Украина
category

Увольнение в результате слияния компаний

Вопрос № 3039
Увольнение в результате слияния компаний
6 консультаций
50 грн.

Добрый день! я почти 10 лет проработала в  международной компании. В августе 2019 года ее купила компания-конкурент. У меня на руках годовалый ребенок. я была в декрете только на время родов (4 мес. которые оплачивает государство) и сразу по завершению вышла на полный рабочий день. Так как я достаточно долго проработала, компания разрешила продолжать работу удаленно (из дома), таким образом я была с ребенком и выполняла полностью свои трудовые обязанности. В связи со слиянием, новый работодатель не  разрешает работать удаленно, а ребенка оставить не с кем. Работадатель не может оплатить услуги няни, чтоб я вышла в офис. В связи с этим меня не принимают на работу в новую компанию и просят написать заявление по соглсованию сторон. Как мне поступить?

Консультации Советников

Здравствуйте. Во-первых, кодекс законов о труде в действующей редакции пока что не предусматривает удаленную работу. Такие изменения только собираются внести. Возможно, условие об удаленной работе предусмотрено Вашим договором с работодателем. Если это было на словах, то для того, чтоб не потерять работу, выйти придется. Можно, как вариант, уйти в отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, в течении которых Вас не смогут уволить. Законодательством предусмотрены гарантии доя беременных женщин и женщин, имеющих маленьких детей и закон на Вашей стороне. Все зависит от того, чего хотите Вы и что написано в документах. Если у Вас есть копии, можете мне выслать. Советую Вам также все существенные обсуждения между Вами и работодателем оформлять письменно: письмо от Вас - ответ от них и наоборот. В свое время это помогло мне выиграть непростой суд по Клиенту. С уважением,

Татьяна

Доброго вечора.

Я так розумію Ви не брали відпустки для догляду за дитиною до 3-х років. Взагалі роботодавець не має права звільнити жінку, яка має дитину до 3-х років, а не лише жінку, яка знаходиться у соціальній відпустці. Адже:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей (Кодекс законів про працю України)

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. 

Тобто, керівник і так не має права Вас звільнити, для цього не обов'язково брати відпустку по догляду за дитиною.

Однак, якщо умовами вашого письмового трудового договору не визначено, що Ви виконуєте роботу віддалено (тобто із дому), то ваша відсутність на робочому місці є порушенням правил внутрішнього трудового розпорядку, яку керівник може щодня письмово фіксувати як прогул (відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин).

За прогул роботодавець має право НЕ сплачувати Вам заробітну плату, однак звільнити Вас не може.

Таким чином, керівник звільнити Вас не має права - звичайно, якщо Ви самі не підпишите заяви за власним бажанням або угодою сторін.

Однак, якщо трудовим договором не визначено, що Ви можете працювати віддалено, то Ви зобов'язані працювати в офісі компанії, інакше вашу відсутність будуть табелювати як прогул, який ніхто не оплачуватиме.

 Звичайно, якщо Ви не маєте з ким залишити дитину, тоді краще написати заяву на відпустку для догляду за дитиною до 3-х років, щоб через такі прогули не робити собі негативну характеристику.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

у вас есть несколько вариантов 

или вы уходите снова в декрет 

или вы выходите на работу на полны день 

или пишите заяву по согласию сторон - только договоритесь о компенсации

или вам придет уведомление о изменениях условий труда или по сокращению и вас сократят через 2 месяца - так как вы работаете 

а если уйдете в декрет то вас сократят при выходе с декрета

решать вам

будут вопросы - звоните

Доброго вечора!

По Вашому питанню можу сказати наступне:

Жінка , яка народила дитину, має право оформити декретну відпустку допоки дитині не виповниться три роки.

Це передбачено нормами одразу двох законів: "Про відпустки" (стаття 18) та "Про загальнообов’язкове державне страхування" (стаття 22).

Зокрема, закон "Про відпустки" передбачає, що така відпустка надається "за бажанням жінки".

Крім того, вона може надаватися не лише матері, але й "може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів".

При цьому за бажанням жінки або осіб, зазначених вище, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Якщо виникають обставини котрі вимагають продовження декретної відпустки ( за  станом здоров'я дитини , то така відпустка може бути подовжена за висновком ЛКК до 6 -ти років) , надалі діють правила відпусток встановлені вищевказаним Законом та трудовим Кодексом!

Якщо така модель не влаштовує роботодавця то Ви можете звільнитись за згодою сторін попередньо письмово узгодивши питання виплати всіх належних Вам сум компенсацій( дні невикористаної відпустки і т.д.)

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброї ночі!

Як уже зазначила Т. Борисенко, відповідно до Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП України), поки що не передбачена віддалена робота. Дані зміни передбачені проектом нового Трудового кодексу України, який за інформацією ЗМІ планують прийняти після 01.01.2020 року, але це лише планують.

Тому погоджуюсь з консультаціями колег, що у Вас є декілька варіантів дій:

1) відпустка по догляду за дитиною до 3-х років.(ст. 179 КЗпП України);

2) звільнення за Вашим бажанням;

3) звільнення за згодою сторін;

4) неповний робочий час. (ст. 56 КЗпП України)

Відповідно до ст. 56 КЗпП України, за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тобто, у Вас всі трудові права, але Ви працюєте неповний робочий час. Але тоді Вам буде оплачуватися заробітня плата пропорційно відпрацьованому часу. Але всі ці моменти узгоджуються із роботодавцем.

Тому Ви самостійно вирішуєте, який варіант Вам підходить найбільше.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ