Украина
category

Письмо председателю ОСББ / Ремонт крыши

Вопрос № 3045
Письмо председателю ОСББ / Ремонт крыши
3 консультации
150 грн.

Необходимо написать письмо председателю ОСББ о поднятии вопроса о ремонте аварийной кровли которая находится над принадлежащей мне квартире на очередном собрании ОСББ. В какой-то форме указать, что дорогостоящий ремонт готов выполнить за свои счет при условии передачи в постоянное пользование (либо владение) чердачного пространства ограниченного пределами моей квартиры.

Лист має бути українською мовою.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 75 грн.

Доброго дня.

Лист до голови ОСББ повинен бути оформлений відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».

Листа можу підготувати сьогодні. Напишіть мені на вказану пошту — ваші ПІБ, адресу місця проживання, контактні дані та код ОСББ, а також опишіть більш детально стан, в якому зараз перебуває покрівля.

Всього доброго.

Доброго дня!

У листі - зверненні зазначається наступне:

Голові Правління ОСББ "Назва"

Іванову І.П.

40009, м. Суми, вул. Першотравнева, 23

Сидорова Романа Петровича

40009, м. Суми, вул. Першотравнева, 20, кв. 5

тел. +38(050)1234567

ел. пошта: якщо є

Звернення

Шановний Іване Петровичу!

Звертаюсь до Вас з наступного питання: як Вам відомо наш будинок не є новобудовою, за час експлуатації та зі зміною погодних умов , покрівля даху , а саме той відрізок , що знаходиться над моїм помешканням протікає та потребує невідкладного ремонту.

Серед іншого виникла необхідність для безперешкодного користування помешканням, використовувати для побутових, технічних цілей кімнату загального користування в межах мого помешкання. Тож враховуючи вищезазначене, відповідно до ст. 11 ЗУ "Про звернення громадян" у 15 -ти денний термін прошу:

1. Запланувати ремонт даху у ділянці, що розташована над моїм помешканням, передбачити відповідні кошти та скласти попередній кошторис зазначених робіт?

2. Розглянути можливість передачі приміщення загального користування , мені у постійне користування для забезпечення технічного обслуговування мого помешкання.?

3. Внести зазначені питання до порядку денного чергових зборів співвласників будинку для прийняття відповідного рішення?

4. Про результати розгляду даного звернення прошу повідомити мене письмово, шляхом надсилання листа на зазначену поштову адресу

З Повагою,

03.12.19 р.                                                                підпис Р.П. Сидоров

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 75 грн.

Доброго вечора.

Ви вказали, що Вам необхідно  написати листа голові ОСББ, при цьому на мою пропозицію підготувати його для Вас - Ви ніяк не відреагували.

На даному сайті листа викладати не буду.

Лише додам, що ваше питання врегульоване наступними Законами України:

- Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14.

- Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку - https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/417-19.

ЗУ "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку":

Стаття 22. Забезпечення об’єднанням утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку:

Для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об’єднання за рішенням загальних зборів має право:

задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;

визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;

виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Самостійне забезпечення об’єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об’єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів.

Стаття 23. Внески на утримання і ремонт приміщень:

Утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України.

Власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов'язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників

Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та/або рішенням загальних зборів.

У статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, що співвласники зобов’язані: забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

Стаття 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт.

Тобто, кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Ви, як співвласник багатоквартирного будинку та учасник ОСББ, можете брати участь у розподілі коштів на певні напрями та потреби будинку, можете самостійно вносити пропозиції до проблемних ділянок в роботі на поточний рік (наприклад ремонт даху)..

Всього доброго.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ