Украина

Переоформление гаража

Вопрос № 3155
Переоформление гаража
4 консультации
50 грн.

Добрый вечер, подскажите ,как правильно переоформить гараж (не приватизированный) в гаражном кооперативе на себя (с отчима на себя,никакаких документов на него найти не можем,кроме того,что отчим является членом этого кооператива)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

Здоровья! Здесь важно знать, Ваш отчим живой или нет? Если да, то вы вместе идете к председателю ГСК, отчим пишет заявление (по шаблону ГСК) о том, что он отказывается́ от членства в ГСК в Вашу пользу, и Вы, в свою очередь, внеся скорее всего, вступительный взнос, становитесь членом ГСК, путем простого выписывания из журнала членов ГСК, отчима и вписывания́ туда вместо него Вас!

Если вариант второй, то вместо отчима, берется свидетельство о смерти и справка из ЖЭКа, ОСББ и т.д.и т.п., о том, что отчим проживал с Вами, Вашей матерью! 

Ситуация может осложниться если в ГСК есть юрист и юрист не для галочки! В таком случае, гараж сначала, перепишут на Вашу маму, а уже с мамы на Вас!

Все, вроде как пояснил. Здесь главное понимать, что раз гаражи не зарегистрированные, то и переоформление имеет формальный характер! И дополнительных действий (обращение к нотариусу, в ЦНАП и т.д.) ненужно делать. Сам являюсь владельцем такого гаража, поэтому знаком с ситуацией не по наслышке!

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий день.

У першу чергу треба зазначити, що володіння гаражем у кооперативі не має нічого спільного з правом власності на гараж.. Для того, щоб повністю розпоряджатися гаражем і мати право його дарувати, продавати та іншим чином відчужувати, необхідно зареєструвати його в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Враховуючи зазначене, неприватизований гараж передати Вам у власність вітчим не зможе. Ви лише можете переоформити на себе членство в гаражному кооперативі, тобто в реєстрі вашим ім’ям замінюється ім’я вітчима і Вам видається членська книжка вже на ваше ім’я. 

При цьому, щоб мати право не лише користуватися цим гаражем, але й розпоряджатися ним - Вам необхідно буде його приватизувати. 

Без приватизації Ви не зможете проводити зі своїм гаражем будь-які нотаріальні дії, а саме продати його, подарувати, використати його в якості застави для отримання банківського кредиту, вписати його в свій заповіт або зробити дії по його відчуженню. 

Необхідною умовою отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі, є реєстрація такого кооперативу як юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для реєстрації права власності на гараж Вам необхідно мати наступні документи:

• документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси

• документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію, у разі якщо будівництво об’єкта здійснювалося після 5 серпня 1992 року;

• довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;

• технічний паспорт на гараж.

Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

1. Якщо гараж не приватизовано, отримати його у власність Ви не зможете , однак зможете оформити на себе членство у кооперативі з правом користування гаражем.( в реєстраційному журналі кооперативу внесуть зміни шляхом вписування Вашого ПІБ , замість вітчима) , сплатите внесок і станете членом кооперативу.

2. Для приватизації гаражу зберете документи вказані колегами.

3. Якщо кооператив не зареєстровано, як юридичну особу в ЕДР ( ПЕРЕВІРИТИ ТУТ https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), то є висока ймовірність того , що земля під гаражами має комунальну форму власності, а це означає, що для приватизації гаражу спочатку треба буде приватизувати у власність земельну ділянку на , якій гараж розташовано.

Процедура така:

1. Перш за все визначившись з цільовим призначенням зем.ділянки, надаєте до органу місцевого самоврядування уповноваженого вирішувати земельні питання перелік документів( клопотання про надання земельної ділянки- у власність , оренду, чи постійне користування) зазначаєте в ньому наступну інформацію: цільове призначення ділянки , розмір в гектарах , адресу місця розташування до числа земель якої територіальної громади вона зарахована , вся ця інформація про порядок надання зем. ділянок зазначена у Земельному Кодексі України з ст.121 вказані порядок та підстави. До клопотання додаєте копію паспорта , або іншого документа , що засвідчує громадянство України, графічний матеріал на зем. ділянку на якому зазначають Ваше ПІБ повністю ( його можна взяти викопіюванням з кадастрової карти України). Вказані документи надаєте до органу МС уповноваженого займатись зем. питаннями(зазвичай це структурний підрозділ міської ради) - документи можна подавати через ЦНАП( Центр надання адмін. послуг у Вашому місті чи районі) вони самостійно направлять документи до уповноваженого органу МС.).Інформацію стосовно земельних ділянок та їх власників Вам повинні надати у цьому ж органі це їх прямий обов язок.

2. Після того, як Ваші документи погодять у органі МС їх відправлять на погодження постійної комісії міської ради з земельних питань, як тільки вони надійдуть на комісію зазначену , Ви власноруч пишите заяву на ім я голови вказаної комісії (вказуєте ту інформацію , що була в клопотанні з проханням рекомендувати Вашій міській раді відповідній надати Вам дозвіл на розробку проекту землеустрою.(Ця процедура займає тривалий час, тому за цей період Ви знаходите оргагізацію в якій Вам готові розробити такий проект(на платній основі), звертаєтесь до них з заявою на такі послуги вони(геодезист) виконує Вам всі роботи( робить зйомку на місцевості, проект , направляє документи на перевірку) процедура теж тривала та потрібне рішення міської ради з печаткой прийняте на сесії про надання згоди на розробку проекту землеустрою, тільки в такому випадку можна звертатись за сами проектом.

3. Після того , як у Вас в руках буде проект землеустрою ділянки , Ви знову пишите заяву на вказану постійну комісію , додаєте проект землеустрою з проханням рекомендувати міській раді надати зем. длянку у Власність, оренду , чи постійне користування ( графічний матеріал є важливим на всіх стадіях).

4 В результаті Ви отримаєте рішення міської ради про надання у власність , оренду чи ін. формі земельну ділянку , зможете розпочати бізнес чи інше.

Можу надати контакти землевпорядника для консультації , але вона платна навіть на консультування - 100 грн.

Зразки документів теж в наявності.

Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deputati/778-kramchenkov-andrij-borisovich.html

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 12 грн.

Здравствуйте.

Чтобы переоформить гараж  после приобретения членства в нем, придерживайтесь следующего порядка действий: 

1.возьмите в кооперативе справку о членстве и документ, подтверждающий выплату всех взносов, а также копию акта на право использовать землю; 2.закажите технический паспорт объекта, обратившись в БТИ или частную лицензированную компанию; 

3.обратитесь с заявлением и собранным пакетом бумаг к органам местной власти через Центр предоставления админуслуг.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ