Украина
category

Переплата по субсидии

Вопрос № 2971
Переплата по субсидии
7 консультаций
100 грн.

Добрый день.В декабре 2016,(будучи 1 год) замужем,подала документы на субсидию. При этом в справке о составе семьи было указано,что прописана я одна.В октябре 2019 позвонили из управления соц.защиты и сказали,что по новым правилам от 2018 года я обязаны была уведомить о том,что я замужем. Как результат,выставили счёт на переплату. На сколько это правомерно и что делать?Спасибо!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго вечора.

Так, дійсно з 01 травня 2018 року програма надання субсидій суттєво змінилася (відповідно до постанови КМУ № 329 від 27.04.2018). 

Відповідно до нового Положення про порядок призначення житлових субсидій , громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

якщо хтось із членів їх сім’ї купив автомобіль, з дати випуску якого минуло менше ніж п’ять років (окрім мопеда);

якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла) на суму понад 50 тис. грн. 

Відповідно до п. 24 Положення про порядок призначення житлових субсидій житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають).

Так, як Ви є членом домогосподарства (тобто прописані у своєму будинку), то відповідно до вищенаведеного з  01 травня 2018 року протягом 30 днів  повинні були повідомити УПСН про зміни у складі своєї сім'ї, тобто свого чоловіка.

Ответ оплачен: 30 грн.

Як я вже вказував відповідно до пункту 90 Положення про порядок призначення житлових субсидій (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-п#n1085) громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, зазначених в абзацах третьому, четвертому і шостому пункту 78 цього Положення;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 14 цього Положення.

Відповідно до пункту 91 у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

Так як Ви своєчасно не повідомили УСЗН, то його дії правомірні.

Також відповідно до пункту 125 Положення про порядок призначення житлових субсидій у випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому пункту 119 цього Положення, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.

Відповідно до пункту 127 Положення у разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Тому Ви можете або добровільно повернути УСЗН кошти, або їх з Вас 100% стягнуть у судовому порядку (а тоді доведеться сплатити ще й судовий збір).

Сподіваюсь, що Вам допоміг. Всього доброго.

Звертайтесь, якщо будуть додаткові питання.

10.10.19 19:20
Зоя

Я замужем с 2015 года.о каком уведомлении в 2018году  в течение 30 дней может идти речь?

10.10.19 19:27

До 2018 року, якщо ваш чоловік не був з Вами прописаний (тобто був зареєстрований в іншому місці), Ви мали право не зазначати про нього в документах (заяві та декларації) на субсидії, і субсидія розраховувалася лише на Вас. З 2018 року Ви зобов'язані вносити його дані незалежно від того прописаний він з Вами чи ні.

Здравствуйте. 

Вы после декабря 2016, в следующем году, до 1 мая 2018г. обращались для оформления субсидии? Если да, то все зависит от того, что Вы указывали в Декларации. Муж зарегистрирован или только Вы?

Если Вы в декларации указывали (с 2016 по 2018), что  зарегистрирован только один человек -Вы, но фактически проживаете с мужем, а в графе "Примечания" указывали  причину, то декларация была оформлена правильно, как того требует Положение о порядке назначения и предоставления населению субсидий для возмещения расходов на оплату жилищно-коммунальных услуг, приобретение сжиженного газа, твердого и жидкого печного бытового топлива.

В разделе II декларации заполняются сведения о членах семьи состава домохозяйства независимо от регистрации их месяца проживания - мужа, жены, несовершеннолетних детей.

Если Вы указывали этот момент в заявлении и декларации, предоставляли сведения о замужестве или каким-либо другим способом сообщали о браке соц.защите, то эти данные могут говорить о том, что Вы не скрывали факт замужества и состав семьи.

На основании этих сведений Вы можете попытаться защитить свои права.

Требуйте от соцзащиты письменный ответ-уведомление, а не устный. Обратитесь с письменным заявлением, в котором просите предоставить ответ и разъяснения.

Но, повторяю, все зависит от того, передавали Вы данные о членах семьи или нет.

Если есть дополнительные вопросы - обращайтесь. Можете писать на эл.почту, при необходимости.

Удачи Вам!

Ответ оплачен: 40 грн.

Хочу дещо додати. 

Відповідно до вищевказаної постанови КМУ від від 27 квітня 2018 р. № 329 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/329-2018-%D0%BF#n18), а саме пункт 2:

2. Установити, що з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

особи, які відповідають вимогам, визначеним в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій;

внутрішньо переміщені особи;

особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Тому повторюсь, якщо до цієї дати в документах на отримання субсидії Ви не зазначали свого чоловіка, то з 01 травня 2018 року повинні були обов'язково подати в УСЗН нову заяву та деклараціію вже з даними про свого чоловіка.

Скоріш за все Ви цього не зробили (а мабуть не зробили Ви цього тому, що він і на той час був прописаний окремо від Вас).

Однак під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Тобто, якщо починаючи з травня 2018 року чоловік був зареєстрований окремо від вас, то його доходи також повинні враховуватись при призначення (перерахунку) Вам субсидії, при цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуватися лише на Вас одну.

А якщо Ви не повідомили УСЗН про свого чоловіка, то і надалі при розрахунку субсидії враховували лише ваші доходи, тому і виникла переплата, адже при врахуванні і доходів вашого чоловіка розмір субсидії був би значно меншим.

Доброго дня!

По Вашому питанню можу сказати, що так дійсно  відповідно до постанови КМУ № 329 від 27.04.2018).

та  нового Положення про порядок призначення житлових субсидій , громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, якщо вони змінилася саме так як повідомляли колеги вище, якщо відомості про Вашого чоловіка не були внесені до декларації для розрахунку субсидії раніше, то Вам необхідно звернутися до УПСЗН за місцем проживання та написати заяву про зміни , що відбулися у складі Вашого домогосподарства  та зазначити дані , які змінилися та заново подати декларацію разом з заявою , інакше орган соц. захисту матиме право у судовому порядку вимагати від Вас повернення зайво нарахованих сум субсидії , адже Ви вчасно не повідомили про істотні зміни котрі відбулися у складі Вашого домогосподарства( доходи та відомості про чоловіка). Отже на думку УПСЗН неправомірно отримували субсидію за період не надання вищевказаних відомостей.

Рекомендую Вам: дочекатися письмового рішення про відмову від органу УПСЗН та заново подати заяву та декларацію в якій вказати доходи та інформацію про всіх зареєстрованих та фактично проживаючих членів домогосподарства та просити розглянути Ваш випадок на комісії органу соц. захисту!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрий вечір!

Дії органу соціального забезпечення із описаної Вами ситуації відповідаю чинному законодавству.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Добрий вечір!

Дії органу соціального забезпечення із описаної Вами ситуації відповідаю чинному законодавству.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ