

4.Товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України).

так же есть подобная тема на сайте

https://brightadvise.com/questions/1087

Максим Евгеньев, а подскажите, пожалуйста, что за регистрация в статистике? Это с какой-то консультации взято или Вы можете сослаться на норму НПА?

щодо запитання Тетяни Борисенко

https://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0807-15

Ответ оплачен: 21 грн.

Доброго дня! 

По Вашому питанню можу повідомити наступне.

Якщо обирати між юр.особою та ФОП, то краще відкрити ФОП. Це може бути  2 група  або на 3 група  (ставки 20% та 5% від отриманого доходу). Все залежить від обсягів доходу.

Але, звертаю Вашу увагу на наступне. Згідно чинного законодавства України здійснювати імпорт товарів в Україну має право не тільки ФОП та юридичні особи, а й звичайні фізичні особи.

За умови, якщо доставка буде здійснюватися за допомогою пошти або експрес пошти та сума товару перевищує 150 Євро, але не перевищує 10000 Євро, то митні платежі становитимуть 10% мита і 20% ПДВ ( при цьому необхідно письмове декларування). Мито і ПДВ розраховуються на суму, за вирахуванням 150 Євро. Наприклад, якщо у Вас товар не на 1000 доларів, а на 1000 Євро, то мито буде становити = 85 Євро (850 * 10%), а ПДВ = 170 Євро (850 * 20%).

У той же час можна оформити доставку товару таким чином, щоб кожна посилка не перевищувала по своїй сумі 150 $. І не потрібно буде письмово декларувати посилки з товаром на суму до 150 євро. При цьому не потрібно буде укладати зовнішньоекономічний договір.

Якщо консолідувати посилки, то оплачувати треба буде мито і ПДВ + робити письмове декларування. Якщо ввозити товар просто як фізособа на суму, що не перевищує 150 євро, закон ви не порушуєте, тому мито і ПДВ оплачувати не потрібно.

Таким чином, Ви можете купувати товар як звичайна фізична особа. Якщо ви будете купувати як ФОП, то величезна купа податків і зборів.

З чого почати, які потрібно документи? Якщо ви будете відкривати ФОП, то потрібно зробити наступні кроки:

1.Обрати вид підприємницької діяльності.Для цього необхідно визначитися із КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності).

2.Підготовка документів для реєстрації. Реєстрація ФОП здійснюється шляхом подачі документів, у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), які передаються їх відповідним органам, а саме державному реєстратору або через нотаріуса, який наділений повноваженнями державного реєстратора. У першому випадку така реєстрація не буде коштувати нічого, але займе більше часу, зокрема, від 3 до 5 днів. Якщо така реєстрація здійснюється через нотаріуса, то вже через 24 години, ви будете мати Виписку про підтвердження зареєстрованого ФОП-а, але за додаткові кошти, які необхідно буде сплатити нотаріусу. Для того, щоб зареєструватися ФОП необхідно заповнити реєстраційну картку Форма №10 (зразок заповненої заяви та чистого бланку). Необхідно також врахувати, що документи можна подавати лише за місцем прописки фізичної особи. Під час реєстрації також можна подавати реєстраційну картку тієї системи оподаткування, якої бажає ФОП. Але як показує практика, краще це робити у відповідні органи Державної фіскальної служби, безпосередньо після здійснення реєстрації фізичної особи-підприємця.

3.Вибір системи оподаткування. Фізична особі-підприємець може обрати одну із нижче запропонованих систем оподаткування: 

1. Загальна система оподаткування.

2. Спрощена система оподаткування (єдиний податок). 

3. Додатково платник ПДВ (податок на додану вартість). 

В залежності від вибору тієї чи іншої системи оподаткування, процес державної реєстрації ФОП буде мати певні особливості. 

Якщо ви обрали діяльність, якою плануєте займатися, систему оподаткування, тоді можна приступати безпосередньо до державної реєстрації. Зокрема необхідно мати такий перелік документів: 

1. Заповнена Заява про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця. 

2. Заява про обрання фізичною особою-підприємцем спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, – за бажанням заявника.

Після подачі вказаних вище документів, державний реєстратор продовж 24 годин вносить відомості у відповідний реєстр, та органи Державної фіскальної служби (податкова) та Головне управління регіональної статистики автоматично бере на облік зареєстрованого ФОПа.

Додатково звертаю Вашу увагу на те, що будь який суб’єкт господарювання, в тому числі ФОП як на єдиному податку так і на загальній системі оподаткування, повинен мати первинні документи на придбаний товар.

Якщо у Вас є додаткові питання - звертайтесь, будемо розбіратися

Ответ оплачен: 21 грн.

Добрий вечір.

По вашим питанням повідомляю наступне.

1) Скажіть будь ласка, чи для систематичного ввезення товару (одягу) з-за кордону, для продажу його в Україні вигідніше відкривати юридичну особу, чи можна ввозити на ФОП 2-ї групи?

Для ввезення одягу з-за кордону з метою його реалізації в Україні достатньо бути зареєстрованим як ФОП 2-ї групи.

Створення юридичної особи (ТОВ чи приватного підприємства) не дає жодних переваг при імпорті в Україну даного виду товару.

2) З чого почати, які потрібно документи?

Якщо підприємець збирається займатися операціями, пов’язаними з переміщенням товарів через митний кордон України, то йому доведеться мати справу з митницею (митне оформлення вантажів, митний контроль). Отже, треба заздалегідь стати на облік у митному органі за місцем своєї державної реєстрації (тобто пройти процедуру акредитації на митниці).

Процедура реєстрації в митниці регламентована Наказом Міністерства фінансів України від 15-06-2015 року №552 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами».

Зареєструватися у митниці – це значить стати володарем облікового номера учасника ЗЕД та виписки з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами з номерною печаткою, яку ставить митний інспектор. Щоб здійснити задумане, вам знадобиться зібрати певний перелік документів для акредитації на митниці та подати заяву за формою № 1-ЗЕД у відділення митниці за місцем знаходження суб’єкта.

Порядок реєстрації учасника ЗЕД регулюється законодавством України, зокрема законом «Про зовнішньоекономічну діяльність». Якщо документи зібрані правильно, інспектор надасть вам обліковий номер не пізніше наступного робочого дня після подання необхідних паперів.

Також подбайте про наявність документів про походження товару та наявність рахунку/invoice чи будь-якого іншого документу, який містить інформацію про найменування продавця одягу, перелік товарів та їх ціну. Адже їх наявність податківці можуть запитувати під час перевірки.

Звертайтесь, якщо будуть додаткові питання.

Всього доброго.

Максим Евгеньев, Вы написали "Зареєструватись в органах статитстики як суб'єкт, що здійснює ЗЕД". А я спросила, откуда такая информация. Вы прислили ссылку на порядок регистрации на таможне. Против ничего не имею. Внимание, опять вопрос: где предусмотрена регистрация в органах статистики субъекта ВЭД? Вы или отредактируйте свой ответ, чтоб не казаться некомпетентным и не вводить клиента в заблуждение или напишите, что за регистрация в органах статистики такая.

Ответ оплачен: 21 грн.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією О. Савченко.

Також зверніть увагу на статтю 22 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності ведуть бухгалтерський та оперативний облік зовнішньоекономічних операцій, а також статистичну звітність, яку надсилають органам Державної статистики України.

Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" кожний суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності має право на одержання будь-якої інформації, необхідної для здійснення цієї діяльності, що не становить державної або комерційної таємниці. Обсяг інформації, що становить державну таємницю, визначається згідно із законами України.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 21 грн.

Доброго дня!

Відповідно до норм Господарського кодексу підприємництво в Україні здійснюється у будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір підприємця.

Тому суб’єкту господарювання для початку потрібно визначитися, в якій формі він планує здійснювати діяльність: шляхом створення підприємства (держреєстрації юридичної особи) чи шляхом здійснення підприємницької діяльності індивідуально (реєстрації фізичною особою — підприємцем).

Необхідно також визначити діяльність, якою планує займатися, та заздалегідь обрати КВЕД, що відповідає майбутній діяльності.

Роздрібна торгівля певними видами товарів підлягає ліцензуванню, зокрема, торгівля лікарськими засобами, алкогольними напоями та тютюновими виробами. При цьому порядок видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на здійснення таких видів діяльності визначено окремими нормативно-правовими актами.

ПКУ не встановлює для підприємців на єдиному податку заборону на зовнішньоекономічну діяльність. Проте при цьому треба враховувати умови перебування в тій чи іншій групі платників єдиного податку. Наприклад, якщо підприємець першої групи продає товари виключно на ринках, експортувати такі товари без втрати статусу «єдинника» він не зможе. Не може і підприємець другої групи надавати послуги юрособам — неплатникам єдиного податку (а нерезиденти-юрособи статусу «єдинника» не мають).

Отже, фізособа-підприємець — платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови що він не здійснює видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, єдині та регламентовані такими основними нормативно-правовими актами:

Митним кодексом України ;

постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій» (зі змінами);

наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 631 «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.08.2012 за № 1360/21672;

наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684.

наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій».

Відповідно до статті 74 Кодексу імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Згідно з частиною 3 статті 75 Кодексу для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;

2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;

3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Реклама
Мой ответ