Украина

Відпрацювання після інтернатури

Вопрос № 3123
Відпрацювання після інтернатури
2 консультации
150 грн.

Лікар , щойно закінчив інтернатуру, як і попередні лікарі-інтерни,що зверталися на сайті: при прийомі на інтернатуру уклав угоду з лікарнею,де було вказано, що після закінчення інтернатури мушу відпрацювати на посаді лікаря не менше трьох років,з університетом також є договір (N 367).І з попередніх відповідей ніби однозначно: договір з ВНЗ є - значить відпрацьовуй,але також писали, що у договорі вказано "прибути на місце направлення і відпрацювати",але по факту жодного направлення немає (зарахований до інтернатури по гарантійному листі)

1) чи з цієї розбіжності є користь?

2) додаю фото договору з ВНЗ і він не дуже "презентабельний" - це якось впливає на його юридичну значущість?                                                                                     

3) якщо я не влаштуюся на роботу в лікарню з якої гарантійний лист(в ній же я був інтерном) кому я буду "винний" університету чи лікарні?

Головний лікар, ніби не проти не брати мене на роботу,але або не знає як з районом розібратися або темнить.                                                                       

Додано договір з ВНЗ, договір з лікарнею, наказ департаменту, наказ головного лікаря

Консультации Советников

Ответ оплачен: 150 грн.

Добрий день.

1. Так, з цієї розбіжності є користь. Пояснюю чому.

Відповідно до пункту 14 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992):

"У разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням, звільнення із служби за контрактом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, із служби в Національній поліції у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду або рішенням суду про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, через службову невідповідність, у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку, набуттям громадянства або підданства іншої держави, за порушення дисципліни, систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем, особою рядового і начальницького складу протягом трьох років випускник зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати".

Зазначене також підтверджується пунктом 21 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98): "21. Випускник повинен прибути до місця призначення у термін, визначений у направленні на роботу. Незгода випускника з рішенням комісії з працевлаштування випускників не звільняє його від обов'язку прибути на роботу за призначенням. У разі, якщо він не прибув за направленням або відмовився приступити до роботи за призначенням з причин, не зазначених у п. 9 та 18 цього Порядку, чи його звільнено з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за порушення трудової дисципліни або звільнено за власним бажанням протягом навчання в інтернатурі та трьох років після закінчення останньої, він зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку відповідно до державного або місцевого бюджетів вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати".

 Враховуючи зазначене, а також умови Угоди про підготовку лікаря від 03 вересня 2012 року, Ви не повинні відпрацьовувати у лікарні не менше 3-х років (у вашому випадку відповідно до договору з лікарнею - це 5 років), адже Ви були працевлаштовані на посаду лікаря-інтерна за гарантійним листом. А відпрацювання передбачено саме за місцем роботи, визначеному у направленні. Вам такого направлення не видавали. Тому відповідно угода з ВНЗ не покладає на Вас жодних зобов'язань та не спричинь негативних наслідків, адже ВНЗ не займався вашим працевлаштуванням та не видавав Вам ніякого направлення на роботу. Ви працевлаштовувались самостійно.

2. Наказ Департаменту охорони здоров'я від 03.07.2018р. про ваше зарахування в інтернатуру виданий на підставі гарантійного листа ЦРЛ від 08.05.2018.

При цьому відповідно до наказу ЦРЛ від 27.07.2018 № 104-К підставою вашого прийняття на посаду лікаря-інтерна є гарантійний лист, наказ ДОЗ та направлення на роботу № 53.

Що це за напрвлення? Адже Ви писали, що Вам не видавали направлення, так і в наказі ДОЗ про направлення нічого не зазначено.

Вказане необіхідно з'ясувати, щоб надати Вам точну відповідь.

3.  Якщо я не влаштуюся на роботу в лікарню з якої гарантійний лист(в ній же я був інтерном) кому я буду "винний" університету чи лікарні?

Щоб відповісти на це питання, необхідно розібратися із направленням, яке ЦРЛ вказало в наказі підставою вашого прийняття на роботу.

Якщо ЦРЛ допустило помилку і ніякого направлення не було, то переживати Вам нічого.

Ви не будете винні нікому - ні ВНЗ, ні лікарні.

Адже відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Угода з лікарнею не покладає на Вас жодних юридичних зобов'язань. Адже в лікарні Ви працювали на посаді лікаря інтерна, виконували передбачені трудовим договором посадові обов'язки, за що і отримували заробітну плату, яку зазвичай лікарні і вимагаються стягнути з лікаря як витрати на інтернатуру, у чому суди їм відмовляють.

За необхідності можу навести судові рішення на вашу користь, що стосуються саме угоди з лікарнею.

Також можу надати допомогу (письмову аргументацію для головного лікаря з посиланнями на нормативно-правові акти - що вже допомагало), якщо лікарня буде відмовляти Вам у звільненні.

Тому наразі необхідно з'ясувати, що це за направлення, яке ЦРЛ вказало в наказі підставою вашого прийняття на роботу.

08.02.20 09:53
Андрій

дякую,зрозумілобуду шукати направлення і надам його вамще одне уточнення, будь ласка, в наказі головного лікаря і наказі ДОЗ , написано що я на посаді до 31.01.20 , виходить зараз я не працюю в лікарні? і звільнення мені не потрібно , як лікар (не інтерн) я ще не влаштовувався

08.02.20 10:16

Ви все правильно розумієте. Посаду лікаря-інтерна Ви обіймаєте по 31.01.2020. А тому, якщо Ви не подавали до відділу кадрів ЦРЛ заяви про ваше переведення (прийняття) на посаду лікаря-рентгенолога, то Вас повинні були звільнити 31.01.2020 за п. 2 ст. 36 КЗпПУ (закінчення строку трудового договору). У цей день Вам також повинні були віддати трудову книжку та провести з Вами розрахунок.

08.02.20 11:45
Андрій

що дізнався про "направлення на роботу 53",           сказали мені, що це направлення видавала лікарня і воно у відділі кадрів      воно складається з двох половин,  на фото нижня частина - даю посилання (не знаю як сюди довантажити)  ,  це не моє напрвалення, а колеги з іншої області  https://ibb.co/DGM2QmL

08.02.20 12:54

Виходить, що відділ кадрів ЦРЛ дійсно помилково у своєму наказі зазначив це направлення підставою вашого прийняття на роботу.

Тому можете не переживати - ні ВНЗ, ні лікарні Ви нічого не винні.

Ви: "Головний лікар, ніби не проти не брати мене на роботу,але або не знає як з районом розібратися або темнить".

Не зовсім зрозумілий ваш статус відносин з ЦРЛ на даний час. 

Ви після закінчення інтернатури продовжуєте роботу в лікарні, перебуваєте у відпустці чи Вас офіційно звільнили з посади лікаря-інтерна (повинен бути наказ)?

08.02.20 13:28
Андрій

статус в даний час такий: термін перебування на посаді лікаря-інтерна вийшов 31.01.20;  нічого не підписував, не бачив і жодним чином не контактував з документами, лише одна особиста зустріч з головний лікарем і телефонні розмовипланую, ще в університеті розпитати озброївшись інформацією від вас і в лікарню їхати за документами

08.02.20 13:37

Що саме Ви плануєте розпитувати в університеті?

Вам за січень місяць лікарня виплатила заробітну плату?

08.02.20 13:54
Андрій

одна дівчина (також по гарантійному зарахована) тут же на сайті писала,що запитала в університеті: є притензії? - їй сказали ні, я також це зроблю         отримав,і навіть більшу ніж зазвичай (5500 ,а не 3400)

08.02.20 14:07

Тобто Ви хочете повідомити університет, що не будете відпрацьовувати 3 роки і дізнатися чи не має він до Вас претензій?

Можливо тоді краще це зробити письмово.

До лікарні Ви можете їхати та забирати свої документи. Відділ кадрів обов'язково повинен віддати Вам трудову книжку із записом про ваше звільнення з посади лікаря-інтерна за п. 2 ст. 36 КЗпПУ.

.........він зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку відповідно до державного або місцевого бюджетів вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати".

Порядок відшкодування витрат на навчання встановлений Постановою КМУ 658 від 26.08.2015 "Про затвердження порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців". Там йдеться, що кошти за начання відшкодовуються у разі повторного вступу на навчання до ВНЗ на бюджет. 

Тобто, якщо ви не збираєтесь повторно поступати до будь-якого ВНЗ на бюджетну форму навчання, Вас ніхто не змусить повертати кошти у разі відмови відпрацьовувати відповідно до укладеного договору.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ