Украина
category

первичка в 3 группе 5% при услугах

Вопрос № 3192
первичка в 3 группе 5% при услугах
4 консультации
101 грн.

я фоп 3 группа 5%. оказываю услуги по капремонту крыш(с городским бюджетом) все расчеты по безналу ,на базе актов кб-2 и справки кб-3.  обязан ли я хранить первичную документация на материалы,которые использую при оказании ремонтов? какие статьи Закона можно применить,если не обязан

Консультации Советников

Добрый вечер!

Я бы Вам настоятельно рекомендовала хранить ВСЮ документацию, ТЕМ БОЛЕЕ, если Вы работаете с городским бюджетом. Вас могут обвинить в махинациях или присвоении денежных средств. Хранение документов, чеков – это всегда доказательства для суда. Поэтому, рекомендую Вам не избавляться от документов!

С Уважением, Ирина! 

Доброго вечора.

Платники єдиного податку першої – третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1-296.1.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ПКУ).

Зокрема, ФОП-єдинники повинні вести книгу обліку доходів (для 1-3 гр. без ПДВ) та книгу обліку доходів і витрат (для 3 гр. платників ПДВ).

На підставі даних Книги ФОП-єдинники заповнюють податкову декларацію, визначають суму розмір отриманого доходу та суму єдиного податку.

Крім того, показники податкової декларації ФОП-єдинника, у т.ч. сума доходу ФОП, повинні бути підтверджені первинними документами.

До первинних документів відносяться: рахунок-фактура, договір, банківська виписка, податкова накладна, акт звірки взаєморозрахунків, фіскальний чек тощо.

Слід зазначити, що ФОП-єдинники повинні забезпечити зберігання первинних документів на підставі яких заповнювалась Книга обліку доходів або Книга обліку доходів і витрат протягом 1095 днів з дня подання податкової декларації.

У разі незабезпечення зберігання первинних документів до ФОП-єдинника можуть бути застосовані штрафні санкції у розмірі 510,00 грн., при повторному – 1020,00 грн. (п. 121.1 ПКУ).

Отже, якщо ви не платник ПДВ і надаєте послуги, то все що використовуєте під час здійснення цих послуг можна і не підтверджувати витратними документами, оскільки ризиком буде лише базова штрафна санкція.

Всього доброго.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Якщо Ви працюєте з бюджетними установами , а тим більше з державними бюджетними коштами , я би радив Вам зберігати всі документи, щодо наданих Вами послуг - Це убезпечить Вас від можливих судових спорів у разі виявлення недоліків у роботі та фінансових операціях з бюджетними замовниками. 

При наданні послуг на сумму від 300 -т тисяч використовуйте процедуру відкритих торгів у системі публічних закупівель Прозоро.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією О. Савченко.

Відповідно до пп. 16.1.15 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.

Відповідно до пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПК України, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ