Украина

Подписанная повестка

Вопрос № 3135
Подписанная повестка
3 консультации
150 грн.

Здравствуйте! В связи с поступлением на работу подписал повестку "Пропоную" и "Для проходження мед комiсiї та уточнення вiйськово-облiкових даних" с изъятием приписного. Если я не прийду, то на меня возложится административное нарушение. Скажите, пожалуйста, кто мне сообщит о нарушении и в каком виде? Вручат ли мне сразу ещё раз такую бумажку? То есть какие будут действия в будущем со стороны военкомата после неявки?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 150 грн.

Добрий вечір.

Враховуючи, що Ви особисто отримали повістку та розписалися в ній, у разі неприбутття до військового комісаріату без поважних причин, Вас очікує штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

Відповідно до ст. 235 КУпАП військові комісаріати наділені повноваженнями з розгляду адмінпорушень у сфері військового обліку.

Від імені військових комісаріатів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право районні (міські) військові комісари.

Відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

Єдиного бланку повістки не існує, а тому неявка як за прохальною формою, так і за наказовою, тягне за собою однакову адміністративну відповідальність.

13.02.20 18:48
Сергей

Как приходит штраф? В почтовый ящик?

"Повторне правопорушення" имеется в виду вновь подписанная повестка?

13.02.20 19:07

Ні, спочатку за вашої участі (тобто Вас або викличуть через роботодавця, або військовий комісар сам прийде до Вас на роботу) буде складено протокол про адміністративне правопорушення.

За результатами розгяду цього протоколу на Вас буде виписана постанова про притягнення до адмінвідповідальності за правопорушення, передбачене за ч. 1 ст. 210 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі 85 грн.

Такий штраф Ви повинні оплатити протягом 15 днів або можете оскаржити цю постанову у суді протягом 10 днів з дня її винесення.

"Повторне правопорушення" имеется в виду вновь подписанная повестка? - ні, адже повістку Вам можуть вручити і через роботодавця.

13.02.20 19:16
Сергей

Спасибо. Ещё вопрос. Может ли наступить уголовная ответственность в таких повестках? (Не военной, а на медкомиссию)

13.02.20 19:23

Ні, лише неявка за повісткою на призов до ЗСУ може бути підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

У разі неявки до комісаріату за повісткою , яку Ви особисто підписали , Вас чекає  штраф від п’яти до семи  мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП). Законом не передбаченого конкретного виду повісток( як прохальна форма так і спонукальна), тому в будь- якому разі Ви маєте прибути до військомату у визначений повісткою час та день!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджений постановою КМУ від 07.12.16 р. № 921:

47. У разі отримання розпоряджень районних (міських) військових комісаріатів (додаток 23) щодо оповіщення призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на воєнний час, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних керівники державних органів, підприємств, установ та організацій зобов’язані:

видати наказ про оповіщення призовників і військовозобов’язаних та довести його до їх відома у частині, що стосується забезпечення їх прибуття за викликом районного (міського) військового комісаріату у визначені ним строки та копію наказу надіслати у триденний строк до відповідного районного (міського) військового комісаріату;

забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників і військовозобов’язаних до районних (міських) військових комісаріатів;

письмово повідомити районним (міським) військовим комісаріатам про осіб, які не виконали наказ керівника державного органу, підприємства, установи та організації та не прибули за викликом до районного (міського) військового комісаріату.

Отже, враховуючи, що Ви працюєте, військкомат може викликати Вас через роботодавця та скласти на Вас протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 КУпАП.

Реклама
Мой ответ