Украина
category

Отказ от соцпомощи.

Вопрос № 3019
Отказ от соцпомощи.
10 консультаций
120 грн.

Доброго дня, цікавить чим загрожує несвоєчасна подача потрібних документів для відмови від соцдопомоги на матір одиноку?

Наразі представники держ структури в м. Шаргород вимагають особисто прибути  матір та подати справку про доходи батька (батько ФОП) і відповідно написати заяву на відмову. І взагалі.чи мають представники відповідних органів право таке вимагати? Дитина після прививки, а фактично сімя проживає в м. Львів.

Консультации Советников

Доброго вечора.

Якщо я правильно розумію, то Вам вже призначена державна допомога.

Однак представник органу влади (скоріш за все місцевого управління соціального захисту населення) не має права вимагати від вас довідки про доходи колишнього чоловіка, а тим паче вимагати  написати заяву на відмову від допомоги.

Адже для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи (інші документи вимагати заборонено, в тому числі довідку про доходи колишнього чоловіка):

  • заява про призначення допомоги
  • копія свідоцтва про народження дитини
  • довідка про доходи на кожного члена сім’ї
  • копія рішення про усиновлення (тільки для усиновлювачів)
  • довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини
  • копія свідоцтва про смерть батька та довідка про неотримання на дітей пенсії по втраті годувальника та соціальної пенсії (для вдівців)
  • декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за 6 місяців)
  • виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька малюка відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 135 Сімейного кодексу
  • документ про народження дитини, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (для дітей, народжених за межами України)

Виплата цієї допомоги припиняється у разі:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- позбавлення волі отримувача допомоги за вироком суду;

- скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

- реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;

- надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) зупиняється у разі:

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового працевлаштування дитини.

Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Строк протягом якого виплачується допомога.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Потрібно пам’ятати, що виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Ответ оплачен: 60 грн.

Доброго дня.

Не зовсім зрозуміло про яку відмову йдеться мова? Також не зрозумілим є момент наявності батька у одинокої матері. Дитина не записана на батька, але він фактично є та проживає разом з матір,ю та про це стало відомо соцзахисту? Чи це другий чоловік жінки?

Якщо так, то це свідчить про те, що управлінню соц.захисту сталі відомі обставини, які впливають на можливість отримання грошових коштів. Оскільки для визначення розміру допомоги одиноким матерям враховується совокупний дохід усіх членів сім,ї. Ще важливим момент для отримання коштів - проживання за місцем отримання допомоги. Якщо дитина та матір переїхали до іншого населенного пункту, вони повінні в 3-денний строк повідомити про це соцзахист. Непроживання за адресою отримання допомоги є підставою для відмови у виплаті коштів. 

"чим загрожує несвоєчасна подача потрібних документів" - загрожує припиненням виплати. А у разі, якщо гроши отримувались безпідставно, то соцзахист має право вимагати повернення допомоги. 

Прошу Вас надати уточнення, щоб була можливість доповнити консультацію додатковими відповідями.

Ви можете звертатися до мене особисто на електронну пошту, яка вказана в моєму профілі. Все Вам послідовно опишу. 

14.11.19 21:13
Влад

Батько та Мати жили в громадянському шлюбі, Мати тримувала соцдопомогу, згодом вирішили оформити свої стосунки щоб не ризикувати отримуючи соц виплату за фейкову матір одиночку.

Розписались, зробили поновлене свідоцтво про народження дитині із вписаним справжнім батьком.

Але відмові від соцдопомоги не внесли в особову справу, бо не було зібрано усіх документів (довідка про доходи батька) і тепер працівники того органу вимагають надати документи. От чи мають вони право їх вимагати і що буде якщо не надати?

15.11.19 08:41

Зрозуміло. Отже, за той період, поки шлюб не було зареєстровано та дитина в актовому записі про народження була записана за ст. 135 Сімейного кодексу України (При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою), соцзахист не повинен вимагати ніяких додаткових документів.

Що стосується періоду після реестрації шлюбу, то так як у сім’ї змінився склад (незалежно від того чи батько дитині чоловік матері чи ні), соцзахисту потрібно було повідомляти про значні зміни, які впливають на отримання допомоги. 

Для внесення відомостей до особової справи про відмову від допомоги достатньо надати чи повідомити соцзахист про шлюб (надати свідоцтво), а головне - надати копію (нову) свідоцтва про народження дитини. На підставі цих даних соцзахист повинен припинити виплату. Але, ще важливий момент - це надати до соцзахисту, окрім св-ва про народження, ще й витяг з актового запису про народження, з якого б було зрозуміло, що народження дитини вже зареєстровано на загальних підставах, а не за ст.135 СК, що позбавляє матір мати статус одинокої.

Крім того, соцзахист неправомірно вимагає  довідку про доходи, оскільки вони самі мають право перевірити ці дані, навіть не мають права, а зобов’язані перевірити. А з вас вимагають, щоб самим не робити ціх запитів.

Якщо ви не  надасте довідку про доходи, то нічого вам не буде. Припинять виплату допомоги і все.

Я Вам рекомендую написати письмову заяву до соцзахисту про відмову від допомоги та направити її поштою, щоб особисто не з’являтися.

Це потрібно зробити для того, щоб в подальшому соцзахист не наполягав на тому, що ви приховали важливу інформацію. А ваша письмова заява буде офіційним зверненням з відмовою від допомоги, так як усна відмова не реєструється та не може на усній підставі бути зареєстрована відмова від допомоги.

Якщо є додаткові питання - звертайтесь.

Олександр Савченко, а хіба мова йдеться про колишнього чоловіка? Вимагають довідку батька. Але, якщо жінка має статус одинокої матері, то в дитини, де-юре, немає батька. Але коли, де-факто,  батько є, то це вже зовсім інша справа. 

Вітаю.

Ірино, дякую за коментарій. Однак, Ви й самі у попередній відповіді написали: "Також не зрозумілим є момент наявності батька у одинокої матері".

А те, що жінка має статус одинокої матері, не означає, що де-юре у дитини немає батька (хіба що він позбавлений батьківських прав), а лише те, що батько скоріш за все не бере участі у вихованні дитини (адже законодавчого визначення "одинокої матері" немає).

Те, що чоловік колишній, не позбавляє його статусу батька.

Звичайно, якщо все так, як Ви описали у своїй попередній відповіді: тобто чоловік (батько дитини) є, однак він не був записаний у свідоцтві про народження батьком дитини, і про нього і його доходи не було повідомлено УПСН, то допомогу було отримано з порушенням закону. Однак, достовірно це невідомо.

Лише особа, яка задала питання на сайті, може це прояснити.

Ответ оплачен: 60 грн.

Владе, враховуючи додану Вами інформацію - а саме, що батько та мати жили в незареєстрованому шлюбі, а батько не був записаний у свідоцтві про народження дитини, то за цей період Ви отримували допомогу правомірно, так як жінка дійсно протягом цього часу мала статус одинокої матері.

Однак, після того як Ви офіційно зареєстрували свій шлюб та внесли запис про батька до свідоцтва про народження, необхідно було повідомити про це управління.

Тому так, вимога надати довідку про доходи батька є законною. Якщо не надати документи, то скоріш за все Вам спочатку призупинять виплату допомоги, а потім взагалі припинять її виплату.

Добрый вечер!

Хочу Вас уведомить, что документально нигде не указано, что муж является реально отцом ребенка. Отец не усыновил ребенка и не подавал в суд для внесения в актовую запись о рождении ребенка его данных, а значит вы одинокая мама.

Женщина будучи замужем имеет полное право  на получение и  сохранение статуса одинокой мамы. Фактически перед собесом Ваш муж -не отец ребенка. 

Справку о ФОП требуют, чтобы высчитать средний доход семьи. У меня такая же ситуация и я получаю помощь как одинока мама, поэтому знаю о чем пишу.

Мой ємєйл uristnikolaenko@gmail.com. Напишите мне пустое письмо. Я делала запросы в Министерство юстиции и Министерство соцполитики и получила ответы. Могу Вам сфотографировать и выслать их, чтобы вы были спокойны.

С уважением,

Адвокат Музыка А.И. 

Здоров'я! Погоджуюсь з колегою Музикою А.,вони не мають права вимагати від Вас ніяких додаткових документів! Також, колега повністю права щодо того, що чоловік поки він ОФІЦІЙНО ЧЕРЕЗ СУД не усиновить дитину, або іншим чином не ДОВЕДЕ, що саме він є батьком дитини, він буде просто напросто чоловіком! А Ви будете і надалі вважатися матір'ю одиначкою! 

Доброго дня!

По Вашому питанню повыдомляю:

До того моменту поки Ви офіційно зареєстрували свій шлюб та внесли запис про батька до свідоцтва про народження, допомога матері була законною та правомірною, але після внесення відомостей про батька дитини до свідоцтва та його усиновлення, необхідно було повідомити про це департамент соц.захисту інакше вони матимуть право звернутися до суду з позовною заявою "про стягнення з отримувача надміру сплачених коштів внаслідок не повідомлення останьою про зміни у сімейному стані та ознаки шахрайства" така кримінальна справа вже слухається у Сумській області - сума позову складає за даними департаменту -16 тис. грн справа набула статусу кримінальної з ознаками шахрайства. Але хочу Вас заспокоїти , якщо чоловік не усиновив згідно порядку дитину, то мати продовжує законно отримувати  статус " одинокої матері" до моменту усиновлення дитини чоловіком. Відомості про зміни у майновому стані ( доходи чоловіка) все ж треба подати до органу соц. захисту разом із заявою матері про зміни саме у розрізі тільки доходів, все інше залишається без змін до моменту усиновлення згідно Сімейного Кодексу у такому разі право на допомогу втрачається! 

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

Вітаю!

Чим загрожує несвоєчасна подача потрібних документів для відмови від соцдопомоги на матір одиноку? - припиненням виплат

І взагалі.чи мають представники відповідних органів право таке вимагати? - вимагати не мають права, але запропонувати можуть. Довідку про доходи соцзахист може отримати самостійно, звернувшись із запитом до фіскальної служби. Враховуючи вашу ситуацію, ви можете направити заяву про відмову від допомоги поштою, якщо не має можливості приїхати особисто до управління. 

Доброї ночі!

Відповідно до ст. 18 1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21 листопада 1992 року № 2811-XII (надалі - Закон №2811), право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Відповідно до ст. 18 4 Закону №2811, виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;

надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;

смерті дитини;

смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється у разі:

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

тимчасового працевлаштування дитини.

У разі припинення дії обставин, передбачених частиною другою цієї статті, виплата допомоги поновлюється за письмовою заявою отримувача допомоги до органу, який призначає допомогу, з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Припинення або призупинення виплати допомоги здійснюється на підставі відомостей про обставини, зазначені у частинах першій та другій цієї статті, з місяця, що настає за місяцем, в якому було виявлено зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ