Украина
category

Угода про підготовку лікаря-інтерна та гарантії відпрацювання після закінчення інтернатури

Вопрос № 3269
Угода про підготовку лікаря-інтерна та гарантії відпрацювання після закінчення інтернатури
1 Консультация
120 грн.

В 2018 році я закінчив медичний університет, написав заяву на самостійне працевлаштування. Знайшов місце в лікарні за бажаною спеціальністю і уклав угоду про підготовку лікаря-інтерна та гарантії відпрацювання після закінчення інтернатури. При працевлаштуванні мені обіцяли, що лікарня планує закупівлю нового обладнання (цифровий рентген, КТ, МРТ). Зараз я завершую спеціалізацію, становище матеріальної бази лікарні не покращилося і перспектив розвитку там немає. Лікарня реорганізувалася в комунальний некомерційний заклад. Нових угод я не укладав. Чи можу я розірвати договір про 3-х річне відпрацювання чи перевестися в іншу державну лікарню в іншій області і що для цього потрібно?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 120 грн.

Добрий день, Олександре.

1) По-перше, відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

Відповідно до пункту 9 зазначеного Порядку розірвати таку угоду випускник має право з таких причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

2) Щоб розуміти всю ситуацію та допомогти Вам, прошу Вас відповісти на наступні питання:

Чи підписували Ви при вступі на навчання угоду з університетом про підготовку фахівця з вищою освітою?

Чому Ви самостійно шукали місце для проходження інтернатури: університет не проводив розподілу (не засідала комісія з працевлаштування) чи Ви відмовилися від запропонованого університетом місця та вирішили самостійно його знайти?

Вам видавали направлення на роботу чи довідку про право самостійного працевлаштування?

3) Що стосується угоди з лікарнею, то все залежить від її умов.

Необхідно уважно читати розділ "відповідальність".

Якщо в договорі прописано, що у разі невідпрацювання 3-х років, Ви повинні відшкодувати лікарні витрати на інтернатуру, то можете не хвилюватися.

Адже під такими витратами лікарні зазвичай прописують у позовній заяві заробітну плату та витрати на відрядження. У стягненні таких виплат суди відмовляють.

Якщо ж у договорі прописано, що у разі невідпрацювання 3-х років, Ви повинні виплатити лікарні штраф у такому то розмірі (а зазвичай лікарні прописують значні штрафні санкції за порушення договірних зобов'язань), то це вже проблема і лікарня дійсно може стягнути з Вас ці кошти у судовому порядку.

Маю досвід у вирішенні даних питань, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ