Украина
category

реєстрація авторського права

Вопрос № 2962
реєстрація авторського права
7 консультаций
100 грн.

Доброго дня! чи можу я зареєструвати авторське право на вебінар? чи вважається він аудіовізуальним тором і до заявки потрібно додавати довідку про передачу на зберігання оригіналу твору в Центр Довженка? чи це просто ідеозапис виконання мною моєї ж лекції і до заяки я додаю відеограму ? просто усні твори відповідно до порядку подаються або  вдрукованому вигляді або в звукозаписі...може тоді простіше подати текст або відділити відео від звуку....

Консультации Советников

Доброго дня! Зареєструвати можна. Вважаю, що Ваш запис є саме аудиовізуальним твором. Але авторське право підлягає захисту без його реєстрації. 

Відповідно до ч. 2 ст. 11 ЗУ "Про авторське право та суміжні права" авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 згаданого вище Закону охороні за цим Законом підлягають всі твори, зазначені у частині першій цієї статті, як оприлюднені, так і не оприлюднені, як завершені, так і не завершені, незалежно від їх призначення, жанру, обсягу, мети (освіта, інформація, реклама, пропаганда, розваги тощо).

Тобто, для здійснення Вами авторського права реєстрація не є необхідною. Можливо, не має сенсу витрачати на таку реєстрацію кошти.

Але, якщо з будь-яких причин Вам необхідна реєстрація, можете написати мені особисто, я дам Вам контакти свого патентного повіреного, який Вам допоможе краще, ніж будь-хто на цьому сайті. 

З повагою, 

адвокат Тетяна Борисенко

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня!

Так, ви можете зареєструвати авторське право на вебінар. Вебінар, скоріш за все, не буде вважитись аудіовізуальним твором. Для аудіовізуального твору характерні сценарій, режисерська постановка, операторська постановка тощо. У заявці на реєстрацію вам потрібно вказати, що це є "усний твір". Якщо ви напишете у заявці, що твір є аудіовізуальним, експерт, який буду розглядати заявку, скоріш за все, запитає додаткові документи або перекваліфікує твір. 

Довідку можна не подавати, достатньо вебінару на диску разом із заявою на реєстрацію авторського права. 

ДОБРОГО ДНЯ!

По Вашому питанню повідомляю перелік дій , які необхідно вчинити для реєстрації об єкту авторського права:

Для реєстрації авторського права вам необхідно: 

1. заповнити заяву про реєстрацію авторського права на твір ( на окремих візуальних персонажів, назву, музику)

2. оплатити державний збір,

3. підготувати екземпляр твору (опис о`бєкту який авторизується)в матеріальній формі (на паперовому або електронному носії).

Повна інформація про порядок реєстрації в тому числі форми заяв в відкритому доступі, порядок сплати та надання документів є на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі в розділі " Інтелектуальна власність

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий вечір.

Запис вебінару не є аудіовізуальним твором, а є записом виконання вами лекції.

Але ж Вам треба реєструвати не суміжне право (відеограму), а саме авторське право на твір (вашу лекцію).

Тому вважаю, що Вам необхідно реєструвати авторське право на вашу лекцію шляхом подачі її у друкованому вигляді на паперовому або електронному носії чи у вигляді звукозапису.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Ответ оплачен: 50 грн.

Вітаю! Відповідь на ваше питання залежить від того, наявність прав на який об'єкт вам бажаніше зафіксувати. 

Якщо вам краще захистити відеоряд (окремі кадри та їх сукупність мають значення) - реєструйте як аудіовізуальний твір. Довідка з Довженка вам не потрібна для цього, бо ваш твір не потребує спеціального зберігання. А визначення "аудіовізуальний твір" у чинному Законі дозволить вам подати на реєстрацію відеозапис вебінару і як твір у тому числі (хоча це дійсно ближче до відеограми). Однак варто оцінити чи має це сенс? На відміну від твору кінематографії, який повторно використовують у тій же формі і кадри якого мають художній та естетичний зміст, вебінар ви кожного разу можете читати у різний спосіб. Головне у вебінарі, на мою думку, сам навчальний матеріал, а не його візуальний супровід. 

Якщо переважне значення має зміст матеріалу, то реєструйте як усний твір (лекцію) або літературний твір (наприклад, науковий). З викладу вашого питання, я б радила реєструвати саме як усний твір (лекцію) та додати звукозапис чи текст вебінару.

Якщо у вебінарі використані оригінальні малюнки, інтегрована презентація чи інші авторські матеріали, створені вами, їх варто зробити частиною твору. Тоді найкраща форма - це не звукозапис, а саме текстовий запис.

Отже, поміркуйте де і як надалі будете використовувати вебінар, які його елементи більше потребують захисту (зміст лекції, візуальний ряд). Який би об'єкт ви не заявили до захисту (письмовий твір, усний твір чи аудіовізуальний твір), якщо твір оригінальний, відмову не отримаєте.

Ответ оплачен: 20 грн.

Доброго дня! 

Авторське право виникає з моменту створення і його реєстрація не є обов’язковою.

За бажанням особа, яка має авторські права, у будь-який час протягом строку охорони авторського права може зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах. Це робиться, аби у разі виникнення спору стосовно твору їй не треба було доводити своє авторство та свої права на твір – наприклад, у суді. По суті така реєстрація є додатковою гарантією прав автора.

Реєстрацією авторських прав займається Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Аудіовізуальний твір — це твір, котрий фіксується на певному матеріальному носії (кіноплівці, магнітній плівці, магнітному або компакт диску тощо) у вигляді серії послідовних кадрів (зображень), аналогових або дискретних сигналів, що відображають рухомі зображення (як із звуковим супроводом, так і без нього), сприйняття котрого можливе виключно за допомогою того чи іншого виду екрану. Таким чином, аудіовізуальним твором є послідовність кадрів (але не окремі кадри).

Видами аудіовізуального твору є кінофільми, телефільми, відеофільми, діафільми, слайдфільми та інші, котрі можуть бути ігровими, анімаційними (мультиплікаційними) тощо.

Аудіовізуальний твір є продуктом колективної творчості. У створенні такого твору беруть участь режисер, сценарист, кінооператор, звукооператор, композитор, художники, актори, виконавці та інші творчі робітники.

Вебінар не є аудіовізуальним твором.

Основним законодавчим актом України щодо авторського права та суміжних прав є Закон України "Про авторське право і суміжні права".

Виступи, лекції, промови, проповіді та інші усні твори є об'єктом авторського права.

Стосовно передачі на зберігання оригіналу твору в Центр Довженка. У Вас існують немайнові права на твір. Внаслідок чого Ви маєте право вимагати збереження цілісності твору і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора.

Для реєстрації авторського права на твір до заявки Вам необхідно додати примірник твору у друкованому вигляді мовою оригіналу на паперовому або електронному носії чи у вигляді звукозапису.

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з колегами.

Вебінар можна зареєструвати як запис або виступ, лекцію, або аудіовізуальний твір, або відеограма.

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права", Ви можете зареєструвати вебінар як виступ, лекцію або аудіовізуальний твір.

Як уже зазначали, колеги, аудіовізуальний твір може бути слайдфільмом, якщо Ваш вебінар у формі презентації, то він може бути слайдфільмом, і зареєстрований як аудіовізуальний твір.

Проте, я рекомендую Вам, зареєструвати авторське право на Ваш вебінар, як виступ або лекцію.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про авторське право і суміжні права", запис (звукозапис, відеозапис) - фіксація за допомогою спеціальних технічних засобів (у тому числі й за допомогою числового представлення) на відповідному матеріальному носії звуків і (або) рухомих зображень, яка дозволяє здійснювати їх сприйняття, відтворення або сповіщення за допомогою відповідного пристрою.

відеограма - відеозапис на відповідному матеріальному носії (магнітній стрічці, магнітному диску, компакт-диску тощо) виконання або будь-яких рухомих зображень (із звуковим супроводом чи без нього), крім зображень у вигляді запису, що входить до аудіовізуального твору.

Порядок реєстрації колеги Вам уже розповіли.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ