Украина

Сімейна (домашня) освіта

Вопрос № 2978
Сімейна (домашня) освіта
5 консультаций
50 грн.

Доброго вечора, скажіть, будь ласка, чи може дитина, перебуваючи на сімейному навчанні, відвідувати групу продовженого дня у школі та уроки англійської мови?

Консультации Советников

Доброго вечора.

Так, може. Відповідно до частини 1 статті 9 ЗУ «Про освіту» особа має право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх. Таке поєднання має бути реалізовано через індивідуальний навчальний план, який формують для учня в закладі освіти.

Основними формами здобуття освіти є інституційна, індивідуальна  та дуальна.

Про поєднання форм навчання (сімейної та інституційної, тобто заняття в школі) варто вказати в заяві на ім'я керівника закладу освіти.

Зразок такої заяви наведена в Додатку 3 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 № 8 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0184-16#n15).

Сподіваюсь, що вам допоміг.

Всього доброго.

Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегою, дійсно, дитина може відвідувати і позашкільні дії, які відбуваються у школі, в якій екзаменують Вашу дитину! Він є повноправним членом школи, який з поважних причин, отримує знання за індивідуальною програмою! 

Але, оскільки за останніми законодавчими нововведеннями, школа це майже незалежний автономно існуючий суб'єкт, то такі питання, краще за все, вирішувати з директором школи безпосередньо! Він уникне у Вашу ситуацію і видасть відповідне розпорядження, щодо Вашої дитини! 

У мене майже, така ситуація! Так, що знаю ці кола радощів, на практиці!

Бажаю успіхів, і міцного здоров'я!

Доброго дня!

Групи продовженого дня створються відповідно до "Порядку створення груп продовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0865-18

 Згідно з цим Порядком групи подовженого дня (ГПД) створюються та функціонують відповідно до рішення засновника закладу на основі наказу директора навчального закладу та фінансуються з місцевого бюджету.

Що потрібно робити та знати батькам, аби їх дитина потрапила до ГПД:1. Написати Заяву директору школи та офіційно її зареєструвати, на той випадок, якщо директор не захоче формувати ГПД. Також в заяві вказати, що якщо буде відмовлено в наданні місця дитині в ГПД, то просіть директора надати обґрунтовану письмову відповідь, чому саме відмовлено. Це необхідно для подальшого оскарження дій директора школи або засновника.2. Якщо у Вас вимагають якісь додаткові довідки, наприклад, з місця працевлаштування або податкової, на це немає законних підстав. Згідно з Порядком достатньо написати Заяву. Відвідувати ГПД мають право всі учні, батьки яких офіційно працевлаштовані або не працюють.3. Заяви приймаються протягом року, тобто, якщо у Вас виникла необхідність влаштувати дитину до ГПД, наприклад, в листопаді, то без проблем – пишіть Заяву на ім’я директора школи. Тобто обмеження по часу на написання Заяв немає.4. В Заяві Ви маєте право указати до якої години дитина може залишатися в ГПД, тобто учнів можуть відпускати з ГПД у зручний для батьків час. Є не законною вимога управління освіти, що дитина повинна знаходитись у групі 6 годин, не менше, інакше заяву від батьків не приймуть!5. Кількість дітей в ГПД не повинна перевищувати 30 чоловік. Засновник на основі Заяв батьків може відкрити ГПД і з меншою кількістю дітей.6. Якщо Вам кажуть, що немає приміщень для розміщення ГПД, вас обманюють, все одно вимагайте відкриття ГПД, повірте, приміщення знайдеться)7. ГПД створюються для учнів 1-4 класів. Зараз можуть об’єднувати дітей в ГПД різних вікових груп, але вік не може перевищувати 2 роки. Тобто, в одну ГПД можуть бути зараховані учні 1 та 2 класу, або 2 та 3 класу, або 3 та 4 класу.

Зразок заяви додаю

Директору ЗЗСО № ____ м. ____

ПІБ

____________________________

від кого ____________________________

(ПІпБ в родовому відмінку)

____________________________

(адреса)

____________________________

(контактний телефон)

Заява

Прошу зарахувати мою доньку / мого сина, _____________________________

__________________________________________________________________

(ПІпБ в родовому відмінку)

до групи продовженого дня _______ класу. Додому з групи продовженого дня

üпрошу відпускати саму / самого о ____:____ .

üбуде забирати _______________________________________________ .

(заповнити потрібне)

_______________________ _______________________

(дата)                                                                                       підпис

Успіхів Вам! 

Добрий вечір!

Так, може.

Відповідно до п.2 розділу 3 Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти

і науки України 12 січня 2016 року № 8(у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955) (надалі - Положення ✓8), батьки обирають заклад освіти, в якому буде організовано здобуття освіти за сімейною (домашньою) формою. Заклад загальної середньої освіти території обслуговування, яка визначається відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016, не може відмовити в зарахуванні особи на сімейну (домашню) форму.

Відповідно до п.5 розділу 3 Положення ✓8, для забезпечення здобуття дитиною освіти за сімейною (домашньою) формою між закладом освіти і батьками (одним із них) може укладатися договір про надання освітніх послуг.

Відповідно до п. 6 розділу 3 Положення ✓8, здобувачі освіти за сімейною (домашньою) формою (крім тих, які навчаються за Державним стандартом початкової освіти) проходять оцінювання навчальних досягнень не рідше ніж 4 рази на рік, у тому числі підсумкове (семестрове/піврічне та річне), а також атестацію.

Також права учня на доступ до школи передбачені в Законі України "Про освіту" та Законі України " Про загальну середню освіту". 

Тому, дитина має право відвідувати школу з певних предметів та групу продовженого дня.

Проте, це необхідно узгоджувати із навчальним закладом, що затверджує індивідуальний навчальний план. 

Тому рекомендую звернутися до Вашого навчального закладу.

Також можете ознайомитися із статтею за посиланням: bit.ly/2WprJwN

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Здравствуйте.

Да, может. Данный вопрос регулируется Порядком создания групп продленного дня в государственных и коммунальных учреждениях общего среднего образования.

Вопрос изучения иностранного языка закреплен в  Законе Украины "Об образовании" и Законе Украины "Об общем среднем образовании".

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ