Украина
category

приватизация земли

Вопрос № 3252
приватизация земли
4 консультации
50 грн.

подскажите пожалуйста, в сельской раде сказали что я больше не могу получить земли по ст 121, так как мне давали 50 соток. вопрос, могу ли я еще претендовать на земли сельского значения до 1,5 га, если 50 соток получил?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами із земель державної або комунальної власності передбачений Розділом IV Земельного кодексу України.

Закон надає громадянам можливість отримати безоплатно землі наступних розмірів:

  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
  • для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Законом(Земельним Кодексом України ст.121) передбачена одноразова можливість передачі земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вищезазначених норм по кожному виду використання окремо. Тобто, ви можете один раз  приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення з вищезазначеного переліку.

Процедура така , як я  повідомляв Вам раніше.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго дня.

Не погоджуюсь з позицією Костянтина Гончаренко.

Вважаю, що відмова сільської ради є незаконною. Пояснюю чому.

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам встановлені у ст. 121 ЗКУ. 

Згідно з п. б ч. 1 ст. 121 ЗКУ, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства в розмірі не більше 2,0 гектара. Однак, у чинному Земельному кодексі України чітко не встановлено, скільки земельних ділянок має право безоплатно одержати чи скільки разів громадянин України має право подавати клопотання до відповідних органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади для повної реалізації права на безоплатне одержання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель держаної та комунальної власності у межах норми, встановленої у п. б ч. 1 ст. 121 ЗКУ.

В ч. 7 ст. 5 Закону «Про особисте селянське господарство» додатково зазначено, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених п. б ч. 1 ст. 121 ЗКУ для ведення особистого селянського господарства.

Таким чином, аналіз наведених норм зазначених законодавчих актів дає підстави для висновку про те, що громадянин України, який отримав безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства меншої площі ніж 2 гектари, є таким, що не повністю реалізував надане йому законом право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. А раз так, то він має право отримати безоплатно у власність принаймні ще одну ділянку з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства», яка разом з раніше отриманою ним безоплатно у власність земельною ділянкою з таким же цільовим призначенням не перевищуватиме розмір у 2 гектари.

Всього доброго.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Ответ оплачен: 20 грн.

Добрий день!

Погоджуюсь з консультацією К. Гончаренко.

В ст. 121 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) зазначається, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Проте в ч.4 ст. 116 ЗК України зазначається, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

В ч.7 ст. 5 Закону України "Про особисте селянське господарство" (надалі - Закон) зазначається, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

Проте в ч.7 ст. 5 Закону не зазначається, що збільшення розміру земельної ділянки, якщо Ви отримали вже земельну ділянку за цим же видом використання здійснюється на безоплатній основі до розмірів зазначених в ст. 121 ЗК України, а саме до 2.0 га.

Якщо Ви вже отримали земельну ділянку з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства у розмірі меншому до 2,0 га, то Ви можете її збільшити до 2.0 га на платній основі, а саме: укладення договору оренди (ст. 124 ЗК України), укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки (ст. 128 ЗК України).

Також Ви можете безоплатно розширити земельну ділянку шляхом отримання земельної частки(паю), або у випадку спадкування.

Таким чином, якщо Вам відмовили у безоплатній передачі земельної ділянки такого ж цільового призначення земельної ділянки, тоді рішення сільської ради є правомірним, якщо на платній основі, тоді може бути неправомірним, але необхідно ознайомлюватися із документами.

Щодо отримання земельної ділянки за договором купівлі-продажу (ст. 128 ЗК України) можете ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3gBbeHQ .

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Добрий день!

Погоджуюсь з консультацією К. Гончаренко.

В ст. 121 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) зазначається, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Проте в ч.4 ст. 116 ЗК України зазначається, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

В ч.7 ст. 5 Закону України "Про особисте селянське господарство" (надалі - Закон) зазначається, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

Проте в ч.7 ст. 5 Закону не зазначається, що збільшення розміру земельної ділянки, якщо Ви отримали вже земельну ділянку за цим же видом використання здійснюється на безоплатній основі до розмірів зазначених в ст. 121 ЗК України, а саме до 2.0 га.

Якщо Ви вже отримали земельну ділянку з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства у розмірі меншому до 2,0 га, то Ви можете її збільшити до 2.0 га на платній основі, а саме: укладення договору оренди (ст. 124 ЗК України), укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки (ст. 128 ЗК України).

Також Ви можете безоплатно розширити земельну ділянку шляхом отримання земельної частки(паю), або у випадку спадкування.

Таким чином, якщо Вам відмовили у безоплатній передачі земельної ділянки такого ж цільового призначення земельної ділянки, тоді рішення сільської ради є правомірним, якщо на платній основі, тоді може бути неправомірним, але необхідно ознайомлюватися із документами.

Щодо отримання земельної ділянки за договором купівлі-продажу (ст. 128 ЗК України) можете ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3gBbeHQ .

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ