Украина
category

Купили мені ноутбук на подарунок, але Він мені не підійшов.

Вопрос № 3025
Купили мені ноутбук на подарунок, але Він мені не підійшов.
1 Консультация
Бесплатно

Доброго часу доби! Прошу мені допомогти!

12 числа мені Батько купив ноутбук, в магазині консультант встановив віндовс. Отримавши ноутбук я зрозумів що Він мене не влаштовує по характеристикам та кольору, та й взагалі в середині в ньому сторонні шуми, довго запускається система, та на мою думку є засвіти матриці на нижній стороні екрана. Ноутбук запускав декілька разів, на ньому немає слідів користування, збережено товарний вигляд, є всі пломби, чеки. Поїхали вернути ноутбук, нам сказали що потрібно акт з сервісного центру, інакше його не приймуть. Їдемо в сервісний центр, там кажуть що ми на такі ноутбуки не видаємо довідки, потрібно висилати в Київ, але якщо ми Вам і видамо таку довідку то вона не є підставою для повернення чи обміну товару, в очі нам кажуть що в тому магазині придумали ахінею ідіть з ними і сваріться. Що далі робити? Допоможіть, будь ласка. Ноутбук був взятий у розстрочку

Консультации Советников

Доброї ночі!

Відповідно до ч. 1,2 ст. 9 Закону України "Про захист прав споживачів" (надалі - Закон), Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню) з підстав, зазначених у цій статті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

З описаної Вами ситуації строк у 14 днів уже пропущено. Тому можна спробувати його повернути при наявності істотних недоліків, але необхідно висновок експертизи.

Відповідно до ст. 8 Закону, у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

З описаної Вами ситуації, у магазині Вам встановили операційну систему Windows, спочатку перевірте, чи правильно її Вам встановили, чи відповідає конфігурація Вашого ноутбука конфігурації, можливо Вам встановили сильну версію операційної системи або навпаки слабшу. Якщо це так, то можливо перевстановлення операційної системи допоможе вирішити проблему із шумами. 

Якщо все правильно встановили, тоді необхідно проводити експертизу, і при умові виявлення істотних дефектів повернути ноутбук до магазину.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь. Якщо Вам допомогла консультація, прохання відписатися на сайті або на електронну пошту (безкоштовно). Дякую.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ