Добрый вечер, подскажите ,как правильно переоформить гараж (не приватизированный) в гаражном кооперативе на себя (с отчима на себя,никакаких документов на него найти не можем,кроме того,что отчим является членом этого кооператива)

Переоформление гаража
Консультации Советников
Здоровья! Здесь важно знать, Ваш отчим живой или нет? Если да, то вы вместе идете к председателю ГСК, отчим пишет заявление (по шаблону ГСК) о том, что он отказывается́ от членства в ГСК в Вашу пользу, и Вы, в свою очередь, внеся скорее всего, вступительный взнос, становитесь членом ГСК, путем простого выписывания из журнала членов ГСК, отчима и вписывания́ туда вместо него Вас!
Если вариант второй, то вместо отчима, берется свидетельство о смерти и справка из ЖЭКа, ОСББ и т.д.и т.п., о том, что отчим проживал с Вами, Вашей матерью!
Ситуация может осложниться если в ГСК есть юрист и юрист не для галочки! В таком случае, гараж сначала, перепишут на Вашу маму, а уже с мамы на Вас!
Все, вроде как пояснил. Здесь главное понимать, что раз гаражи не зарегистрированные, то и переоформление имеет формальный характер! И дополнительных действий (обращение к нотариусу, в ЦНАП и т.д.) ненужно делать. Сам являюсь владельцем такого гаража, поэтому знаком с ситуацией не по наслышке!
Добрий день.
У першу чергу треба зазначити, що володіння гаражем у кооперативі не має нічого спільного з правом власності на гараж.. Для того, щоб повністю розпоряджатися гаражем і мати право його дарувати, продавати та іншим чином відчужувати, необхідно зареєструвати його в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Враховуючи зазначене, неприватизований гараж передати Вам у власність вітчим не зможе. Ви лише можете переоформити на себе членство в гаражному кооперативі, тобто в реєстрі вашим ім’ям замінюється ім’я вітчима і Вам видається членська книжка вже на ваше ім’я.
При цьому, щоб мати право не лише користуватися цим гаражем, але й розпоряджатися ним - Вам необхідно буде його приватизувати.
Без приватизації Ви не зможете проводити зі своїм гаражем будь-які нотаріальні дії, а саме продати його, подарувати, використати його в якості застави для отримання банківського кредиту, вписати його в свій заповіт або зробити дії по його відчуженню.
Необхідною умовою отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі, є реєстрація такого кооперативу як юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Для реєстрації права власності на гараж Вам необхідно мати наступні документи:
• документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси
• документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію, у разі якщо будівництво об’єкта здійснювалося після 5 серпня 1992 року;
• довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;
• технічний паспорт на гараж.
Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.
Пишіть, якщо будуть додаткові питання.
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
1. Якщо гараж не приватизовано, отримати його у власність Ви не зможете , однак зможете оформити на себе членство у кооперативі з правом користування гаражем.( в реєстраційному журналі кооперативу внесуть зміни шляхом вписування Вашого ПІБ , замість вітчима) , сплатите внесок і станете членом кооперативу.
2. Для приватизації гаражу зберете документи вказані колегами.
3. Якщо кооператив не зареєстровано, як юридичну особу в ЕДР ( ПЕРЕВІРИТИ ТУТ https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), то є висока ймовірність того , що земля під гаражами має комунальну форму власності, а це означає, що для приватизації гаражу спочатку треба буде приватизувати у власність земельну ділянку на , якій гараж розташовано.
Процедура така:
1. Перш за все визначившись з цільовим призначенням зем.ділянки, надаєте до органу місцевого самоврядування уповноваженого вирішувати земельні питання перелік документів( клопотання про надання земельної ділянки- у власність , оренду, чи постійне користування) зазначаєте в ньому наступну інформацію: цільове призначення ділянки , розмір в гектарах , адресу місця розташування до числа земель якої територіальної громади вона зарахована , вся ця інформація про порядок надання зем. ділянок зазначена у Земельному Кодексі України з ст.121 вказані порядок та підстави. До клопотання додаєте копію паспорта , або іншого документа , що засвідчує громадянство України, графічний матеріал на зем. ділянку на якому зазначають Ваше ПІБ повністю ( його можна взяти викопіюванням з кадастрової карти України). Вказані документи надаєте до органу МС уповноваженого займатись зем. питаннями(зазвичай це структурний підрозділ міської ради) - документи можна подавати через ЦНАП( Центр надання адмін. послуг у Вашому місті чи районі) вони самостійно направлять документи до уповноваженого органу МС.).Інформацію стосовно земельних ділянок та їх власників Вам повинні надати у цьому ж органі це їх прямий обов язок.
2. Після того, як Ваші документи погодять у органі МС їх відправлять на погодження постійної комісії міської ради з земельних питань, як тільки вони надійдуть на комісію зазначену , Ви власноруч пишите заяву на ім я голови вказаної комісії (вказуєте ту інформацію , що була в клопотанні з проханням рекомендувати Вашій міській раді відповідній надати Вам дозвіл на розробку проекту землеустрою.(Ця процедура займає тривалий час, тому за цей період Ви знаходите оргагізацію в якій Вам готові розробити такий проект(на платній основі), звертаєтесь до них з заявою на такі послуги вони(геодезист) виконує Вам всі роботи( робить зйомку на місцевості, проект , направляє документи на перевірку) процедура теж тривала та потрібне рішення міської ради з печаткой прийняте на сесії про надання згоди на розробку проекту землеустрою, тільки в такому випадку можна звертатись за сами проектом.
3. Після того , як у Вас в руках буде проект землеустрою ділянки , Ви знову пишите заяву на вказану постійну комісію , додаєте проект землеустрою з проханням рекомендувати міській раді надати зем. длянку у Власність, оренду , чи постійне користування ( графічний матеріал є важливим на всіх стадіях).
4 В результаті Ви отримаєте рішення міської ради про надання у власність , оренду чи ін. формі земельну ділянку , зможете розпочати бізнес чи інше.
Можу надати контакти землевпорядника для консультації , але вона платна навіть на консультування - 100 грн.
Зразки документів теж в наявності.
Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deputati/778-kramchenkov-andrij-borisovich.html
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Здравствуйте.
Чтобы переоформить гараж после приобретения членства в нем, придерживайтесь следующего порядка действий:
1.возьмите в кооперативе справку о членстве и документ, подтверждающий выплату всех взносов, а также копию акта на право использовать землю; 2.закажите технический паспорт объекта, обратившись в БТИ или частную лицензированную компанию;
3.обратитесь с заявлением и собранным пакетом бумаг к органам местной власти через Центр предоставления админуслуг.