Украина
category

Повернення товару та компенсація інших збитків

Вопрос № 312
Повернення товару та компенсація інших збитків
1 Консультация
Бесплатно

В мене питання щодо придбання товару через мережу Інтернет. Якщо я замовляв один товар (модель, марку), а прислалли інший, він повертається як товар належної якості ст. 9 ЗУ Про захист прав споживачів чи як товар неналежної якості? Особливо якщо товар з переліку тих, що не підлягають обміну та поверненню. (наприклад вислали білизну не того розміру) При цьому звісно збереглася переписка де було чітко вказано, який товар замовлено, а також чітко вказані параметри( марка, модель, колір, розмір та інше). Іще одне питання: якщо я повертаю товар неналежної якості (або в ситуації, зазначеній вище), куплений через мережу Інтернет в іншому місті, чи маю я право вимагати від продавця компенсації всіх понесених мною збитків: доставка від продавця до покупця, зворотня доставка покупцеві, комісії за оплату та повернення коштів чи тільки повернення вартості товару?

Консультации Советников

Добрий день, Андрій! Постановою КМУ «Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів"» від 19.03.1994 р № 172 затверджено перелік товарів належної якості згідно з додатком N 3,  що не підлягають обміну  (поверненню),  якщо   вони   не   задовольняють споживачів з будь-яких причин, а саме: Непродовольчі товари: білизна натільна

 Отже, повернути товар належної якості у магазин (або обміняти його на інший аналогічний) можна, якщо дотримані наступні умови повернення товару:

його немає у переліку тих товарів, що не підлягають обміну та поверненню;

він не використовувався, і зберігся у тому вигляді, якому його придбавали;

пройшло менше двох тижнів з моменту придбання товару;

є касовий або товарний чек.

 Всі ці умови вичерпні. Право обміняти чи повернути товар належної якості, передбачене ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів»

З повагою, Яблокова Леся.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ