Украина
category

фоп 3 гр. здійснення діяльності не зареєстрованої у реєстрі ЄП

Вопрос № 3049
фоп 3 гр. здійснення діяльності не зареєстрованої у реєстрі ЄП
5 консультаций
100 грн.

ФОП 3 гр. з  жовтня 2019 р. здійснює незареєстровану госп. діяльність, 02.12.19 подали заяву на добавлення КВЕДів в податкову.

1)Чи повинен ФОП перейти на загальну систему оподаткування, якщо так то з якого числа?

2) дохід  за жовтень та листопад  2019 від незареєстрованої діяльності оподатковувати 5% чи 15%?

Консультации Советников

Доброго дня! 

1. Переходити на загальну систему не потрібно.

2.Згідно Податкового Кодексу України - отримання доходу від незареєстрованого виду діяльності загрожує втратою права на застосування спрощеної системи оподаткування, а також застосовується інша ставка єдиного податку — 15% — за той квартал, в якому була виявлена помилка з КВЕДом.

якщо виникнуть питання пишіть на maxevgenev@gmail.com

Доброго дня.

1) Проведення господарської діяльності та отримання доходу за незареєстрованим КВЕД є порушенням умов роботи на спрощеній системі.

Відповідно до пп. 7 пп. 298.2.3 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:

 у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності

2) Ви повинні самостійно сплатити з такого доходу єдиний податок за ставкою 15% і перейти на загальну систему.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня. Не потрібно переходити. 5% буде податок

Читайте уважно дослівно пункт ПКУ

7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;

Ознайомтесь більш детально з тим що таке реєстр платників ЄП, і дані КВЕДів яких груп вносяться в цей реєстр. В 3-й групі (якщо я не помиляюсь) не обосязково вносяться дані нових КВЕДів у цей реєстр перед тим як почати по ним діяльність. 

Нижче тематична стаття. Головне подати заяву про внесення змін.

https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2018/november/issue-93/article-40739.html

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Відповідно до пп. 7 пп. 298.2.3 Податкового кодексу України

Господарська діяльність , отримання доходу за незареєстрованим КВЕД є порушенням умов роботи на спрощеній системі.

у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності

На загальну систему оподаткування не потрібно переходити. Якщо вчасно подати заяву про внесення змін реєстратору та повідомити ДФС , 5% буде податок.

Якщо ні то загальна система оподаткування та відповідні штрафні санкції щодо ФОП.

З повагою,

Костянтин Гончаренко 

Самостоятельно переходить на общую систему не нужно, можно подождать пока будет решение налоговой, если оно вообще будет. Также с уплатой налога. Лишение права на деятельность по упрощенке принимает налоговая если выявят нарушение. Тогда и доначислят единый. Самому подставлять себя под санкцию не стоит. И кстати, период проверки налоговой составляет три года. По истечении которых, если не принята санкция, избавляет вас от ответственности.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ