Розрахувавши декретну виплату для ФОП це 19500 грн за 126 днів декрету
А є ще одноразова допомога на одну дитину в розмірі 40280 грн
Це одна і теж виплата? Чи і допомога і декретні?
Розрахувавши декретну виплату для ФОП це 19500 грн за 126 днів декрету
А є ще одноразова допомога на одну дитину в розмірі 40280 грн
Це одна і теж виплата? Чи і допомога і декретні?
нет
до родов и после родов - это декретные
Процедура назначения и выплаты социального пособия в связи с беременностью и родами производится в соответствии с разделом 2 ЗУ «О государственной помощи семьям с детьми». Право на финансовую помощь имеют беременные женщины (в том числе несовершеннолетние), которые не застрахованы в системе общеобязательного государственного социального страхования, а именно:
Дородовые и послеродовые выплаты назначаются роженицам, если обращение за ними последовало не позднее чем через шесть месяцев со дня окончания отпуска по беременности и родам. Выплаты производятся в полном размере единовременно, т.е. за весь период отпуска, длительность которого составляет 126 или 140 календарных дней (в зависимости от протекания родов и количества новорожденных). Женщинам, отнесенным к 1-4 категории лиц, пострадавших вследствие аварии на ЧАЭС, помощь выплачивается за 180 к.д.
Согласно законодательства пособие предоставляется в размере 100% среднемесячного дохода женщины (зарплата, денежное обеспечение, стипендия, пособие по безработице и т.д.), а неработающим женщинам и женщинам, зарегистрированным в качестве предпринимателя, — в размере 25% размера прожиточного минимума для трудоспособного населения страны.
Таким образом, размер помощи по беременности и родам в 2020 году составит:
а 41280 - это пособие при рождении ребенка -
10320 грн – сразу; 860 грн/ месяц – в течение 36 месяцев.
Доброго дня!
Це різні виплати. 19500 грн. - це допомога по вагітності та пологам. 41280 грн. - це допомога при народженні дитини (10320 грн - одноразова виплата і 860 грн - щомісячна упродовж 3-х років).
Здоров'я! Ні, це дві різні виплати, які виплачуються окремо одна від одної. Але залежать одна від іншої;)). Решту,Вам розписали колеги.
Доброго дня.
Це різні виплати.
Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2811-12):
Стаття 3. Види державної допомоги сім'ям з дітьми
Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:
1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;
2) допомога при народженні дитини;
Стаття 9. Розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами
Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.
Стаття 12. Розмір допомоги при народженні дитини
Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Всього доброго.
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Відповідно до ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"
Види державної допомоги сім'ям з дітьми- ст.3:
1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;
2) допомога при народженні дитини;
Враховуючи зазначене - це різні виплати нараховуються, окремо, але залежать одна від іншої, алгоритм нарахувань виглядає так:
- 19500 грн. - допомога по вагітності та пологам.
- 41280 грн. - допомога при народженні дитини (10 320 грн - одноразова виплата відразу по народженню дитини та 860 грн - щомісяця упродовж 3-х років).
Більш детально щодо нарахувань Вам зможуть надати роз яснення в органах соц.захисту за місцем реєстрації.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Добрий день!
Погоджуюсь з колегами, це дві різні допомоги.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (надалі - Закон), право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають за цим Законом всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
В ч.1 ст. 8 Закону зазначається, що підставою для призначення жінкам допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами є видана в установленому порядку довідка лікувального закладу встановленого зразка та довідка:
з основного місця роботи (служби, навчання);
ліквідаційної комісії для жінок, звільнених з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації;
державної служби зайнятості для жінок, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні.
Відповідно до ст. 10 Закону допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
В ч.1 ст. 11 Закону зазначається, що допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.
Щодо розмірів даних видів допомоги Вам уже описали колеги вище.
Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.
Сподіваюсь, що Вам допоміг!
Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.
P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.
Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.
Это - разные выплаты.