Ответ оплачен: 12 грн.
Добрый день! Уважаемы клиент!
Вы переживаете напрасно. Если бы Ваша бывшая жена подавала на лишение Вас родительских прав, тогда Вам необходимы были бы все пункты, которые Вы перечислили ( и не только) для доказательства того. Что Вы заботитесь о своих детях или, по крайней мере, пытаетесь.
Так как бывшая жена на такой шаг пока не додумалась, все достаточно просто. Я Вам докажу, что Закон совершенно на Вашей стороне!
Для этого необходимо процитировать Семейный кодекс Украины:
Стаття 141.Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини
частиною п’ятоюстатті 157 цього Кодексу.
Стаття 151.Права батьків щодо виховання дитини
1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
Стаття 153.Права батьків та дитини на спілкування
1. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Стаття 157.Вирішення батьками питань щодо виховання дитини
1. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно, крім випадку, передбаченого частиною п’ятою цієї статті.
2. Той із батьків, хто проживає окремовід дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.
3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
4. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Той з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від виконання договору зобов'язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану другому з батьків.
Стаття 158.Вирішення органом опіки та піклування спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї
1. За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
2. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Стаття 159.Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї
1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.
Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.
4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.
5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Предлагаю Вам ознакомиться со статьями Семейного кодекса Украины, которые я процитировала Выше. Не нужно быть юристом, чтоб понимать, что Ваша жена нарушает законодательство и Вы имеете полное право для обращения в суд для защиты своих прав. С подготовкой иска в суд я, естественно, Вам помогу. В моем профиле есть данные, как со мной связаться.
Обратите внимание на ч. 3 ст. 157 Семейного кодекса. Ваша бывшая жена не имеет права препятствовать Вам в общении с детьми и в участии в их воспитании. Данные ограничения могут быть только в том случае, если на это есть законные основания (к примеру, установлены ограничения судом). У Вас таких оснований нет, поэтому, не имеет смысла писать об этом.
На данном этапе Вам необходимо обратиться с заявлением в органы опеки, для решения спора «щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї». Обратите внимание на ч. 2 ст. 158 Семейного кодекса Украины: 2. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Вам нужно лишь доказать, что Вы «нормальный человек», не алкоголик/наркоман, не ведете аморальный образ жизни, в силах участвовать в жизни детей и оказывать положительно влияние на их воспитание.
Заручившись поддержкой органов опеки, Вы имеете право сразу обратиться с иском в суд «про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною».
По всем Вашим вопросам. Готовиться особо никак не нужно, органы опеки сами к Вам придут, посмотрят условия для проживания. Вам необходимо лишь доказать, что Вы «адекватный человек». Но могу обратить Ваше внимание на один вопрос, точнее, разъяснить, чтоб Вы не боялись. «7) дал разрешение на смену фамилии детям на новую, но остался отцом в св-ве о рождении)» - смена фамилии не предполагает того, что Вы исключаетесь из записи, как отец детей. Только лишение родительских прав дает Вам право не принимать участие в жизни детей, кроме как все равно оплачивать алименты. Если после лишения родительских прав детей усыновили, тогда Вы лишаетесь обязанности выплачивать алименты.
Я желаю Вам удачи! В случае необходимости обращайтесь за дополнительной консультацией.