Украина
category

Приазовский РЭС не принимает оплату онлайн

Вопрос № 3199
Приазовский РЭС не принимает оплату онлайн
3 консультации
50 грн.

Здравствуйте.

В нашем районном центре (пгт Приазовское) служба РЭС не принимает онлайн платежи (в данном конкретном случае, от церковной организации), а обязывает всех людей (которые оплачивают в таком виде) приезжать со всего района в одно место и свозить отчёт.

С точки зрения закона разве такое ограничение (непринятие онлайн-оплаты) является правомерным? У нас и более мелкий документооборот работает через Интернет, а тут РЭС. Подскажите, как их растормошить, чтобы начали работать по-настоящему, а не делать вид.

P.S.: а на период карантина текущего они, мол, сделали специальный бокс, в который люди приезжают и скидывают бумаги. Но это всё равно не онлайн платёж!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Якщо РЕС надсилає Вам квитанції на сплату за послуги, то за загальним правилом в них має бути вказано реквізити банківського рахунку та сума до сплати, яку необхідно сплатити, спосіб оплати Ваша організація обирає самостійно:( через абонентський відділ, касу банку чи онлайн платіж через банкінг -онлайн), кожен з цих платежів має однакову юридичну силу та додаткового підтвердження не потребує, кошти зараховуються на рахунок РЕСу у період 3 -5 банківських днів згідно Правил надання банківських послуг фіз.та юр. особам.

Онлайн платіж має аналогічну юридичну силу та порядок перерахування коштів, підтвердженням платежу може бути сформована квитанція платежу (наприклад у Приват24), яку Ви можете роздрукувати і подати до РЕСу, вона прирівнюється до паперової квитанції та має однакову юридичну силу.

На період карантинних заходів спричинених COVID-19 постановою 211КМУ (ЗІ змінами) введено ряд обмежень , щодо великого скупчення людей в приміщеннях, обмежено особистий прийом громадян та рекомендовано перейти на дистанційну форму роботи. 

Враховуючи викладене , рекомендую Вам звернутися з письмовою заявою на ім я керівника РЕСу , викласти обставини та просити розглянути можливість прийняття платежів від організації дистанційно, заяву оформити відповідно до ЗУ Про звернення громадян ст.11 та просити надати письмову відповідь на звернення у 15 -ти деннний термін поштою або електронними засобами комунікації.

Вам повинні надати аргументацію можливості чи неможливості проводити платежі по організації. 

За результатами розгляду заяви та відповіді на неї можливо буде розуміти яку позицію займати Вам в подальшому!

З  повагою,

Костянтин Гончаренко 

01.04.20 14:11
Антон Рыженко

Спасибо. Но хотелось бы уточнить именно в сторону отправки отчета (видимо, это я неправильно сформулировал вопрос). РЭС требует отчета бумажного, а не онлайн. И это ж именно речь идет об оплате юридического лица, а не физического. Поэтому тут хочется понять, правомерно ли их ограничение по приёму отчетов об оплате электроэнергии исключительно в бумажной форме?

01.04.20 15:28

Тут треба уточнити у самого РЕСу , якої форми звіту про оплату вони бажають, адже за загальним правилом звітними документами про оплату є квитанція встановленої форми - електронна чи паперова, чи виставлений рахунок фактура оплачений через касу. 

Враховуючи вказане все ж  рекомендував би Вам звернутися письмово до начальника РЕСу з заявою про надання роз яснень: стосовно форми звіту який їм потрібен і просити надати зразок на папері , яким чином його оформлювати. Нехай письмово у 15 -ти денний термін нададуть Вам  відповідь -роз яснення , тоді можливо буде визначитись з позицією

Письмові звіти приймає лише податкова від організацій і то навіть вони роблять це через елетронний кабінет платника податків  органів ДФС.

документ про оплату рахунку - це квитанція( паперова або електронна), вона має юридичну силу!

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Здоров'я! Действия работников РЭС не правомерны! Они обязаны пиринемать квитанции всех официальных платежных систем зарегистрированных в стране! Более того, на электронной квитанции, официальных платежных систем, ВСЕГДА есть "мокрая печать" и подпись зарегистрирована у нотариуса, и имеющая статус официальной подписи! Так, что проплачивайте и ни за что не волнуйтесь! А, то что в коммунальном предприятии работают асолютные недоучки, это не новость, а печальные последствия тотального беззакония и безвластия! Берегите нервы и здоровье! 

Рахунок та Акт наданих послуг оформлюються Виконавцем в електронній формі, підписуються електронним цифровим підписом та відправляються Замовнику».Акт наданих послуг та реєстрація податкової накладної оформлюються та надаються Замовнику виключно у разі оплати послуг на рахунок Виконавця, без застосування платіжних систем (Visa та Mastercard)». Вот основные законы по данному вопросу:

  • Закон України «Про електронні довірчі послуги»
  • Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг»
  • Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність»
  • Закон України «Про електронну комерцію»
  • Закон України «Про електронний цифровий підпис»
  • Податковий кодекс України

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ