Украина

ФОП 3групи - оплата з Payoneer

Вопрос № 2986
ФОП 3групи - оплата з Payoneer
7 консультаций
75 грн.

Доброго дня. Я працюю фрілансером і хочу зареєструватися як ФОП 3 групи, що надає послуги з пошуку і обробки інформації іноземним замовникам. Недавно почала співпрацювати з фірмою, якій надаю такі послуги. Оплату отримую на Payoneer. Чи можливо гроші з Payoneer переводити на банківський рахунок фопа? Що тоді писати в інвойсі? Чи потрібні для цього дані замовника послуг і чи вказувати пейонір як посередника? Що робити, якщо дані замовника невідомі (наприклад, це якийсь нік)?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня. 

Щоб приймати гроші від іноземних замовників за виконану роботу, працюючи через Payoneer, Вам просто необхідно зайти  в акаунт Payoneer і вибрати в меню «Запрос платежа», заповнити форму запиту, вказавши дані клієнта (в тому числі сума платежу  - інвойс), та відправити її. Після цього клієнт отримує на свою електронну адресу повідомлення про оплату із посиланням для її проведення.

Щоб виводити гроші на підприємницький рахунок, вам необхідно спочатку відкрити поточний рахунок в банку для здійснення підприємницької діяльності та потім виводити на нього кошти з Payoneer. Це робиться таким чином. Заходите в акаунт Payoneer, вибираєте в меню "вывод - на банковский счет", після цього вводите дані свого підприємницького рахунку і отримуєте на нього кошти.

Зареєструвавшись ФОП, кожне надходження коштів на підприємницький рахунок, Вам необхідно відображати у Книзі доходів.

Всього доброго. Сподіваюсь, що вам допоміг.

Ответ оплачен: 12 грн.

Здоровья! Я конечно поддерживаю коллегу, но, что именно Вам мешает открыть просто банковской счёт и переводить на него средства с платежной системы? И работать себе в удовольствие, как Вы работали до этого! Поймите, зарегистрировавшись как ФОП, Вы добавите себе лишних хлопот, которые будут Вам только мешать в Вашей деятельности! Более того, по действующему законодательству, если даже допустить, что какой то Ваш завистник доложит о Вашей деятельности в контролирующие инстанции, а те, в свою очередь, проведут огромнейшую работу по проверке информации и сбору доказательств и придут с этим багажом к Вам, то они, внимание...должны вынести предписание, устранить выявленные ими несоответствия с требованиями законодательства в вашей деятельности, и установить для этого разумные сроки! Которые могут варьироваться в зависимости от того насколько Вы успеваете или не успеваете в сроки! И только, по прошествии всех отведенных Вам сроков на исправление неточностей, Вам могут наложить штрафные санкции, но по решению суда!

Так, что работайте и ни кого и ни чего не бойтесь! Ищите простейшие путь решения возникших трудностей!

25.10.19 00:27
Дарина

Доброго вечора. А як тоді платити податок, як фізична особа, 18+1,9%? І тоді потрібно декларувати дохід 1 раз в рік?

25.10.19 13:13

Доброго здоров'я! Як, Вам буде завгодно, так і робите! Вважаєте за потрібне, заповнюєте річну декларацію, ні то ні! Це Ваше право! Більш того, якщо Ви не отримуєте великі суми коштів, то і цікавості до Вашої персони перевіряючими органами не буде! Як правило, вони перевіряють великі та головне регулярні переводи, які відбуваються протягом тривалого часу! Якщо, ж переводи не значні, і не регулярні, то Ви завжди можете сказати, що це друзі іноді Вам допомагають коштами! В будь-якому випадку, якщо до Вас буде виявлена цікавість перевіряючих органів, то їхні дії я Вам описав вище! А додаткові мінуси, які Ви отримаєте при реєстрації ФОП, Вам описав колега нижче!

Доброго дня.

Працюючи через Payoneer вам дійсно немає потреби реєструватися як ФОП           3 групи. Однак підприємець на 3 групі окрім єдиного податку у розмірі 5% від всієї виручки, що надійшла (а коли доходу нема - єдиний податок Ви не платите), сплачує також ЄСВ. Нараховується ЄСВ щомісяця за ставкою 22% від мінімальної зарплати. Тобто у такому випадку ФОП також отримує страховий стаж для пенсії, можливо для вас це важливо.

Наскільки я розумію замовник не перераховує кошти за виконану роботу безпосередньо на ваш банківський рахунок, вони спочатку поступають на ваш акаунт в системі Payoneer, а вже потім Ви їх виводите на особистий банківський рахунок.

Якщо так, виходить Ви можете виводити на банківський рахунок кожне надходження на ваш акаунт, а можете зберігати кошти в системі і вивести їх лише через пів року.

 Якщо вирішите все-таки не реєструватися ФОП, вважаю, що Вам взагалі немає потреби заповнювати річну декларацію та сплачувати 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5 % військового збору від таких доходів.

Адже інформація про грошові операції фізичних осіб в банках України надійно захищена ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність». Банківська таємниця не дає можливості працівникам фіскальної служби довільно дізнатися про суми грошових коштів, одержаних власниками рахунків. Таку інформацію податківці можуть одержати лише на офіційний письмовий запит за обов’язковою згодою особи – власника рахунку або за його особистим зверненням до банку. Якщо вашої згоди немає – немає і даних. Тому спіть спокійно – без офіційних документів визначити доходи особи та донарахувати їй податки нереально. Виключенням є порушення кримінального провадження стосовно такої особи. Також при одноразовому одержанні коштів в сумі, що перевищує 150 тис гривень в еквіваленті, громадянин може зацікавити Державну службу фінансового моніторингу, яка, в свою чергу, може поділитися інформацією з ДФС. 

Якщо все-таки вирішите зареєструватись ФОП, то пам'ятайте, що кошти які надійшли на поточний рахунок ФОП-а, включаються до доходу такого ФОП-а (з врахуванням ст. 292 ПКУ). І в цьому випадку вам доведеться платити єдиний податок та ЄСВ.

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго  вечора!

Виходячи з Вашого питання , рекомендував би Вам подумати над тим чи дійсно варто реєструвати Вашу діяльність у  будь-якому вигляді, адже якщо суми доходів є незначними та нестабільними, походження їх встановлювати доволі складна процедура, а реєстрація ФОП передбачає подачу чіткої звітності та сплу податків навіть тоді коли у Вас фактично не буде доходів!

з врахуванням ст. 292 ПКУ Вам доведеться платити єдиний податок та ЄСВ у будь-якому випадку незалежно від стабільності доходу та його наявності/відсутності. Але рішення приймати лише Вам!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброї ночі!

Згідно до інформації, розміщеної на сайті платіжної системи, то така можливість є.

Відповідно до чинного законодавства України, інвойс (рахунок-фактура) — вид комерційного рахунка, в якому зазначено суму, що повинна бути сплачена за товар. Крім того, інвойс (рахунок-фактура) може бути використаний як супровідний документ.

В інвойсі зазначайте послуги, що надаються. 

А також необхідно укласти договір із замовником, на підставі якого будете виставляти інвойс. Проте можете прописати у договорі, що оплата здійснюється за договором у певній сумі.  Проте вирішувати Вам.

Так, дані замовника необхідні. Якщо дані невідомі, тоді спробувати їх отримати, або зазначати нікнейм із посиланням на сайт, на якому він зареєстрований. 

Але я рекомендую Вам звернутися до Державної податкової служби для отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України, з метою уникнення проблем у майбутньому. Оскільки дане запитання не врегульовано чинним законодавством. 

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня. 

Так,гроші з Payoneer можна  переводити на банківський рахунок ФОПа. В інвойсі вказуються види послуг, які будуть надаватися.

Але, як рекомендують інші юристи, слід подумати на можливістю працювати як фіз.особа, не реєструвати ФОП. Так буде простіше та відповідальності меньше.

Ответ оплачен: 12 грн.

Чи можливо гроші з Payoneer переводити на банківський рахунок фопа? - так.

Що тоді писати в інвойсі? - послуги, які надаються

 Чи потрібні для цього дані замовника послуг і чи вказувати пейонір як посередника? - так, потрібні

Що робити, якщо дані замовника невідомі (наприклад, це якийсь нік)? - тоді це не зовсім правомірно і необхідно дізнатися про замовника 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ