Украина
category

Неявка военкомат

Вопрос № 3044
Неявка военкомат
6 консультаций
100 грн.

Добрый день.

23 года. Закончил учиться в 18 лет. Проходил медкомиссию в военкомате 1 раз ещё на 2-м или 3-м курсе (2012-2013 год).

3-го декабря 2019 принесли повестку из военкомата по прописке.

Открыл случайно двери.

Возле двери был мужчина в гражданской одежде. Начал выяснять похож ли я на того, кому нужно вручить повестку. В руках также была какая-то папка с моим фото.

Через несколько секунд подошли 2 человека в форме, сказали — "Ну что, собирайся..."

Закрыл двери.

Повестка не подписывалась, официально никто не представлялся, документы не показывал, личность официально не устанавливали.

Вопрос:

Какие могут быть последствия и почему?

P.S. Ранее тоже приносили повестки, но визуального и вообще любого контакта не было — просто оставляли бумажку в двери.

Консультации Советников

Законодательно установленного порядка вручения повесток не существует. Но призывник обязан расписать в корешке повестки - это точно установлено. 

Дальше включается уже не закон, а практика. На тех, кто не расписывается в получении повестки, должен составляться акт. Но мне лично неизвестно, как к такому акту относятся правоохранительные органы. Будут ли они вас разыскивать, если вашей подписи на корешке повестки нет. 

Слова "Ну что, собирайся" не являются надлежащим оповещением о прибытии на сборочный пункт. Кроме того, Вы не обязаны следовать туда вместе с представителями военкомата. Вы обязаны туда просто прибыть в установленное время, но никакого сопровождения для этого не нужно. 

Что теперь будет - трудно спрогнозировать. Я бы не стал сильно переживать. Если будет разыскивать полиция, скажите, что вы видели людей в форме (а активистов-самозванцев сейчас полно на каждом углу), которые потребовали чтобы вы покинули свое жилье и следовали с ними. Повестки вам получить не предлагали, удостоверений не показывали, не представлялись, ваш паспорт не проверяли, повестку вы не видели. Сроки прибытия "туда" вам тоже никто не сообщил. Вы испугались и остались дома. Нормальная реакция: вы не могли знать кто они и куда вас приглашают.

Налицо факт ненадлежащего оповещения. Пусть теперь полиции доказывают, что они должны вас отрабатывать. 

Доброго ранку.

Порядок організації підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу визначається Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

Згідно зі ст.15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в 7-денний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.

 За законом повістка має бути вручена особисто в руки – це коли призовник/військовозобов’язаний розписався за неї. Таку повістку працівники військкомату можуть вручити не тільки за місцем проживання, а й на роботі.

Якщо повістку вручили на вулиці чи залишили її в поштовій скриньці або у дверях, то вона не вважається врученою.  Не допускається виклик до військкомату за телефоном. За законом повістку може вручити тільки працівник військкомату, а також сільський чи селищний голова. Інші особи не мають права цього робити. За отримання повістки не можуть розписуватися батьки, дружина чи інші родичі. Тоді вона вважається не врученою.

Що ж буде, якщо не з’явитися у військкомат у призначений час? Якщо ви не розписалися про отримання повістки, міра відповідальності за неявку в призначений час до військкомату мінімальна. 

Якщо ж ви отримали повістку, але не з’явилися, то відповідальність за це буває як адміністративною, так і кримінальною. Все залежить від наступних факторів: вік призовника, тип призову, неможливість з’явитися вчасно з поважних причин. 

Але це не означає, що ви можете уникнути негативних наслідків.Якщо неявки носять постійний характер, то ваші дії будуть розцінені як ухиляння від служби в армії. Тоді військкомат направляє відповідного листа до прокуратури, і вас розшукуватимуть поліцейські. Проводяться слідчі дії і в разі, якщо ваша провина буде доведена – тільки тоді настає покарання.

Таким чином, Вам краще з'явитися до військомату. Адже Ви писали, що Вам і раніше приносили повістки і залишали їх під дверима, а тому у випадку постійних неявок ваші дії можуть розцінити як ухиляння від служби в армії. Тим паче можливо у Вас взагалі є підстави для відстрочки чи звільнення від призову на строкову військову службу (ст. 17-18 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”).

За ігнорування повістки, неявку у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Якщо призовник не з’явився до військового комісаріату без поважних причин, його очікує штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

Кримінальним Кодексом України встановлено і кримінальну відповідальність, а саме у ст. 355 КК України, в якій йдеться:

“Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу – карається обмеженням волі на строк до трьох років”.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

Здоровья! Согласен с коллегами. Могу лишь добавить, Вам особо переживать не стоит! Официально Вам повестка не вручалась, подписи Вы не ставили, следовательно пусть они теперь доказывают, что вообще были возле Вашей двери и видели человека похожего на Вас! Живите спокойно, но бдительности не теряйте! Лишняя нервотрёпка никому не нужна!

Добрий день!

По Вашому питанню можу повідомити наступне:

Згідно ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" призову підлягають громадяни визнані у встановленому порядку медичною комісією військового комісаріату до несення служби у віці від 21 до 27 років.

Підставою є повістка вручена особисто призовнику під особистий підпис(ні вякому разі передана через родичів обо знайомих)

Щоб настав юридичний факт за яким Вас можливо було би притягнути до відповідальності за ухилення від призову , потрібно належним чином встановити особу призовника , після чого засвідчити отримання повістки виключно власним підписом. 

Якщо зазначеного факту підпису з Вашого боку не було , то не було і порушення. Все інше , то слова, які є лише словами та не мають правових наслідків для Вас!

Відповідальність може бути кримінальною, але лише в разі належного вручення документу про призов та засвідчення факту!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Если Вам официально не вручали повестку 3 раза и более, т. е., если Вы в них не расписывались более 3 раз, то Вам переживать не к чему. Вас к уголовной ответственности никто за систематическое уклонение от воинской службы не привлечёт. А так, на будущее: не разговаривайте вообще с такими лицами. Вы сделали всё правильно.

Доброї ночі!

Щодо нормативно-правової бази та відповідальності Вам описав О.Савченко.

Якщо Вас викликатимуть для надання пояснень щодо описаної Вами ситуації, то можете розповісти, як описав Вам М. Москвин.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ