Украина
category

Посередницькі послуги при купівлі товарів з зарубіжних онлайн-магазинів.

Вопрос № 3027
Посередницькі послуги при купівлі товарів з зарубіжних онлайн-магазинів.
2 консультации
50 грн.

Доброго дня.

Я маю відкрите ФОП 2 групи ЄП. КВЕД 63.99, 46.19, 62.09, 63.11. Хочу оформити таку діяльність. Діяльність специфічна, до мене звертаються фіз. особи за консультацією і допомогою в придбанні в зарубіжних онлайн-магазинах товарів. Перераховують мені кошти на картку-ключ і я роблю замовлення на їхнє ім"я та адресу. Товар фіз. особи отримують самостійно. Моя винагорода складає % від перерахованої суми клієнта. Ніяких договорів з іноземними постачальниками немає. Кошти перераховую таким чином, на сайтах купую wmz і перераховую далі постачальникам. Маю кабінет з такими магазинами де видно виписки по оплатам і маю змогу роздрукувати для підтвердження таких викупів. Я хочу спитати знавців, чи підходять для такої діяльності мої КВЕДи та 2 група? Як доцільніше оформлювати первинні документи? Маю думку створити сайт, на якому розмістити публічний договір (коміссії) але не впевнена який саме. Чи підійде з клієнтом укладати публічній договір комісії або договір приєднання про надання послуг? Клієнт на сайті буде проходити реєстрацію, создаватиме заявку і приймати умови договору. Далі при перерахунку грошей в призначенні платежу буде вказувати номер своєї заявки. Підкажіть будь-ласка чи правильно я все розумію. Дуже дякую за всі відповіді.

Консультации Советников

Здоров'я! Раджу Вам те, що я раджу всім підприємцям-початківцям, а саме, починайте працювати так, як вважаєте за потрібне. Якщо у перевіряючих органів виникнуть до Вас питання у відповідності Вашої діяльності до чинного законодавства, то вони повинні винести припис з описами невідповідностей та посиланням на закони, а головне РОЗУМНИЙ ТЕРМІН на їх усунення! Цей термін може як збільшуватися, так і зменшуватися, при наявності поважних причин, підтверджених документально! Так, що можете працювати спокійно, законодавство, на сьогодні, настільки лояльне для підприємців, що загалом нема за що, по великому рахунку, турбуватися! Бажаю успіхів та міцного здоров'я!

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня, Юлія!

Відповім на Ваші питання по порядку:

Ваша 2 група дозволяє торгувати в інтернеті.Державна фіскальна служба Українинадає перелік видів діяльності, якими можна займатись на 2-й групі, з якими можна детально ознайомитись на сайті ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatki-ta-zbori/ediniy-podatok/perelik-vidiv-diyalnosti---/53505.html.

Не можна займатися видами діяльності, забороненими на спрощеній системі.

Стосовно Ваших КВЕДів: 63.99 (Надання інших інформаційних послуг), 46.19 (Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту), 62.09 (Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем), 63.11 (оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність) – вони дозволені для вашого роду діяльності та для 2-ї групи ФОП, але Ви можете ще додати ще КВЕДи: 46.18 (Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами), 47.91 (Роздрібна торгівля, що здійснюється ... через мережу Інтернет) та 47.99 (Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами). Зареєструвати можна скільки завгодно КВЕДів, бо вони дозволені для 2-ї групи ФОП, навіть якщо всі одразу і не будете використовувати

Стосовно первинних документів: надавати свої послуги Ви можете тільки населенню й єдинникам —підприємцям і юрособам. Якщо укладете договір про надання послуг із фізособою, акт підпише ця фізособа, а оплату отримаєте від юрособи — неплатника ЄП, це буде порушення.

І Публічний договір комісії, і договір приєднання про надання послуг, в принципі, Вам підійдуть. Ви, до речі, можете продавати товари загальносистемникам й іноземним контрагентам. Якщо отримаєте оплату від ФОП на ЗС або на рахунок надійде валютний платіж від клієнта із Німеччини чи Польщі за ваші товари — це не порушення правил роботи на 2-й групі.

Головне пам’ятайте про обмеження щодо свого доходу, який за умовами роботи на 2-й групі ЄП не може перевищувати 1,5 млн грн доходу за календарний рік. Якщо перевищите ліміт доходу в 1,5 млн грн, теж потрібно сплатити із суми перевищення 15% єдиного податку.

На спрощеній системі ведуть лише облік доходів — це вся ваша готівкова і безготівкова виручка, а не дохід мінус витрати.За кожен день, коли у вас був дохід, ви робите запис у книзі обліку доходів, додаєте виручку за день, окремо готівкову й безготівкову.Саме на підставі книги обліку заповнюється декларація з єдиного податку, дані мають збігатися.А ще суми доходу в книзі обліку повинні підтверджуватися первинними документами, їх під час перевірки можуть попросити контролюючі органи, а ви зобов'язані надати, щоб підтвердити суми в книзі.Якщо за календарний рік підприємницький дохід буде більше 1 млн грн Ви будете зобов'язані використовувати РРО.Коли починаєте використовувати РРО: з першого числа першого місяця кварталу, який настає за кварталом, у якому перевищили ліміт.Продовжите працювати без РРО — вас оштрафують. За перший продаж без касового апарата — на 1 грн, за наступні — на 100% вартості операцій, проведених без РРО.Сміливо можете отримати більше 1 млн і не використовувати касовий апарат, якщо працюєте тільки безготівково, приймаєте оплати на рахунок — це коли клієнт платить зі свого рахунку або через касу банку.

У 2019 році єдиний податок- 834,6 грн на місяць. Алеякщо у вас немає найманих працівників, Ви можете отримати звільнення від сплати єдиного податку на один календарний місяць на рік. Але працювати в цей місяць і отримувати дохід ви не можете.До початку відпустки треба подати заяву в податкову, де перебуваєте на обліку, і вказати дати.Мінімальний платіж із ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати. У 2019 році це — 918,06 грн на місяць, або 2754,18 грн на квартал. ЄСВ треба платити, навіть якщо ви не ведете діяльності, не отримуєте доходу, перебуваєте на тривалому лікарняному чи в декреті.

Стосовно схеми роботи «Клієнт на сайті буде проходити реєстрацію, создаватиме заявку і приймати умови договору. Далі при перерахунку грошей в призначенні платежу буде вказувати номер своєї заявки» щось інше порадити не можу – тут вже ваша комерційно-технічна свобода дій!

Удачі Вам у Вашій справі! 

P.S. Зараз дійсно для бізнесу час послаблень, погоджуюсь із моїм колегою!

21.11.19 15:31
Юлия

Доброго дня.

Величезне дякую за таку розгорнуту відповідь.Підкажіть будь-ласка, чи потрібен мені касовий апарат якщо майже всі оплати мені приходять з рахунків клієнтів за допомогою додатку приват24? Я продаю послугу і контакт з клієнтом тільки через інтернет. Тобто місця продажу і розрахунків не визначено. Дуже мене бентежить думка, що РРО потрібен і щоб не натрапити через це на халепу.

21.11.19 16:24

Повторюсь РРО 100% має бути використано якщо за календарний рік підприємницький дохід буде більше 1 млн грн. Реєстраторами розрахункових операцій можуть бути як звичайні пристрої (POS-термінали), так і програмні (контролюючий орган повинен забезпечити безкоштовне програмне рішення). Президент вже доручив Кабмін з 01.01.2020 надати можливість платникам податків тестувати безкоштовне програмне забезпечення при здійсненні розрахункових операцій.

Реклама
Мой ответ