Украина
category

Яка вірогідність виграти суд з питання: "Прибрати сміттєві контейнери встановленні біля меж моєї ділянки"

Вопрос № 3030
Яка вірогідність виграти суд з питання: "Прибрати сміттєві контейнери встановленні біля меж моєї ділянки"
3 консультации
50 грн.

        Я є членом садівницької громадської організації в Київській області. ГО складає 250 ділянок. На території ГО відсутні сміттєві контейнери. Коло моєї ділянки встановили два контейнера для збору пластикових та скляних пляшок. Майданчик не обладнаний, просто на землі. Відстані за нормами, але влітку та навесні все навколо засмічено і постійний гуркіт від закидання скляних пляшок, необмежений жодним часом доби. Щодо вимоги прибрати контейнери від меж моєї ділянки, були подані звернення до: голови Колонщінської сільської ради, Департамент житлово-комунального господарства та енергоефективності, Головному державному санітарному лікарю Фастівського та Макарівського районів, Голові Київської ОДА , Державної екологічної інспекції України , Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, також до «Урядвого контактного центру України». Деякі, з вищезазначених інсанцій, надали відповдь , у якій всі вони перенаправлюють для вирішення цього питання до Колонщинської сільради.

На сьогодні кінцевим результатом мого звернення є те, що головою Колонщинської сільради було створено комісію, до складу якої увійшли представники Держспоживслужби, головний архітектор, голова Колонщінської сільської ради та Я, як балансоутримувач . Проведено огляд місця знаходження контейнерів, складено рекомендаційний акт до керівництва ГО, щодо дотримання відповідності встановлених норм розміщення контейнерів та збирання сміття.

Правлінням ГО було затверджено саме це місце де зараз знаходяться контейнери, про що мене не було повідомлено, є фото протоколу.

Є фото підтвердження засміченої ділянки та переповнених контейнерів.

Моя позиція має два варіанти:

  • 1)встановлення індивідуальних контейнерів для кожної вулиці (один контейнер на декілька домогосподарств ), біля моєї ділянки повинен бути мій індивідуальний контейнер, так як на вулиці я один ( в такому випадку я можу утримувати його і в межах власної ділянки, щоб підтримувати належний стан чистоти навколо). Бо наразі проблема полягає в тому, що зі всього ГО зносять сміття до моєї ділянки, так як моя ділянка на в’їзді на територію.
  • 2)Прибрати контейнери зовсім від меж мого домогосподарства

     Ділянка та будинок мають садівниче призначення, будинок введений в експлуатацію, все у приватній власності. Від голови ГО маю довідку про підтвердження постійного мешкання моєї родини у цьому будинку (місце реєстрації інше місто). 

     Яка Ваша думка, чи є сенс звертатися до суду? Який з двох варіантів буде найбільш виграшним, чи є взагалі вірогідність успіху. Якщо є сенс, яка приблизно вартість Ваших послуг.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго вечора.

Ви пишите, що Правлінням ГО було затверджено саме це місце де зараз знаходяться контейнери, про що мене не було повідомлено, є фото протоколу.

Ким саме були розміщені контейнери для збору пластикових та скляних пляшок біля вашої ділянки? З ким заключений договір на вивезення пляшок?

21.11.19 20:45
Оксана

Контейнери було встановлено з ініціативи та  присутності голови сільської ради 4 червня 2019 року (фото та відео цієї події вона виклакала в соцмережі) з відповідним коментарем, місце розташування було затверджено 07.09.2019. Чи є укладений з ким-небудь договір на вивіз, я не знаю, але знаю яка саме компанія це здійснює.

21.11.19 21:37

У даній ситуації необхідно скористатися обома варіантами.

Спочатку звернутися до керівництва з вимогою: або прибрати контейнер такого загального користування від вашої ділянки або встановити індивідуальні контейнери для кожної вулиці (один контейнер на декілька домогосподарств), щоб Ви могли обслуговувати свій самостійно.

У випадку відмови необхідно звертатися до суду з вимогою до садівницької громадської організації, яка є балансоутримувачем, прибрати контейнери для збору пластикових та скляних пляшок, розташовані біля вашої ділянки з порушенням чинного законодавства України.

Можу надати допомогу у складанні документів (як звернення до керівництва організації, так і позову до суду). 

Для цього бажано ознайомитись зі Статутом організації, протоколом Правління щодо розміщення контейнерів, рекомендаційним актом за результатами перевірки та відповідями на ваші звернення.

Всього доброго.

22.11.19 13:22
Оксана

Дякую, ще цікавить, чи є шанс виграти цей іск, бо голова сільради буде опиратися всіма можливими способами?

22.11.19 14:43

Доброго дня.

Відповідно до Правил благоустрою території  Колонщинської сільської ради Макарівського району Київської області, затверджених рішенням 09 липня 2019 р.N 419-37-VII, садові товариства, підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:

- забезпечити на власних територіях облаштування майданчиків та встановлення контейнерів для збору твердих побутових відходів та для відсортованої вторинної сировини.

Враховуючи зазначене, для початку я б все-таки звернувся зі скаргою, оформленою відповідно до ЗУ "Про звернення громадян", до керівництва ГО, яке відповідальне за обслуговування власної території.

Якщо вирішите піти відразу судовим шляхом, то для того аби виграти справу, необхідно юридично правильно скласти цивільний позов. Без вивчення зазначених мною документів - зробити це важко.Ну і звичайно також необхідно бачити фото розміщення контейнерів.

Також Ви писали, що відстані за нормами. Яка саме відстань контейнерів до вашої ділянки та будинку? 

Щоб не займатись листуванням на сайті, можете написати мені на mailmessage@ukr.net

Здоров'я! Погоджуюсь з колегою. Та додам, Вам перш за все, треба повідомити керівництво ГО, ОБОВ'ЯЗКОВО ЛИСТ З ПОВІДОМЛЕННЯМ, про те, якщо вони не усунь створені Вам незручності, скориставшись запропонованими Вами варіантами, або іншим чином, Ви для захисту своїх прав маєте намір, найближчим часом, звернутися до суду! На цій лист, керівництво ГО повинно дати письмову відповідь протягом 30-діб, з моменту вручення листа!

Якщо ж лист не подіє, тоді лишається звернення до суду!

22.11.19 13:19
Оксана

Дякую

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією О.Савченко.

Перш за все необхідно ознайомитися із документами, які уже перерахував колега.

Ви як член громадської організації має право доступу до даної інформації та документів.

Відповідно до ч. 1, 7 ст. 3 Закону України "Про громадські об'єднання", громадські об'єднання утворюються і діють на принципах:

1) добровільності;

2) самоврядності;

3) вільного вибору території діяльності;

4) рівності перед законом;

5) відсутності майнового інтересу їх членів (учасників);

6) прозорості, відкритості та публічності.

Прозорість, відкритість передбачає право всіх членів (учасників) громадського об'єднання мати вільний доступ до інформації про його діяльність, у тому числі про прийняті громадським об'єднанням рішення та здійснені заходи, а також обов'язок громадського об'єднання забезпечувати такий доступ. Публічність означає, що громадські об'єднання інформують громадськість про свої мету (цілі) та діяльність.

Більше прав та обов'язків членів громадської організації та інших моментів щодо діяльності громадської організації має бути зазначено у її Статуті.

Тому для надання оцінки шансів виграти дану справу, необхідно ознайомитися спочатку із Статутом садівницької громадської організації та описаними вище документами.

 Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

22.11.19 13:19
Оксана

Дякую

Реклама
Мой ответ