Украина
category

Мобілізація

Вопрос № 3020
Мобілізація
7 консультаций
50 грн.

Я студент-медик 5го курсу денної форми. Мені 24 роки. Я отримую другу вищу освіту зараз. Першу освіту закінчив бакалавром. А в меді навчаються 6 років и тут немає бакалаврів або магістрів. Я випускатимусь спеціалістом. Чи вважається це магістратурою, обо продовженням навчання. Чи маю я право на відстрочку по цій статті закону?  Також в мене є тимчасове посвідчення з військомату, в якому вказано, що я не придатний до військової служби і обмежено придатний у військовий час. Чи мають право мене мобілізувати? Чи можуть примусити мене прийти на медкомісію для перекомісії? Як правильно мені діяти? 

Консультации Советников

Доброго вечора.

Відповідно до частини 10 статті 1 Закону України  "Про військовий обов'язок і військову службу" військовозобов'язані зобов'язані:

прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату;

проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Тобто, якщо Вас викликатимуть для проходження медичного огляду, то Ви повинні прибути.

Однак, від мобілізації звільнені кілька категорій громадян. Серед них: непридатні за станом здоров’я; студенти денної форми та аспіранти; священослужителі, які займають посаду в зареєстрованих релігійних організаціях; батьки трьох і більше дітей віком до 18 років; люди, котрі зайняті постійним доглядом за недієздатними родичами. 

15.11.19 18:49
Оксана

Так, звичайно! Я це знаю. Але питав інше, чи є підстави на відстрочку при отриманні освіти медика - де немає бакалавра або магістра, а тільки спеціаліст, зауважуючи те, що вже маю одну освіту зі ступенем бакалавра. Та чи "обмежено придатний у військовий час" є підставою для не проходження служби зараз у "особливий стан" в країні? 

15.11.19 19:17

По-перше, відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
  • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (Ви ж зараз здобуваєте ступінь спеціаліста, а був у вас лише бакалавр);
  • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
  • в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України 
  • По-друге, в Україні на даний час не введений воєнний стан. Однак, так як Ви є військовозобов'язаним, то на повторну медкомісію для визначення ступеня вашої придатності до військової службиу у разі виклику Ви прибути повинні. У разі виклику візміть довідку з ВНЗ, що Ви здобуваєте ступінь спеціаліста.. 

По-перше, ви не підлягаєте призову за мобілізацією, відповідно до ч.1 ст.39 ЗУ про військовий обов'язок і військову службу, На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

По-друге, Ви маєте відстрочку відповідно до ч. 8 ст. 17 ЗУ про військовий обов'язок і військову службу, Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

А щодо придатності, то Вас можуть призвати тільки у військовий час, а не під час особливого періоду.

Здоров'я! Перше, Ви не підлягаєте призову. Та друге, у Вас, як мені зрозуміло, що найменше на це, дві причини, перша, Ваше навчання, та друга це Ваша непридатність до військової служби! Наша країна, офіційно, ні з ким не воює! Так, що Вам нема про що турбуватися! Отримуйте освіту, та лікуйте людей! Справжніх лікарів, нажаль, на сьогодні, можливо порахувати на пальцях однієї руки!

Доброго вечора!

На Ваші питання повідомляю:

1. Ви не підлягаєте призову.

2. Маєте законне право на відстрочку відповідно до ч. 8 ст. 17 ЗУ про військовий обов'язок і військову службу, Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах фахової передвищої та вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

3. Можуть призвати тільки у військовий час, на даний момент такий не встановлено в Україні.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго дня! Стосовно ваших питань повідомляю наступне

 Чи вважається це магістратурою, обо продовженням навчання. Чи маю я право на відстрочку по цій статті закону? - так, це вважається продовженням навчання, оскільки відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти, а також у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

Чи мають право мене мобілізувати? - ні, ви не підлягаєте мобілізації, оскільки визнані непридатним до військової служби за станом здоров'я. А обмеження в військовій службі застосовуюється у військ.час, але в Україні не введений воєнний стан.

 Чи можуть примусити мене прийти на медкомісію для перекомісії? - в данному питанні є нюанс - що написано на протилежній стороні посвідчення/довідки -   "Взятий на облік" чи "Знятий з обліку"? Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше одного року, з наступним переоглядом для вирішення питання про придатність до військової служби. Після закінчення року, якщо захворювання не вилікувано, приймається остаточне рішення. Отже, все залежить від вищевказаних  моментів. 

Доброго дня.

Як зазначили вже колеги, ви маєте право на відстрочку на підставі ст.17 ЗУ "Про військовий  обов'язок і військову службу".

Мобілізувати не мають права. Примусити не можуть, але викликати можуть. Правомірно чи ні - залежить від моментів, які прописала І.Філатова.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультаціями колег.

Відповідно до ч.8 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

Відповідно до пп. 2 п.2 Розділу 15 Закону України "Про вищу освіту", вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.

Даний Закон уже давно набрав чинності та є діючим.

Тому Ваш диплом спеціаліста прирівнюється до диплому магістра, але я вважаю, що Вам уже дадуть диплом магістра.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ