Украина
category

Единый налог 2-я гр. оказание услуг краткосрочного пребывания КВЭД 55.20.

Вопрос № 3127
Единый налог 2-я гр. оказание услуг краткосрочного пребывания КВЭД 55.20.
5 консультаций
150 грн.

          ФОП единый налог 2-я группа сдает посуточно квартиры, которые не находятся у меня в собственности, для краткосрочного проживания физических лиц, КВЭД 55.20. Выписываю постояльцам приходный ордер с указанием города, почтового адреса, даты заезда-выезда, и суммы.

           Формулировка следующая: Проживание в Киеве с … по… от Иванова И. И. Сумма: …

         Квартиры не в собственности, договоров аренды нет. Клиенты – физлица, являются сотрудниками предприятий. При проверке в связи с прекращением ФОП налоговики сначала вменяли неправомерную деятельность на 2-й группе, с переводом на общую систему налогообложения, т. к. якобы оказывались услуги юрлицам. После подачи возражений на Акт проверки и получения ответов от юрлиц это обвинение свернули.

           Затем решили перевести на общую систему по следующей причине: Не внесение данных о смене места деятельности в Реестр, так как я сдаю квартиры в разных городах Украины. Мой аргумент был следующим: В Свидетельстве о Регистрации ФОП в графе «місце впровадження діяльності» было указано «По Украине». Налоговики отказались и от этой идеи.

         И пошли другим путем. Предприятия предоставили копии моих приходных ордеров, и в них были указаны адреса квартир по всей Украине, в которых проживали люди.

          Теперь фискалы не упоминают о том, что я оказывал услуги юрлицам, а считают, что я не могу находиться на 2-группе, так как сдавал в аренду жилую недвижимость общей площадью более 100 кв. м. и трактуют деятельность по КВЭД 68.2. с переводом на общую систему налогообложения.

           Налоговики трактуют эту деятельность как АРЕНДА, с невозможностью находиться на Едином налоге при превышении 100 кв.м.

Я же считаю, что оказываю услуги по КВЭД 55.20

                                                        ВОПРОС:

               Какими статьями законов, кодексов и т. д я могу подтвердить правомерное нахождение на 2-й группе единого налога и оказание услуг в границах КВЭД 55.20.

               Какими статьями законов, кодексов и т. д я могу опровергнуть позицию ДПС в части неправомерного нахождения на Едином налоге? 

Консультации Советников

Доброго времени суток.

Если Вы на данный момент ФЛП на второй группе единого налога с основным видом деятельности 55.20 (закрепленным при регистрации и отраженным в налоговой отчетности), то от Вас требуется:

1. оказание услуг в рамках этого вида деятельности, которая заключается в следующем:

согласно описанию этого класса экономической деятельности (55.20), она включает в себя предоставление мест для преимущественно краткосрочного проживания гостей и посетителей, как правило, на ежедневной или еженедельной основе в отдельных изолированных комнатах, таких как меблированные комнаты с кухонными принадлежностями, или полностью оборудованные кухни. Это могут быть апартаменты или квартиры, расположенные в отдельных многоэтажных зданиях или блоках, одноэтажные бунгало, шале, коттеджи и домики. Кроме того, если это предусмотрено, вместе с этими услугами может быть предоставлен небольшой перечень дополнительных услуг.

Этот класс включает в себя деятельность размещения в:

Детские или другие дома отдыха

Квартиры и бунгало для посетителей

Коттеджи и дома без предоставления услуг по уборке или приготовлению пищи

Кемпинги, общежития, горные лагеря, кемпинги, крестьянские дома

Этот класс также включает в себя:

Деятельность детских медицинских учреждений (лагерей), за исключением подобных санаторно-курортных учреждений.

Таким образом, как видно из этого описания, деятельность в таком КВЭД относится к предоставлению услуг по размещению (проживанию) физлиц (не аренды).

2. соблюдение требований п.291.4 ст.291 Налогового кодекса Украины:

«друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.»

Для полной картины (чтобы опровергнуть позицию налоговиков) желательно было бы ознакомиться с выводами налоговиков о переводе Вас на общую систему налогообложения, а, особенно, чем они это мотивируют. Можете прикрепить сканкопию акта? 

12.02.20 11:15
Андрей

Благодарю Вас, что стали заниматься моим вопросом. Я добавил самые важные на мой взгляд выдержки из Акта. Жду ваших замечаний. Спасибо.

12.02.20 13:39

Доброго дня!

Українською зручніше відповідати, враховуючи необхідність частого застосування термінів.

По 1-ДФ юрособа провела Вас як самозайняту особу - платника податків, чи фізичну особу - платника податків?

Якщо самозайняту, то це помилка, і юрособа повинна подати уточнений 1-ДФ, і вказати Вас як фізособу-платника податків. Адже діяльність самозайнятих осіб регулюється спеціальними нормами, які на Ваш вид діяльності не поширюються.

Якщо ППР ще не винесені податківцями, тобто Вам за результатами перевірки ще не визначені податкові зобов'язання, то та юрособа, яка провела Вас по 1-ДФ, має подати до ДПІ уточнений розрахунок 1-ДФ і зняти ознаку 157, тобто вказати виплачені Вам суми як помилкові у відповідному податковому періоді, тим більше. якщо зазначила Вас як самозайняту особу. Адже зазначені юрособою виплачені Вам суми пройшли і по прибуткових ордерах від тимчасово розміщених фізосіб. Отже, помилку повинна виправити юрособа у своїй податковій звітності.

То повідомте, чи винесені вже ППР. Якщо так, тоді алгоритм дій інший. 

Доброго дня.

В ПКУ в п.291.4 не вказано що не можна здавати в оренду населенню. Там вказано (дослівно) :

"Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005)...". 

Тобто, слово "оренди" треба читати разом з "посередницькі послуги з".

Як на мене тут не стоїть питання квед 68.20 чи 55.20. ФОП на 2-ій групі може працювати як по 68.20, так і по 55.20. Прямої заборони не побачив, можливо якщо приділити більше часу то вспливуть якісь моменти. А от що очевидно відразу так це фактична сторона діяльності:  договорів оренди нема, а отримані від населення кошти скоріше за все передаються власникам квартир за вирахуванням комісії. Як на мене це посередництво, що якраз в ПКУ для 2-ї групи і заборонено. Тому і смикають.

12.02.20 11:21
Андрей

Спасибо, что Вы уделили мне время. Не вдаваясь в детали предоставления жилья моим клиентам, хочу отметить, что в этой ситуации вообще не фигурируют собственники сдаваемых квартир, и налоговики не роют в направлении сокрытия доходов этими людьми, и моей деятельности как налогового агента. Я добавил к вопросу самые важные цитаты из Акта. Буду рад вашим замечаниям. Спасибо.

12.02.20 15:04

Якщо жонглювати КВЕДами, то я б стояв на доктрині превалювання змісту (суті) над формою, яку (доктрину) підтримують і самі податкові. Принцип у тому, що обидва КВЕДИ формально є орендою(наймом), але суть цієї оренди різний, і тут основний критерій - строк.

Якщо відкрити 55.20, то там прямо вказано, що цей квед не включає "надання в оренду будинків, упоряджених або неупоряджених квартир чи апартаментів для постійного проживання зазвичай на місячний або річний термін". 

Тут раніше уже давали посилання на Порядок надання послуг з тимчасового розміщення, і там у визначеннях написано що таке "тимчасове розміщення". 

Я б стояв на тому що різниця 55.20 і 68.20 у терміні, на який розміщується особа. Якщо більше місяця - 68.20, якщо менше - 55.20.

Ответ оплачен: 150 грн.

Добрий день.

Я так розумію, що фіскали у своїй позиції посилаються на підпункт 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України: « не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів».

Однак чому фіскали трактують вашу діяльність саме як операцію найму (оренди), а не послуги з тимчасового розміщення (проживання), незрозуміло. 

Чи є у Вас письмові відповіді від фіскалів по цьому питанню? 

Адже, Ви здійснюєте підприємницьку діяльність саме у межах зареєстрованого КВЕД 55.20. 

Відповідно до пункту 4 Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. N 297 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/297-2006-%D0%BF) до послуг з тимчасового розміщення (проживання) не належать розміщення осіб, з якими укладається договір про наймання житла на строк, що перевищує один місяць. Тобто, якщо житло проживаючим буде використовуватися більше цього терміну, то це не є тимчасовим розміщенням (проживанням) і такі відносини слід оформляти договором найму (оренди) житла.

Я так думаю, що документально Ви також можете підтвердите, що надавали саме послуги з тимчасового розміщення (проживання). Тобто, маю на увазі, що Ви в прибутковому касовому ордері та квитанції до нього вказали за що саме були отримані кошти (підставу).

12.02.20 11:27
Андрей

Спасибо Вам за участие в моем вопросе. Я постарался обрисовать ситуацию, которая сложилась четко, чтобы можно было понять суть. ДФС в первом Акте узрела нарушения.Да и сама позиция налоговиков именно фискальная, т. е. не бывает деятельности без нарушений, поэтому начинают после моих возражений на Акт искать новые варианты, чтобы найти виновного. Теперь прошлые аргументы налоговиков уже не актуальны, и ищут новую причину. Я прикрепил к своему вопросу самые важные цитаты из Акта. Буду признателен, если вникнете в суть вопроса  и дадите обоснованный с позиции ПКУ ответ.

12.02.20 20:14

Добрий вечір.

За результатами розгляду акту перевірки, а точніше прикріпленої Вами частини, можна зробити наступні висновки.

1) Спочатку фіскали посилались на те, що Ви отримуєте дохід саме від юридичної особи, яка направляє працівників у відрядження, а тому порушуєте правила перебування на 2-й групі єдиного податку.

По цьому можна зробити наступні заперечення.

По-перше, однією з умов перебування фізичних осіб-підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та / або населенню (п. 291.4 Податкового кодексу України – далі ПКУ).

Відповідно до пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковим агентом щодо ПДФО є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм.

Отже, про податкове агентування можна говорити лише тоді, коли дохід фізичній особі (тобто Вам) виплачується суб’єктом господарювання безпосередньо, у даному випадку підприємством.

Однак, як вже було зазначено і Вами, оплата за надані послуги з проживання була здійснена «на руки» самою фізичною особою, яка знімала у Вас житло, що підтверджується наданою їй квитанцією до прибуткового касового ордера.

Ви не укладали жодної угоди з підприємством, яке направило працівника у відрядження, не підписували з підприємством жодних актів наданих послуг, і дане підприємство не оплачувало вартість виконаних послуг для фізичної особи зі свого банківського рахунку.

Враховуючи, що за житло заплатив безпосередньо відряджений працівник (розрахувався готівкою), а роботодавець лише компенсує йому понесені витрати на підставі наданої Вами квитанції до прибуткового касового ордера, роботодавець не є податковим агентом відносно Вас і не повинен був відображати Вас у формі № 1ДФ з ознакою доходу «157». Адже фактично виходить, що дохід Вам виплачує фізособа (не податковий агент).

Таким чином, оплата працівником-фізичною особою послуг з проживання у відрядженні здійснюється в межах одного зобов’язання, а їх відшкодування підприємством – у межах іншого зобов’язання. Це означає, що підприємство, яке відшкодовує своєму працівникові витрати на відрядження, не вступає безпосередньо у відносини з Вами (бо безпосередньо не замовляє у Вас послуги, не оплачує їх зі свого банківського рахунку).

А це, в свою чергу, означає, що таке підприємство не може виступати й податковим агентом стосовно виплати Вам доходів (бо не виплачує Вам дохід, це робить фізична особа), що безпосередньо випливає зі змісту проаналізованого вище пп. 14.1.180 ПКУ.

2) В акті зазначають про відсутність у Вас документів, що підтверджують право власності або право використання даних квартир для своєї діяльності.

Також вказують, що згідно реєстру нерухомого майна у вашій власності перебуває лише одна квартира, а відповідно Ви не мали можливості надавати послуги з проживання в квартирах, що не належать Вам на праві власності, тому фіскали вважають, що ви надавали послуги саме оренди житла в якості посередника або в якості орендодавця.

Адже на думку фіскалів, ваше порушення: порушив умови перебування на 2-1 групі єдиного податку, а саме здійснював посередницькі послуги з надання в оренду в оренду нерухомого майна та житлових приміщень, загальна площа яких перевищує 100 кв.м.

Звичайно це дивно, адже якщо вони посилаються, що Ви надаєте саме посередницькі послуги, то посилання на квадратуру є незрозумілим, адже воно стосується саме ФОП, які безпосередньо здають приміщення в оренду. А фіскали вказують же, що Ви є лише посередником.

Тому тут Вам треба акцентувати увагу саме на позиції фіскалів, що Ви нібито надаєте посередницькі послуги з оренди.

Адже такі послуги полягають саме у пошуку орендарів для орендодавця (власника або користувача квартири). Ви цим не займаєтесь. І в цьому випадку саме орендодавець надавав би послуги оренди та отримував за них дохід, який мусив би задекларувати.

Необхідно вказувати, що Ви надаєте саме послуги з тимчасового розміщення (проживання) за КВЕД 55.20 та відповідно до вимог Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. N 297.

Також необхідно вказати, що в нормативно-правових актах не зазначено, що даний вид послуг повинен надаватись саме в приміщеннях, які належать Вам на праві власності (можливо, це нерухомість ваших далеких родичів, які дозволили Вам нею користуватися – Ви не повинні це ніяк підтверджувати).

12.02.20 17:12
Андрей

Да, даже юрлица ответили на запросы налоговой, и предоставили копии первичных документов, с датами и суммами, уплаченными наличными средствами. 

Но у меня возник вопрос о трактовке постанови Кабмина в этой части: 7. Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних

засобів розміщення надають послуги з тимчасового розміщення

(проживання) без державної реєстрації їх як суб'єктів

підприємницької діяльності.

Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів

розміщення зобов'язані подавати у визначений законодавством строк

органу відповідної податкової служби декларацію за встановленою

формою про дохід, отриманий від надання таких послуг, вести книгу

реєстрації, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові

мешканця, рік народження, місце проживання (перебування) та

документ, який посвідчує особу, дата прибуття та вибуття, вартість

наданих послуг. Статистичні відомості подаються до місцевих

органів виконавчої влади за встановленою ними формою.

 Здесь ничего не сказано о ситуации с физическим лицом предпринимателем, а только с физическим лицом. Т.е. где положения, которые регламентируют мои отчеты (вместо декларации о доходах я подаю звит как ФОП)

13.02.20 09:23

Добрий день.

У цій постанові нічого не сказано не лише про звітність ФОП, але й про звітність юридичних осіб, які також можуть надавати послуги з тимчасового розміщення (проживання).

Однак, дані моменти врегульовані саме нормами податкового законодавства.

Доброго дня!

Українською зручніше відповідати, враховуючи необхідність частого застосування термінів.

По 1-ДФ юрособа провела Вас як самозайняту особу - платника податків, чи фізичну особу - платника податків?

Якщо самозайняту, то це помилка, і юрособа повинна подати уточнений 1-ДФ, і вказати Вас як фізособу-платника податків. Адже діяльність самозайнятих осіб регулюється спеціальними нормами, які на Ваш вид діяльності не поширюються.

Якщо ППР ще не винесені податківцями, тобто Вам за результатами перевірки ще не визначені податкові зобов'язання, то та юрособа, яка провела Вас по 1-ДФ, має подати до ДПІ уточнений розрахунок 1-ДФ і зняти ознаку 157, тобто вказати виплачені Вам суми як помилкові у відповідному податковому періоді, тим більше. якщо зазначила Вас як самозайняту особу. Адже зазначені юрособою виплачені Вам суми пройшли і по прибуткових ордерах від тимчасово розміщених фізосіб Вам як ФОП. Отже, помилку повинна виправити юрособа у своїй податковій звітності.

То повідомте, чи винесені вже ППР. Якщо так, тоді алгоритм дій інший.

12.02.20 14:30
Андрей

Хочу уточнить. Все юрлица ответили на запросы налоговой, и подтведили, что они направляли своих сотрудников в командировки, и соответственно, хоть оплата была от физлиц, юрлица считают такою операцию как услуга юрлицу. Они меня провели по 1-ДФ как единщика, но к ознаке 157 фискалы уже не цепляются.Сейчас вопрос в том, что налоговая трактует сдачу командировочным людям как аренду жилого помещения, и вменяет мне превышение лимитов по жилплощади свыше 100 кв. м. А я настаиваю на том, что оказывал услуги по КВЭД 55.20., и никакого превышения лимитов и неправомерного нахождения на едином налоге нет. Сейчас я получил Акт, и готовлю Заперечення. Время идет, осталось несколько дней. А уже после заперечень, скорее всего я буду оскаржувать ППР. 

12.02.20 15:36

З огляду на те, що зазначено у акті перевірки (фрагменти якого Ви приєднали), то:

1) податківці якраз і встановлюють причинно-наслідковий зв'язок між ознакою 157 та орендою/посередництвом, які Ви наче б то здійснювали у тому періоді, що перевіряється;

2) в акті записано про те, що Ви в 1-ДФ, який здали до ДПІ юрособи, зафіксовані як СО-ПП; тоді що це, як не самозайнята особа - платник податків?

3) податківці директно відпрацьовують ознаку 157 (це прослідковується неозброєним оком): висновки в акті зроблені на цій підставі; якби не інформація з 1-ДФ юросіб, Вашу діяльність з ними не пов'язували б. Звідси і перевищення ліміту по площі, так як послуга по розміщенню фізосіб прив'язується до відносин з юрособою, від якої Ви наче б то одержали дохід сумарно по всіх відряджених особах за перевіряємий період. 

Отже, зникне прив'язка до юросіб, зникне і ризик донарахувань.

До речі, ці юрособи виконали свою функцію податкового агента за результатами відомостей, зазначених ними в 1-ДФ?  Якщо ні, то хто сплатив податки з тих доходів, які вони виплатили Вам. 

Адже Ви вже сплатили єдиний податок як ФОП без прив'язки до юросіб, а у відносинах з фізособами з надання послуг розміщення без перевищення лімітів за площею, строками їх проживання та сукупним річним доходом. І це все Ви зможете підтвердити документально. Саме на цьому слід наголошувати  у запереченнях на акт перевірки. А щодо звітності юросіб, то у них з Вами правовідносини не підтверджені документально, тобто безпосередньо юрособам Ви послуги не надавали, договори з ними не укладали, платіжні документи через них не проводили. Отже, і пов'язувати свою госп.діяльність з госп.діяльністю юр.осіб нема підстав. Їхня звітність - то їхня проблема.

Вважаю, що в суді це відбивається.

12.02.20 16:17
Андрей

Спасибо.Я от многих бухгалтеров и налоговых адвокатов слышал следующее: Когда фоп предоставляет услуги по проживанию командировочным, то есть четкое разъяснение в ЗІР о том, что это делать можно. Также есть четкая трактовка ознаки 157, которую юрлица вправе применять к фопу, хотя он и  оказывал услуги физлицам, сотрудникам предприятий. Юрлица ответили на запросы налоговиков, и на этом все стороны кроме меня поставили жирную точку. Исходя из Акта, который я получил,и выдержки прикрепил к вопросу, вырисовывается следующая картина: Так как ознака 157 имеет двоякую трактовку согласно позиции ДФС, то ревизоры нашли для себя следующую лазейку, которую можно вертеть в разные стороны. Это КВЭД 68.20. Если я поверю в их сочинение, то тогда они молодцы. Но есть еще КВЭД 55.20. , на который ссылаюсь я. На мой взгляд, ситуация с ознакой 157 и с КВЭД 68.20. - это и есть те хитрости, на которые пускаются фискалы. 

Поэтому, если мое предположение верно, то нужно опровергнуть теорию превышения квадратуры путем аргументирования в пользу КВЭД 55.20.

А как считаете Вы? 

12.02.20 19:36

Це правда. Якщо податківцям поставили завдання, вони його все одно відпрацюють, донарахувавши грошові зобов'язання. Та, навіть, після отримання ППР є шанси виграти таку справу. Маю позитивний досвід вирішення судових спорів з органами ДПС.

У даній ситуації я погоджуюсь з Pavlo Zubrytskyi у тому, що потрібно відстоювати норму щодо терміну тмчасового розміщення фізосіб - до місяця. Тоді і відпадає питання про перевищення 100 кв. метрів, так як розміщення терміном "до місяця" - це не оренда. Проблема ж перевищення площі постає лише за умови оформленої оренди. 

Ваші нормативні постулати - це дотримання Вами вимог   п.291.4 ст.291 ПКУ, і крапка. Тим більше, що документально Ви підтверджуєте свою діяльність в рамках КВЕД 55.20.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультаціями Т.Грандовської і Pavlo Zubrytskyi.

На офіційному сайті загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС (http://zir.sfs.gov.ua), в категорії 107.01.01 на запитання "Чи може ФОП бути платником ЄП другої групи, якщо надає послуги ФО, а оплата вартості послуг здійснюється ЮО, що не є платником ЄП?" фахівці ДПС надали відповідь "Відповідно до п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.

Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Сторонами договору про надання послуг виступають замовник (послугоотримувач) та виконавець (послугонадавач).

Отже, нормами законодавства передбачено, що договір про надання послуг є складним зобов’язанням, що складається з двох зобов’язань: правовідношення, в якому виконавець повинен надати послугу, а замовник має право вимагати виконання цього обов’язку, та правовідношення, в якому замовник зобов’язаний оплатити надану послугу, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати.

Враховуючи зазначене, якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є фізична особа, яка підписує акт виконаних робіт, але вартість виконаних послуг для фізичної особи оплачує юридична особа, яка не є платником єдиного податку, то такий підприємець має право обрати другу групу платника єдиного податку.

Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа - не платник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені Податковим кодексом України, для другої групи платників єдиного податку, але за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.".

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ