Украина
category

Отработка 3 года после интернатуры

Вопрос № 3003
Отработка 3 года после интернатуры
5 консультаций
100 грн.

Здравствуйте, я интерн второго года обучения. Меня интересует, обязан ли я отрабатывать 3 года после интернатуры в учреждении, в котором числюсь на должности врача-интерна? И насколько законным является заключение такого договора? Прикрепляю фото договора об отработке с больницей.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 80 грн.

Добрий день.

Маю досвід у вирішенні даних питань.

По-перше, відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладення угоди з ВНЗ (відповідно до чинної на той момент редакції ЗУ "Про освіту" та Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367).

Угода з лікарнею не має ніякого юридичного значення і не спричинить для вас жодних негативних наслідків – тобто, відпрацьовувати 3 роки саме на підставі угоди з лікарнею Ви не зобов’язані.

Тому після закінчення інтернатури вас мусять звільнити з посади лікаря-інтерна у зв’язку із закінченням строкового договору за пунктом 2 частини 1 статті 36 КЗпП України.

Однак треба знати чи укладали Ви при вступі угоду з університетом про підготовку фахівця з вищою освітою за бюджетні кошти, де йшлося про відпрацювання 3-х років за місцем направлення та ваш обов’язок повернути кошти за весь період навчання, якщо Ви не відпрацюєте?

05.11.19 17:44
Артём

Мне выдавали образец договора с университетом после обучения, но на нем не стоит моя подпись. Возможно, на образце который остался в ВУЗе она есть. Я точно этого не помню. Если я подписывал его, то это было на третьем курсе, после перевода из университета, который находился на оккупированной территории в городе Донецк.

Треба тоді дивитися договір з університетом.

Можете його тут прикріпити або скинути мені на вказану електронну адресу.

06.11.19 08:26
Артём

Прикрепил фото договора. 

Два момента : там стоит не моя подпись и есть такая фраза - "договор действителен с момента подписания до момента окончания обучения и исключения из числа студентов. 

06.11.19 08:54

Доброго дня.

Якщо я правильно розумію, то на 4 курсі вас було переведено до Дніпропетровської медичної академії.

До цього Ви також навчалися на бюджеті (де саме)? - прошу відповісти.

Ви пишите, що підпис не ваший (а чий?), - це вже підробка документу, несправжність підпису можна довести почеркознавчою експертизою. Однак треба розуміти чи підписували Ви той примірник угоди, що залишився у ВНЗ. - прошу відповісти.

Що стосується закінчення строку дії договору, то це не звільняє сторін від повного виконання взятих на себе зобов'язання під час його підписання, тобто якщо угода дійсно була вами підписані і Ви погодилися відпрацьовувати 3 роки за місцем направлення - треба буде відпрацьовувати, якщо у вас немає законних підстав для її розірвання.

Щоб тут все не розписувати можете написати мені на пошту mailmessage@ukr.net.

Здоровья! Согласен с коллегой, нужно знать, что и когда Вами было подписано, чтобы не "наломать дров", сгоряча. Вам, по хорошему, нужно подойти в деканат и (скорее всего, через подачу заявления) истребовать предоставления документов на которых имеется Ваша подпись! Ознакомившись с документами, Вы будете иметь полную картину происходящего и уже опираясь на консультации с нашего сайта, принимать решение о своих планах!

Ответ оплачен: 20 грн.

Ваш договор лукавый. Он не отвечает типовой форме, утвержденной Приказом МинздраваN 367 від 25.12.97 "Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням".

В самом приказе и типовом договоре прямо написано, что в случае отказа отрабатывать 3 года, студент компенсирует стоимость обучения, но не просто так, а в установленном законом порядке.

Есть только один порядок компенсации стоимости обучения: Постановление КМУ 658 от 26.08.2015 "Про затвердження порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців". Там четко сказано, что деньги возвращаются студентом только в том случае, если он получает высшее образование повторно, причем возвращаются эти деньги на расчетный счет нового ВУЗа. Т.о., если Вы не планируете учиться повторно, то возвращать деньги по закону не должны. 

Но Ваш договор лишен утонения вроде "в установленном законом порядке". Если дело дойдет до суда (Вы отказываетесь работать 3 года и ВУЗ хочет взыскать с Вас плату за обучение), нужно добиваться признания этого положения договора незаконным, а может и всего договора. Ибо типовой договор может уточняться сторонами, но его основные положения не должны противоречить установленной типовой форме. 

Вам в помощь - ст.213 и 630 Гражданского кодекса - насчет толкования условий договора. В таких случаях принимаются во внимание положения типового договора. 

Т.о., ВУЗ если и может взыскать с Вас деньги за обучение (а бояться Вы могли бы только этого), то сделать он это сможет только по суду. А суд встанет на Вашу сторону, проанализировав вышеуказанные документы.

Доброго ранку!

Проаналізувавши надані Вами та інформацією, приходжу до попереднього висновку, що Вам необхідно буде відпрацьовувати 3 роки. 

Для остаточної консультації, необхідно ознайомитися із Договором з Вашим ВНЗ. 

Такі додаткові угоди є правомірними, при умові наявності у Вас з ВНЗ договору про навчання з умовою про відпрацювання. 

Зверніть увагу, що договір у 3 примірниках, 3 примірник угоди передано ВНЗ, чи обласному управлінню МОЗ України?.

Якщо у Вас немає договору, зверніться до ВНЗ про надання Вам копії даного договору.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ