Украина
category

Штраф за невиконання умов попереднього договору

Вопрос № 3137
Штраф за невиконання умов попереднього договору
5 консультаций
100 грн.

Добрий день.

Ми купили квартиру у забудовника. 

Заключили нотаріально посвідчений попередній договір. 

Згідно попереднього договору забудовник зобов'язувався укласти основний договір до кінця 4 кварталу 2018 року.

Також в попередньому договору є передбачений штраф в розмірі 10% за не укладання основного договору в обумовлений термін.

В кінці 4 кварталу 2019 року нами було відправлено дві вимоги щодо виплати штрафу. 

На першу вимогу нами була отримана відповідь що були певні обставини які від нього не залежать (підвели енергетики, підвели погодні умови) і тому штраф забудовники платити не збирається.

Другу вимогу забудовник по суті проігнорував, лише надав відповідь про час і місце заключення основного договору 27 лютого 2020 року. 

Запитання.

Оскільки ми зобов'язані укласти основний договір згідно попереднього договору, то нам прийдеться йти і його укладати.

Чи є в нас право подавати судовий позов щодо 10% штрафу передбаченого попереднім договором вже після заключення основного договору ?

Як правильно діяти в такій ситуація якщо наша ціль отримати від забудовника компенсацію за суттєвий зрив термінів підписання основного договору ? 

Дякую.

Консультации Советников

Доброго вечора. Впершу чергу необхідно укласти основний договір. Але перед цим текст необхідно проаналізувати. Якщо там не містиметься суперечних пунктів, тоді після підписання можна надсилати претензію на компенсацію. А  у разі відмови подавати судовий позов. Із досудовою та судовою частиною можу допомогти звертайтеся.

Здоров'я! Перш за все Вам потрібно надіслати лист з повідомленням про врегулювання сприводу компенсації, відповідно до умов договору (частина 12). В разі невиконання зобов'язань за договором в частині 12, маєте намір звернутися до суду, зі стягненням завданої також, моральної шкоди! Вимагаєте надати відповідь відповідно до ЗУ "про звернення громадян", та умов договору! 

Впевнений, що такий лист справить на забудовника ефект "холодного душу"! І Ви принаймні, будете запрошені на перемови, щодо врегулювання конфлікту! На зустрічі, раджу Вам, попередити про введення аудіозапису, та фіксувати будь-які перемовини на диктофон! Принаймні Ви будете готові до судового засідання!

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Так, Ви можете звернутися до суду з позовом про стягнення сплачених коштів у зв язку з невиконанням умов договору

відповідності до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України, кредитор має право вимагати сплату заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми боргу.  Якщо боржник не реагує на повідомлення, заклики сплатити за спожиті послуги, свідомо накопичує борги, не звертається за допомогою, то справа передається до суду

Для початку треба направити заново письмову претензію на адресу забудовника з описом вимог - рекомендованим листом з поміткою про вручення , далі , якщо відповіді не буде, а розглянути претензію маюь у 7 -ми денний строк з дати отримання (дата на штемпелі конверта)

у 30 -ти денний термін подаєте позовну заяву про стягнення боргу, додаєте ( копію претензії , розрахунок боргу докази про відправку претензії на адресу боржника, квитанцію про сплату мита судового та копію паспорта) в заяві можна просити про забезпечення виконання боржником судового рішення , шляхом видання виконавчого листа та направлення його до ДВС для примусового виконання рішення на Вашукористь.

З повагою,, 

Костянтин Гончаренко

Я так розумію, забудовник не проти укладання основного договору, тому Ви домовляєтесь про дату укладання та укладаєте його. Якщо текст основного договору не був узгоджений в попредньому договорі, покажіть його спочатку юристу. Ваша ціль - набути право власності на квартиру.

Потім вже можете подавати позов щодо порушення строків укладення попереднього договору та стягнення штрафних санкцій. Якщо замовник платити не бажає, додатковими претензіями навряд чи чого то досягнете, тим більше щодо моральної шкоди. Але це вже все можна викласти в позові та потім спробувати домовитись із забудовником на якісь компроміс щодо його розміру, тому що на практиці суд може тягнутись роками.

Ще раз повторюю, Ваша головна мета - набути право власності на квартиру, а штраф - це вже потім.

Ответ оплачен: 100 грн.

Добрий день.

По вашим питанням повідомляю наступне.

1) Оскільки ми зобов'язані укласти основний договір згідно попереднього договору, то нам прийдеться йти і його укладати.

Ви можете і не укладати основний договір, адже відповідно до умов попереднього договору Ви були зобов’язані укласти основний договір саме у термін, передбачений пунктом 1 попереднього договору.

Однак, цього зробити Ви не змогли у зв’язку з бездіяльністю другої сторони.

Тому, зараз Ви можете або підписувати або не підписувати основний договір.

Якщо вирішите не підписувати, то окрім сплати штрафу, друга сторона повинна повернути Вам забезпечувальний платіж.

2) Чи є в нас право подавати судовий позов щодо 10% штрафу передбаченого попереднім договором вже після заключення основного договору ?

Так, Ви маєте таке право. Якщо бути точним, то Ви можете звернутися до суду протягом 3-х років, починаючи з моменту порушення терміну підписання основного договору (це або кінець 3-го кварталу 2018 року, або кінець 4-го кварталу 2018 року, так як відповідно до пункту 1 попереднього договору друга сторона мала право в односторонньому порядку змінити строки прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію).

3) Як правильно діяти в такій ситуація якщо наша ціль отримати від забудовника компенсацію за суттєвий зрив термінів підписання основного договору ?

Все залежить від того чи хочете Ви підписати основний договір.

Якщо так, то спочатку підписуйте договір, надсилайте ще одну вимогу сплатити штраф і в разі її ігнорування – звертайтесь до суду.

Якщо ж ні – то надсилайте другій стороні вимогу сплатити штраф та повернути Вам забезпечувальний платіж, у разі відмови - звертайтесь до суду.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Пишіть, якщо буде потрібна допомога.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ