Украина
category

расширение земли

Вопрос № 3246
расширение земли
8 консультаций
50 грн.

Здравствуйте, подскажите пожалуйста. Хотим расширить участок, за счет cвободной земли. Назначение участка (сельская деятельность). Вопрос, по какой процедуре ето можно сделать, или только по ст.121 ЗКУ?

Консультации Советников

Здравствуйте! Ответить на Ваш вопрос сложно по той причине, что нет точной информации земельном участке. Прикрепленный Вами файл не информативный. Земли сельского хозяйства сейчас находятся под мораторием. Поэтому их оборот ограничен. Кроме этого, Вы не можете знать наверняка, что этот участок свободный. Для начала необходимо собрать информацию об этом участке. Примите к сведению, что если участок свободный, публичная кадастровая карта дает результат по земле, что это земли запаса. 

Добрый день, все зависит от того где находится ваш земельный участок (в пределах населенного пункта или за) и на основании чево вы владеете имеущим земельным участком. Для полного содержащего ответа нужно больше информации. Можете написать на почту makarenko.yuliia@gmail.com  или вайбер 0684421138

Що означає вільна земля. Потрібно дізнатися як ця вільна земля зазначена на кадастровій карті, якщо справді вона вільна, то потрібно розробити новий проект землеустрою по розширенню меж вашої земельної ділянки. Проте простіша процедура буде, як Ви вказали, на підставі ст. 121 ЗКУ

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Ви зможете використовувати лише ту земельну ділянку, яка значится в кадастрі земельному ,та на яку маєте технічну документацію( рішення міської чи сільської ради про надання земельної ділянки , погоджений проект землеустрою на вказану ділянку - з підписом сертифікованого інженера -землевпорядника , землевпорядної організації , яка готувала вказаний проект.

Якщо власник бажає розширити землі то для початку йому потрібно:

1. Подати документи до міської ради(сільської) до відділу з земельних питань(клопотання , візуалізацію меж ділянки на кадастровій карті та документи , що посвідчують особу заявника.) .

2. Отримати дозвіл ( рішення)від міської(сільської ) ради на розроблення нового проекту землеустрою ділянки саме в  обраних межах .(за умови,що земля вільназгідно кадастру)

3. Звернутися до землевпорядної організації з заявою на виготовлення нового проекту землеустрою(окрема процедура до 6 -ти місяців)

4. Погодити отриманий проект міською радою (сільською ) , отримати рішення про погодження проекту відведення зем. ділянки.

5. Окремо отримати рішення ради про надання у власність землі у нових межах та розмірах.( за новою тех. документацією.)

І лише після зазначених процедур власник зможе користуватися землею у нових межах , маючи документи про її оформлення та надання у власність, оренду чи постійне користування( у Вашому випадку потрібно виключно у власність надавати.)

Документи на землю оформлюються згідно положень Земельного Кодексу України, а порядок отримання землі громадянами у власність, оренду чи постійне користування регламентується ст. 121 ЗК. України.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

дл этого Вам нужно подать заявление на выделение Вам земельного участка 

Доброго дня.

Згідно із законом кожен українець має право на безкоштовне отримання земельних ділянок у власність в межах норм, визначених Земельним кодексом, але тільки один раз саме по кожному із зазначених видів використання.

За загальним правилом приватизація землі є безкоштовною. Однак в разі, якщо людина хоче приватизувати кілька ділянок одного цільового призначення або вийти за рамки безкоштовної приватизації (земельну ділянку більш встановлених норм), то за таку приватизацію доведеться заплатити.

Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ЗКУ):

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Отже, якщо Ви вже скористались правом на безоплатну приватизацію землі с/г призначення та приватизували менш ніж 2,0 гектара, Ви можете розширити цю земельну ділянку до 2,0 гектарів, пройшовши процедуру безкоштовної приватизації відповідно до ст. 118 ЗКУ.

Якщо ж Ви вже скористались правом на безоплатну приватизацію землі с/г призначення та приватизували вже цілих 2,0 гектара, то отримати безкоштовно землю с/г призначення Ви вже не можете (необхідно або купувати, або орендувати).

Однак, отримати безкоштовно землю даного цільового призначення може ваша дружина, якщо вона ще не скористалася своїм правом на безоплатну приватизацію землі с/г призначення.

Всього доброго.

Якщо будуть питання, пишіть на mailmessage@ukr.net

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією О. Савченко.

Для розуміння того, чи можете Ви отримати дану земельну ділянку, необхідно зрозуміти хто є власником даної земельної ділянки. Якщо земельна ділянка знаходиться у приватній власності, тоді її необхідно викупити у власника. Проте, необхідне розуміння конкретного цільового призначення земельної ділянки, оскільки п.15 розділу 10 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) на деякі види земель сільськогосподарського призначення накладено мораторій до 01.07.2021 року (набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення").

Якщо у комунальній або державній власності, тоді необхідно встановити чи не передана дана земельна ділянка в оренду та інше.

Якщо Ви вже використали право на безоплатну передачу земельної ділянки, тоді Ви можете розширити Вашу земельну ділянку лише на платній основі: купівля або оренда земельної ділянки. Можна і через набувальну давність, проте це дуже складно, оскільки необхідно довести що Ви добросовісно, відкрито і безперервно користувалися земельною ділянкою протягом 15 років.(ст. 119 ЗК України)

Відповідно до ч. 4 ст. 116 ЗК України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до ч.2 ст. 128 ЗК України громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації. У заяві (клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.

До заяви (клопотання) додаються:

а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд);

б) копія установчих документів для юридичної особи, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.

Орган державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає заяву (клопотання) і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки (крім земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд) чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.

Підставою для відмови в продажу земельної ділянки є:

а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки;

б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності;

г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність;

ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.

Рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, здійснюється відповідно до порядку, визначеного частиною першою цієї статті.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки підлягає нотаріальному посвідченню. Документ про оплату або про сплату першого платежу (у разі продажу земельної ділянки з розстроченням платежу) є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації.

Ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться суб’єктами господарювання, які є суб’єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до закону, на замовлення органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Ціна земельної ділянки площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд визначається за нормативною грошовою оцінкою, вказаною в технічній документації. Фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки.

Сума авансового внеску зараховується до ціни продажу земельної ділянки. У разі відмови покупця від укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки сума авансового внеску не повертається.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Здравствуйте. 

Для начала необходимо знать кому принадлежит участок. 

Для урегулирования данного вопроса можно обратиться в орган местного самоуправления 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ