Украина
category

Захист прав робіника державної стоматологіїї

Вопрос № 306
Захист прав робіника державної стоматологіїї
7 консультаций
200 грн.

Доброго дня! Я лікар стоматолог в державній районній стоматологічній поліклініці лікувального відділення, який досяг пенсійного віку (57р). Районна громада виділила кошти на утримання, зарплати, комунальні платежі на поточний рік. В поліклініці є два відділення: лікувальне(на державному утриманні) і ортопедичне( на госрозрахунку) Керівництво (головний лікар, контракт якого закінчується через пів року) змушує підписати договір оренди робочого місця. Тих хто не бажає підписати договір про оренду, погрожує створювати неналежні умови праці з подальшим звільненням. Після підписання договору лікар автоматично переходить на 0.5 ставки, і через декілька місяців переходить на 0,25 ставки, хоча районною територіальною громадою виділено кошти на повну ставку на рік. Час на підписання договору тиждень.Отже, питання №1 при яких умовах можуть звільнити лікаря пенсіонера? №2 чи може головний лікар бути керівником держ структури і орендодавцем (приватним підприємцем) одночасно? №3 Як це законодавчо регулюється в Україні та які норми порушені?

Додано текст договору, оцініть будь ласка документ.

Дякую.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 70 грн.

Так розумію, що тут має місце корупційна складова. 

Перш за все зауважу, що оренда комунального чи державного майна здійснюється за певною процедурою і головний лікар не вправі бути одноосібним розпорядником такого майна. Відповідно порушено норми ЗУ "Про оренду державного та комунального майна". Це щодо питання № 2.

Щодо питання № 1. Є визначені законодавством підстави. Зокрема, це може бути скорочення штату, але це досить процедурне питання (зазделегіть слід повідомити про звільнення; здійснити виплату у зв'язку з скороченням штату).

Щодо питання № 3. Гадаю, що в даній ситуації порушено атикорупційне законодавство та законодавство про передачу в оренду майна державної власності.

Готовий Вам допомогти.

Роман

19.02.17 20:08
Наталія

додано текст договору, оцініть його будь ласка.

Дякую

19.02.17 20:25

дякую за договір. Договір це лише оформлення відносин, які в своєму корені є неправомірними. 

Відзначу, що в договорі орендарем виступає фізична особа - підприємець, яким, як я розумію, Ви не є. Інші умови є типовими та враховують специфіку Вашої роботи. 

Вважаю, що у Вашому Випадку немає нагальної потребі в роз’ясненні Вашому головному лікарю приписів чинного законодавства, щоб довести протиправність його дій, щодо примусу Вас укладати правочин з оренди робочого місця. Вважаю за краще натякнути Вашому головному лікарю про можливість забезпечення Вами для нього не дуже приємних наслідків його ймовірно корумпованої поведінки, обставини чого можуть сприяти достроковому розірванню з ним контракту.

В будь-якому разі, не піддавайтеся на такі примітивні погрози.

Якщо ваш головний лікар не з’їхав з глузду, то порадившись з юристом щодо доцільності продовження такої «агітації», він зупиниться.

Кримінальна відповідальність за вимагання передбачена приписами статті 189 Кримінального кодексу України.

19.02.17 20:08
Наталія

додано текст договору, оцініть його будь ласка.

Дякую

"Автоматичного переходу" на 0,5 ставки чи на 0,25 ставки у природі не існує. Це все вигадки гловного лікаря, який лякає підлеглих як дітей, користуючись їх необізнаністю. 

На 0,5 ставки чи на меншу частину ставки Вас можуть перевести лише на підставі Вашої особистої заяви щодо цього. Тому ніяких заяв та "договорів" оренди не підписуйте. 

Якщо Ви офіційно, з оформленням трудової книжки працюєте у лікарні (іншому закладі), жодних "договорів оренди" Вам укладати не треба: Ви користуєтесь робочим місцем відповідно до умов Колективного договору.

Хоча якщо головний лікар пообіцяв створити несприятливі умови для тих, хто відмовиться укладати "договір оренди", він може спробувати це зробити. Тому краще бути уважним, не підставлятися, не піддаватися на його "ділові пропозиції" і провокації, а ща краще - звернутися до правоохоронців з метою викриття да документування його відверто корупційних посягань. Можна створити гарне життя головному лікарю також шляхом застосування профспілкових методів боротьби: якщо профспілка працівників на Вашому боці, і не є карманною у головного лікаря, то існує багато механізмів ускладнення існування адмміністрації саме силами профспілки: чисельні скарги, непогодження різних робочих документів, які мають погоджуватися з проіспілкою, та ін.

19.02.17 20:08
Наталія

додано текст договору, оцініть його будь ласка.

Дякую

Ответ оплачен: 130 грн.

Доброго дня!

Питання 1: Щодо звільнення лікаря-пенсіонера, то таку особу можуть звільнити з тих же підстав, що й інших осіб не пенсіонерів. Наприклад, невідповідність займаній посаді (не проходження атестації), систематичне невиконання своїх обов’язків, скорочення штату і т.д. На практиці є випадки, коли установа видавала наказ та пропонувала всім пенсіонерам звільнитись, але таке звільнення відбувається виключно зі згоди працівника.

Відповідно до ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»:

Стаття 11.Реалізація громадянами похилого віку права на працю

Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення.

Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку.

Переведення працівника похилого віку і працівника передпенсійного віку з одного робочого місця на інше не допускається без його згоди, якщо при цьому змінюються істотні умови праці.

Стаття 12.Недійсність умов договорів про працю (контрактів, угод), які погіршують становище громадян похилого віку

Умови договорів про працю (контрактів, угод) з громадянами похилого віку, включаючи також і їх працю в період проживання в установах соціального забезпечення, не можуть погіршувати становище або обмежувати їх права, передбачені цим Законом і законодавством про працю. Такі умови є недійсними.

Питання 2: Головний лікар не є державним службовцем, крім того у чинному законодавстві не міститься заборони суміщати діяльність лікаря з підприємницькою. Отже, головний лікар може бути підприємцем. Що стосується питання, чи може він виступати орендодавцем, то необхідно читати безпосередньо договір та знати на якій підставі він укладає такі договори і які у нього окремі домовленості з лікарнею.

Питання 3: Що стосується автоматичного переведення на 0,5 та 0,25 ставки. Такого поняття не містить трудове законодавство. Відповідно до ст. 56 Кодексу законів про працю України, за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тобто будь-яке переведення на неповний робочий день здійснюється виключно зі згоди працівника. Без згоди працівника будь-які істотні зміни в умовах праці можуть відбуватись тимчасово строком не більше 1 міс.

Це юридичний аспект, але як пораду також можу зазначити: якщо ви не один (не одна) і є можливість об’єднати зусилля, то колективно тиснути на керівника, а також можна поскаржитись в міністерство, що вас примушують вчиняти зазначені дії, зробити акцент на тому, що в бюджет зараховано необхідні кошти.

У будь-якому випадку бажаю Вам успішного вирішення даного питання!

19.02.17 20:08
Наталія

додано текст договору, оцініть його будь ласка.

Дякую

19.02.17 20:35

Вивчивши договір, доповнюю свою консультацію. Договір укладається з лікарнею в особі головного лікаря як керівника (все логічно) з іншої сторони Ви - укладаєте договір як фізична особа-підприємець. Змусити укласти даний договір Вас ніхто не може, також його положення не передбачають перехід на неповний робочий час (0,5, 0,25 ставки). У випадку не підписання договору, вас не мають права звільнити чи позбавити робочого місця. 

Доброго дня!

Є чудова юридична приказка: нету текста договора - нет и темы разговора. ))))  

По-перше, обговорювати документ без його тексту не зовсім доцільно і професійно - занадто багато варіацій виникає в творчих юридичних мізках. ))

А по-друге, саме відсутність підписаного вами договору, направленого на зміну існуючих або встановленя нових правовідносин, гарантує вам незмінність вашого теперішнього статусу за вашої ініціативи. Тобто вам варто хвилюватися тільки в тому разі, якщо ви не на своєму місті, не відповідаєте посаді, яку обіймаєте. 

В іншому випадку ваш головний лікар отримає облизня.

19.02.17 20:08
Наталія

додано текст договору, оцініть його будь ласка.

Дякую

20.02.17 08:50

З преамбули договору випливає, що для його укладення ви повинні мати статус підприємця. Якщо ви його не маєте - укладення такого договору неможливе. 

P.S. Зверніть увагу того, хто вам дав зразок договору на те, що Свідоцтво про реєстрацію фізичної особи-підприємця давно скасоване - це застаріла форма договору.

Що стосується зазначеного вами "автоматичного" зменшення ставки - з договору оренди це аж ніяк не випливає.

І найголовніше: правом України встановлена свобода договору. Тобто ніхто не має законних підстав змусити вас укласти договір, якщо ви того не забажаєте.  Ваш керівник про це знає, тому і вдається до шантажу.

Якщо вам безпідставно зменшать заробітну платню, це дає вам підстави негайно звернутись до суду. 

Ще є такий неприємний для керівників орган, як Інспекція з питань праці.)

.

Реклама
Мой ответ