Украина
category

Декрет ФОП

Вопрос № 3165
Декрет ФОП
7 консультаций
120 грн.

Підскажіть будь-ласка 

ФОП 2 група на спрощеній системі , взяла ще і продавця на на стажування з біржи 

Чи можу отримати допомогу не закриваючи діяльність і оформивши продавця після  стажування?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 17 грн.

Так, можете. Ви сплачуєте єдиний соціальний внесок, а тому маєте повне право на отримання виплат пов'язаних з вагітністю та пологами з Фонду, за умови своєчасної сплати ЄСВ. Так само і наявність найманого працівника або стажера не впливає на такі виплати. Припиняти підприємницьку діяльність не потрібно. 

Ответ оплачен: 17 грн.

Здоров'я! Підтримую колегу, Ви, як платник внеску, маєте повне право на отримання будь яких виплат передбачених законодавством, тим більше таких як виплати "за пологами"! Звертайтесь до соцзабесу, пишіть відповідну заяву, і отримуйте належні Вам за законом, виплати!

Ответ оплачен: 17 грн.

Так Ви маєте на право на отримання допомоги по вагітності та пологам . 

Це передбачено ст.19 та ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування"

Як отримати таку допомогу.

1. Отримати лікарняний на 30 тижні вагітності.

2. Самостійно ФОП скласти рішення про призначення матеріального забезпечення.

3. Перевірити, чи не маєте заборгованості з ЄСВ і штрафів від ДПС.

4. Замовити в податковій за місцем реєстрації довідку про те, що ЄСВ за розрахунковий період (12 місяців до отримання лікарняного листка)сплачено і заборгованість відсутня. Видають її безкоштовно.

5. Замовити довідку за формою ОК-5 з Пенсійного фонду. Можно через Портал електронних послуг Пенсійного фонду.

6. У будь-якому банку відкрити спеціальний рахунок для виплат, куди будуть перераховуватися кошти.  Візьміть виписку з банку про відкриття спецрахунку. Підприємницький рахунок для одержання декретних не підходить.

7.Надати у фонд соціального страхування з тимчасової непрацездатності пакет документів:

-заява-розрахунок;

-лікарняний листок, копія та оригінал;

- рішення про призначення матеріального забезпечення.

- довідку з податкової про відсутність заборгованості з ЄСВ (можуть попросити й копії документів про сплату ЄСВ);

- довідку за  формою ОК-5 з Пенсійного фонду. 

- виписку з банку про відкриття спецрахунку;

- з собою потрібно взяти: копію паспорта, ІПН і трудової книжки, якщо є (при собі мати оригінали) і копію виписки з Єдиного держреєстру.

8. Після одержання декретних протягом місяця ви маєте подати до Фонду повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. 

У період декретної відпустки ви зобов'язані сплачувати ЄСВ за себе, навіть якщо не ведете діяльності. 

Підприємці 1–2-ї груп ЄП під час декрету сплачують щомісяця  єдиний податок.

Якщо   найманих працівників немає, є можливість отримати звільнення від сплати єдиного податку на підставі лікарняного по вагітності й пологах на весь період тимчасової непрацездатності. Для цього необхідно подати заяву в податкову.

У разі, якщо не ведете діяльності, можете перейти на 3-ю групу, там єдиний податок платять від доходу. Тобто , якщо дохід відсутній, то і податок не сплачується. 

Якщо є працівники, ведете діяльність, отримуєте доходи, то обов'язково сплачуєте всі податки.

Ответ оплачен: 17 грн.

Доброго дня.

Жінка-підприємець, якщо вона сплачувала страхові внески, має право на отримання допомоги по вагітності та пологам з Фонду соціального страхування (ФСС), як і звичайні працівниці (ст. 19 Закону про загальнодержавне соцстрахування від 23.09.1999 р. № 1105). Адже вона сплачувала єдиний соціальний внесок (ЄСВ) “за себе” на будь-якій групі єдиного податку чи загальній системі оподаткування. Отримати виплати з Фонду вона має право незалежно від того, чи буде оформляти відпустку в податковій, чи ні, і незалежно від системи оподаткування.

Алгоритм дій при оформленні декретної відпустки та виплат з фонду у ФОП:

1) Отримуємо лікарняний (листок тимчасової втрати працездатності).

Існує Інструкція МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, де рекомендовано лікарю надавати лікарняний у загальному випадку з 30-го тижня вагітності. Листок виписується одразу на 126 календарних днів. Якщо підприємець ніде не працює й займається тільки підприємницькою діяльністю, то на лицьовій стороні має бути написано у полі “місце роботи” ПІБ особи (повністю, можна також зліва додати абревіатуру “ФОП”).

2) Перевіряємо лікарняний на правильність оформлення.

Що перевірити? Перше, підпис лікаря та його печатку на кожний запис, підпис завідуючого відділення, позначка “первинний” на 126-денному лікарняному. Також на лицьовій стороні має бути сама позначка типу причини непрацездатності – “8” (вагітність і пологи).

.3) Складаємо протокол рішення уповноваженого з соцстрахування щодо призначення матеріального забезпечення (уповноважений – це сама ФОП).

4) Звертаємося до ДПС за місцем обліку для отримання довідки про сплату ЄСВ.

Довідка видається безкоштовно. Для отримання декретних необхідна відсутність боргу перед ФСС. Якщо у вас є квитанції про оплату з останні 12 місяців, то цей крок можна пропустити й додати ці квитанції.

5) Проводимо розрахунок декретних та складаємо довідку у довільній формі.

6) Відвідуємо банк, щоб відкрити в ньому спецрахунок.

7) Складаємо заяву-розрахунок до ФСС.

8) Заповнюємо зворотній бік лікарняного (Якщо у вас є сумніви щодо заповнення лікарняного, то заповніть олівцем і проконсультуйтеся у Фонді в момент здачі документів).

9) Протягом 5 днів після складння протоколу щодо призначення матеріального забезпечення подаємо пакет документів до ФСС, а саме:

заява-розрахунок; 

копія лікарняного. Для працюючих ФОП така копія має бути ще й завірена підписом керівника та печаткою з основного місця роботи; 

довідка з ДПС про сплату ЄСВ (або можна копію платіжок про сплату ЄСВ за розрахунковий період (12 попередніх місяців)); 

копія паспорта; 

копія номера облікової картки платника податку (ідентифікаційний код); 

письмове повідомлення про відкриття окремого спецрахунку для фінансування матеріального забезпечення; 

витяг з ЄДР (підтверджує, що жінка є підприємцем на момент подачі заяви-розрахунку, можна отримати на сайті Мін’юсту); 

Крім того, можна додати довідку-розрахунок допомоги по вагітності та пологам (форма довільна). Також з собою захопіть на всяк випадок оригінал лікарняного та протокол уповноваженого (вони залишаються у ФОП).

Після подачі документів чекаємо на рішення ФСС та після отримання коштів виводимо гроші зі спецрахунку. Напряму зі спецрахунку кошти витрачати не можна, тому необхідно їх вивести з нього. На підприємницький рахунок також не треба, так як у єдиноподатників одразу виникне об’єкт оподаткування. Можна зняти готівкою або перевести на свій рахунок як фізичної особи (непідприємницький).

Таким чином, Ви можете отримати допомогу не закриваючи діяльність і оформивши продавця після стажування. 

Продовження підприємницької діяльності та оформлення працівника впливає лише на сплату Вами податків під час декретної відпустки.

Так, на період декретної відпустки ФОП, яка не працює та неотримує дохід (прибуток), не звільняється від сплати єдиного внеску за себе.

Отже, особа, яка обліковується в ДПС як платник єдиного внеску, зобов’язана щокварталу сплачувати єдиний внесок у розмірі не меншому ніж 1039,06 грн на місяць/не менше за 3117,18 грн за квартал. Строк сплати внеску — до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується внесок (за 2020 рік — до 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня 2020 року та 20 січня 2021 року).

Крім того особа, яка обліковується в ДПС як платник єдиного внеску та зобов’язана сплачувати єдиний внесок, незалежно від того, провадить діяльність чи ні, отримує дохід (прибуток) чи ні, зобов’язана формувати та подавати за себе звіт з ЄСВ один раз на рік (за формою додатка 5 Порядку № 435) із зазначенням типу форми «початкова»:

  • до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (роком) — для ФОП;
  • до 1 травня року, наступного за звітним — для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
  • При цьому, враховуючи продовження підприємницької діяльності та оформлення працівника, Вам також доведеться сплачувати ЄСВ та військовий збір за цього працівника, ну і звичайно єдиний податок.

    А тому, щоб взагалі нічого не платити, можете після оформлення допомоги по вагітності та пологам припинити підприємницьку діяльність. 

    Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, ФОП — платник єдиного податку зобов’язана подати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку та до дати зняття з обліку звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити єдиний податок та єдиний внесок слід також до дати зняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись по платежах до бюджету.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

    Ответ оплачен: 17 грн.

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Якщо жінка підприємець сплачує ЄСВ з найманих працівників, то Вона має право на виплати згідно ЗУ " Про загальнообов язкове державне страхування"

    Припиняти ФОП не має потреби!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Ответ оплачен: 17 грн.

    Доброго дня!

    Жінка-підприємець, якщо вона сплачувала страхові внески, має право на отримання допомоги по вагітності та пологам з Фонду соціального страхування (ФСС).

    Отримати виплати з Фонду Ви маєте право незалежно від того, чи будете оформляти відпустку в податковій, чи ні, і незалежно від системи оподаткування.

    Жінка-підприємець 1 та 2 групи спрощеної системи має право отримати звільнення від сплати єдиного податку на період вагітності та пологів

    Тривалість декретної відпустки для ФОП така ж сама, як і для всіх і становить 126 календарних днів, які поділяються на 70 календарних днів до умовного дня пологів та 56 календарних днів після умовного дня пологів. Визначає, коли піти у відпустку та виписати лікарняний по вагітності та пологах (листок тимчасової втрати працездатності) з типом причини “8” (вагітність і пологи) лікар за місцем нагляду за вагітною. Також додатково може бути виписаний ще один лікарняний з таким же самим типом причини на 14 днів у разі ускладнених пологів (виписується він як продовження попереднього, кесарів розтин ускладненням не вважається).

    Алгоритм дій при оформленні декретної відпустки та виплат з фонду у ФОП

    1.Отримуєте лікарняний (листок тимчасової втрати працездатності

    2.Складаєте протокол рішення уповноваженого з соцстрахування щодо призначення матеріального забезпечення (уповноважений – це сама ФОП)

    3.Звертаєтесь до ДПС за місцем обліку для отримання довідки про сплату ЄСВ

    4.Проводити розрахунок декретних та складаємо довідку у довільній формі

    5.Відвідуєте банк, щоб відкрити в ньому спецрахунок

    6.Складаєте заяву-розрахунок до ФСС

    7.Заповнюєте зворотній бік лікарняного

    8.Подаєте пакет документів до ФСС

    Після подачі документів:

    1.Чекаєте на рішення ФСС (10 робочих днів)

    2.Після отримання коштів виводити гроші зі спецрахунку

    Успіхів Вам! 

    Ответ оплачен: 17 грн.

    Добрий вечір!

    Погоджуюсь з консультаціями колег. 

    Так, Ви маєте право на отримання допомоги по вагітності та пологам.

    Порядок їх отримання колеги Вам уже описали.

    Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

    Сподіваюсь, що Вам допоміг!

    Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

    P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

    Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

    Реклама
    Мой ответ