Украина
category

Інтернатура

Вопрос № 3247
Інтернатура
5 консультаций
100 грн.

В мене ще запитання чи можуть  студенти бюджетники проходити інтернатуру по контракту в державних лікарнях, в умовах МОЗ  йдеться тільки про приватні і непідпорядкованними МОЗ, чому так? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 100 грн.

Доброго дня.

Пунктом 7.10 Положення про інтернатуру встановлений чіткий перелік підстав, коли проходження інтернатури проводиться на платних засадах на умовах договорів.

А тому відповідь на ваше питання - ні, не можуть. У державних лікарнях студенти-бюджетники проходять інтернатуру лише на безкоштовній основі.

Якщо Ви знайшли місце для проходження інтернатури в державній лікарні і Вам гарантують прийняття на посаду лікаря-інтерна, навіщо Ви взагалі думаєте про інтернатуру по контракту, коли можете пройти її безкоштовно?

Наразі, платна інтернатура для бюджетників в державних лікарнях не узаконена.

Тому, навіть за наявності вашого бажання, державна лікарня не має права укладати з Вами договір на платну інтернатуру.

Всього доброго.

20.05.20 15:26
Зинаида

В тому і справа що не знайшла, в державні лікарні теж беруть на контракт,чомусь конртактникам це можливо,а ті хто навчався на бюджеті але хоче в інтернатурі навчатись на контракті ні. Державні лікарні запитують бюджет чи контракт ? Тому і запитання таке

20.05.20 15:49

Тому що для контрактників це передбачено п. 7.10 Положення про інтернатуру:

- або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб;

Раджу Вам звернутися до Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації, так як він повинен сприяти Вам у пошуку лікарні для проходження бюджетної інтернатури (зверніться туди).

До речі, чому Ви самі шукаєте місце роботи? Ви зверталися до голови комісії з працевлаштування у вашому університеті, щоб Вам оформили направлення на роботу?

20.05.20 16:16
Зинаида

Не зверталися,в нас не було ніяких комісій, в тьому році, поки що на сьогодні, в бюджеті не виділено коштів на інтернів, державні лікарні не хочуть брати бюджетників,в них немає грошей. Тому й не було ні комісій ні направлень. І тому бюджетники шукають міста на контракті

20.05.20 16:59

Я знаю, що в цьому році змінилася модель фінансування лікарень.

Однак, ніщо не забороняє лікарням використовувати кошти від НСЗУ на заробітну плату лікарям-інтернам.

Просто лікарні, як Ви і самі пишите, не хочуть брати інтернів через обмежене фінансування від НСЗУ. Однак, причиною цьому також є достатня забезпеченість лікарськими кадрами.

А тому потрібно шукати таку лікарню, в якій не вистачає лікарів-спеціалістів відповідного профілю. Адже тоді лікарня скоріш за все надасть місце роботи інтерну, щоб він потім залишився працювати в цій лікарні.

Допомогу в пошуку такої лікарні Вам повинен надати Департамент охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації.

Всього доброго.

20.05.20 20:26
Зинаида

Дякую!!

Трехлетняя отработка в больнице после прохождения бюджетной интернатуры остается, но только для тех студентов, которые подписали соответствующее соглашение. Если он отказывается от отработки, то должен возмещать государству стоимость обучения.

С 2017 года не обязаны трудоустраивать студента, а сам студент самостоятельно выбирает первое место работы и прохождения интернатуры.

Будет ли распределение выпускников - Оно будет проводиться не позднее, чем за 4 месяца до окончания студентами вуза.

Может ли выпускник после бюджетного обучения проходить интернатуру на контрактной основе?

Да, но при условии зачисления на должность врача-интерна в избранное учреждение здравоохранения.

Минздрав предлагает следующий алгоритм действий для студентов-медиков, которые будут выпускаться в 2019 году и планируют трудоустраиваться самостоятельно:

1 Сообщить свой институт об отказе от направления на работу письменным заявлением.

2 Выбрать место работы и врачебную специальность, обратившись к областным департаментам или управлениям здравоохранения и руководителей учреждений здравоохранения.

https://moz.gov.ua/internatura

Покрокове роз'яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури у 2019 році

МОЗ України надає роз'яснення щодо зарахування у 2019 до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно до наказу МОЗ України №367 від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПОГОДЖУЄТЬСЯ З РОЗПОДІЛОМ:

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

 • - Диплом
 • - Сертифікат «КРОК 2»
 • - направлення на роботу (за власною заявою на ім’я голови комісії з працевлаштування).

2) Звертається до Департаменту охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я за місцем направлення на роботу.

3) Зараховується на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна у закладі охорони здоров’я та Наказом керівника структурного підрозділу з питань охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я направляється для навчання в інтернатуру відповідно до направлення (очна частина інтернатури – ЗВО, заочна – заклад охорони здоров’я, в якому проводиться стажування).

4) Не пізніше 1 серпня приступає до роботи.

Заклад вищої освіти

1) Інформує випускників про можливість працевлаштування за направленням або самостійного працевлаштування і отримує від випускників бюджетної форми навчання відповідні заяви.

2) В разі згоди випускника на працевлаштування за направленням, ЗВО надає випускнику:

 • Направлення на роботу (якщо студент самостійно шукає місце роботи, йому надається довідка про навчання за державним замовленням)
 • Диплом
 • Сертифікат «КРОК 2»

3) Подає в МОЗ України відповідну звітну інформацію в установленому порядку.

Департамент охорони здоров’я

1) Зараховує випускників на посади лікарів-інтернів/провізорів-інтернів не пізніше 01 серпня 2019 року*.

В наказі про зарахування вказується ЗВО, в якому проходитиме очна частина та база стажування.

2) Подає до ЗВО відповідну звітну інформацію в 5-ти денний термін після зарахування випускника на посаду.

*Підставою для зарахування на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна для навчання за державним замовленням є: направлення МОЗ України на роботу або довідка про надання права самостійного працевлаштування.

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

 • Диплом
 • Сертифікат екзамену «КРОК 2»
 • Довідку про навчання за державним замовленням.
 • Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

 • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
 • керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

 • Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.
 • Після закінчення інтернатури відпрацьовує 3 роки відповідно до укладеної угоди.

Випускники, які з поважних причин вчасно не приступили до інтернатури (хвороба, несвоєчасне укладання трудової угоди), подають до Департаменту охорони здоров’я документи, що пояснюють причину запізнення та зараховуються в інтернатуру з подовженням терміну навчання на строк запізнення.

МОЗ України усвідомлює всі недоліки чинної моделі інтернатури та виклики, з якими зіштовхуються студенти при пошуку інтернатури. Саме тому Міністерством буде впроваджено нову систему інтернатури. Така модель передбачає справедливий розподіл, коли студент буде вільним у виборі спеціальності без обов’язкової прив’язки до конкретної лікарні. Нова концепція інтернатури незабаром буде оприлюднена МОЗ України для громадського обговорення.

20.05.20 16:38
Зинаида

Дякую,але запитаю і вашу думку,як ви можете пояснити це. "Может ли выпускник после бюджетного обучения проходить интернатуру на контрактной основе?

Да, но при условии зачисления на должность врача-интерна в избранное учреждение здравоохранения." 

В какое именно учреждение здравоохранения и  предполагает ли зачисление на должность, выделение ставки,  как может быть выделена ставка,т.е зарплата,если я оплачиваю обучение,сам себе зарплату платишь ? Что означает фраза "зачисление на должность"?

добрый день 

добрый день

добрый день

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ