Украина
category

Образи і обріхування , публічне висловлювання нецензурною лексикою

Вопрос № 3028
Образи і обріхування , публічне висловлювання нецензурною лексикою
6 консультаций
50 грн.

Добрий день , працював на роботі , займав керівну посаду , зарас звільнився . За період роботи була в мене розмова з одним працівником , під час якої він мене штовхнув, також  під час розмови з моїм керівником , подав неправдиву інформацію про мене  .Інша працівник - постійно публічно лаялася з нецензурною лексикою в мою сторону і з іншими працівниками.Я писав навіть скарги за її поведінку. Як я можу провчити даних осіб , доказати свою правоту? Хочу звернутися з заявами до поліції, не опускатися мені до рівня сварок і штовханин. Як я маю правильно усе зробити , щоб звернуло увагу на таку поведінку працівників керівництво. Думаю таким емоційним  людям не можна взагалі працювати в сфері обслуговування.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 8 грн.

Вітаю!

В національному законодавстві дійсно відсутня пряма відповідальність за образи як такі. Але, звичайно, так поведінка осіб може, з одного боку нанести моральну шкоду, що в даному випадку виражається в душевних хвилюваннях, а по-друге, такі публічні образи   можуть нанести шкоду Вашій діловій репутації. Тому, існує декілька шляхів притягнути особу, яка образила до відповідальності:

-звернутись із заявою в поліцію. Така міра буде носити скоріш моральний вплив, оскільки поведінка може бути розцінена як порушення громадського порядку і з кривдником як мінімум проведуть виховну роз'яснювальну роботу. до того ж, якщо особа друге захоче когось образити, це вже буде система і може вже тягнути на більш значну відповідальність;

- звернутись із цивільно-правовим позовом за відшкодуванням моральної шкоди. за наявності пояснень свідків, висновку спеціаліста про розмір моральної шкоди і, припустимо, приписаної терапевтом курсу терапії, є велика вірогідність стягнути з кривдника моральну шкоду в грошовій формі, що також буде в певній мірі справедливою відповідальністю. 

Можу допомогти із складанням та представленням в обох випадках. 

068 67988 09

Впевнена, що безкарність при порушенні прав, (в даному випадку це Ваша честь та гідність, можливо ділова репутація) є ще більшим порушенням і підставою для подальшої неправомірної поведінки як кривдника, так і інших членів суспільства з низькими морально-етичними якостями.

Ответ оплачен: 8 грн.

Здоров'я! Погоджуюсь з колегою, від себе додам, Вам перш за все, потрібно підготуватися до подальших дії у вигляді заяви або позову. А саме, Вам потрібно (Слава Богу, технології зараз дають змогу здійснити такий крок без особливих зусиль) мати аудіо-відео докази протиправних дій Ваших кривдників. Не зайвим будуть письмові або усні покази свідків. Ці підготовчі кроки не просто спростять Ваші зусилля з відновлення справедливості, без них взагалі справа може закінчитись не розпочавшись. Я маю на увазі, на фазі подання заяви чи позову! Зрозумійте самі, без наявності беззаперечних доказів у вигляді аудіо-відео файлів, буде Ваше слово проти їхнього, а слова в таких питаннях, ваги не мають. Більш того, Вас можуть звинуватити, як керівника, як зацікавлені особу, у будь якій дискримінації з Вашого боку, та намаганнях звільнення працівника без достатніх підстав.

Також, погоджуюсь з колегою, що такі випадки, без уваги залишати не можна! У нашому житті, і так забагато панує хамства, жорстокості, безвладдя! А, це все (і багато інших причин, які заважають жити людям та розвивати здорове суспільство), породження безкарності!!! Бо якби, Ваші кривдники знали, що за їхню поведінку, вони або опиняться за гратами, або втратять велику частину коштів, то вони б, я впевнений, думали своєю макітрою, що, кому і за яких обставин казати! І як себе потрібно проводити! 

Щиро бажаю Вам успіхів, та, якщо знадобиться практична допомога (у паперовому питанні), звертайтеся! З радістю стану у нагоді! 

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня.

Зараз в законодавстві немає спеціальної статті, за якою людину можна притягнути до відповідальності саме за образу.

Наразі передбачена лише відповідальність за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії (дрібне хуліганство - ст. 173 КУпАП).

Однак, Конституція України визначає, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3), та встановлює обов'язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей (ст. 68).

Кожен має право на повагу до його гідності та честі (ст. 297 ЦК України), а також право на недоторканість своєї ділової репутації (ст. 299 ЦК України). Порушення цих прав є підставою для настання відповідальності, передбаченої законодавством. 

Таким чином, Ви маєте право захистити свої права, порушені внаслідок поширення образливих висловлювань, шляхом звернення до суду з позовом про захист гідності та честі.

Однак, для того щоб звертатися до суду за захистом своїх особистих немайнових прав, необхідно мати беззаперечні докази їх порушення - аудіо- та відеозаписи ваших розмов з працівниками, які б містили інформацію негативного характеру щодо Вас (висловлювання образливого характеру щодо Вас, виражені в брутальній, принизливій або непристойній формі).

Що стосується звернень до поліції - то у вашій ситуації це не дасть жодного результату. Дану проблему необхідно вирішувати саме через суд.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню передбачена лише відповідальність за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії (дрібне хуліганство - ст. 173 КУпАП)

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -

тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Суб єкт відповідальності є особа , яка досягла 16 -ти років на момент скоення зазначеного адмін. правопорушення!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією О.Савченко.

Щодо першого працівника, можливо нічого не вийде, оскільки те, що він Вас штовхнув, то він може сказати, що це було випадково. Проте необхідно розуміти, яка шкода була завдана Вам таким штовханням. Щодо недостовірної інформації поданої Вашому керівнику, то необхідно зрозуміти, яким чином, була подана така інформація та сам зміст поданої неправдивої інформації, краще щоб вона була в письмовому вигляді, та багато інших нюансів. 

Щодо другого працівника, можна звернутися до правоохоронних органів або до суду з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації.

Ваші скарги на його дії є позитивом, але необхідно зрозуміти зміст даних скарг, орган до якого вони подавалися та результати їх розгляду.

Кращим варіантом є звернення з позовною заявою до суду. 

Проте, як уже зазначав колега, необхідно розуміти, які у Вас є докази порушення Ваших прав, документи, відео та інші докази, що підтверджують порушення Ваших прав, в тому числі це стосується і першого працівника.

Проте, у мене ще виникло запитання. Підкажіть будь ласка, скільки часу уже пройшло після описаних Вами порушень Ваших прав?

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня!

Так, Ви маєте право звернутися до поліції та до суду з позовною заявою про захист честі і гідності.

Позови про захист честі і гідності вправі пред’явити фізична особа у разі поширення про неї недостовірної інформації, яка порушує її особисті немайнові права. 

Відповідачами у справі про захист честі і гідності є фізична або юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію, а також автор цієї інформації.

Реклама
Мой ответ