Украина
category

Интернатура

Вопрос № 3302
Интернатура
4 консультации
120 грн.

Добрый день! Вопрос по поводу интернатуры. Училась в Днепре в медицинской академии,закончила в 2019,в деканате на тот момент  сказали,что мест нет и ищете места сами,было только одно в Волновахе,но никто туда и не хотел,хотела проходить интернатуру в Киеве,искала там,подъезжала в департамент,нет мест и все,было желание пройти на платной основе в частной клинике в Киеве,но клиника требовала разрешение от МОЗ,а в департаменте говорили,что нужно направление от них,в итоге ничего не получилось и прохожу в Мариуполе(в родном городе) на платной основе в частной,так же в Мариуполе было место в государственной на период интернатуры,но на отработку меня не брали,но так сделать нельзя, должно быть прописано трудоустройство на 5 лет(2-интернатура,3-отработка)

В этом году вроде бы появилась информация,что МОЗ опять будет финансировать интернатуру и что возможно на стоматологии интернатура будет 1 год..можно ли на данный момент что-то сделать,потому что проучилась  5 лет на бюджете,а интернатуру пришлось оплачивать и при том проходить там,где я не хотела?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 40 грн.

Добрый день!

По Вашему вопросу сообщаю следующее:

Может ли выпускник после бюджетного обучения проходить интернатуру на контрактной основе?

Да, но при условии зачисления на должность врача-интерна в избранное учреждение здравоохранения.

Минздрав предлагает следующий алгоритм действий для студентов-медиков, которые будут выпускаться и планируют трудоустраиваться самостоятельно:

1 Сообщить свой институт об отказе от направления на работу письменным заявлением.

2 Выбрать место работы и врачебную специальность, обратившись к областным департаментам или управлениям здравоохранения и руководителей учреждений здравоохранения.

https://moz.gov.ua/internatura

Покрокове роз'яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури

МОЗ України надає роз'яснення щодо зарахування до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно до наказу МОЗ України №367 від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПОГОДЖУЄТЬСЯ З РОЗПОДІЛОМ:

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

- Диплом

- Сертифікат «КРОК 2»

- направлення на роботу (за власною заявою на ім’я голови комісії з працевлаштування).

2) Звертається до Департаменту охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я за місцем направлення на роботу.

3) Зараховується на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна у закладі охорони здоров’я та Наказом керівника структурного підрозділу з питань охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я направляється для навчання в інтернатуру відповідно до направлення (очна частина інтернатури – ЗВО, заочна – заклад охорони здоров’я, в якому проводиться стажування).

4) Не пізніше 1 серпня приступає до роботи.

Заклад вищої освіти

1) Інформує випускників про можливість працевлаштування за направленням або самостійного працевлаштування і отримує від випускників бюджетної форми навчання відповідні заяви.

2) В разі згоди випускника на працевлаштування за направленням, ЗВО надає випускнику:

Направлення на роботу (якщо студент самостійно шукає місце роботи, йому надається довідка про навчання за державним замовленням)

Диплом

Сертифікат «КРОК 2»

3) Подає в МОЗ України відповідну звітну інформацію в установленому порядку.

Департамент охорони здоров’я

1) Зараховує випускників на посади лікарів-інтернів/провізорів-інтернів не пізніше 01 серпня 2019 року*.

В наказі про зарахування вказується ЗВО, в якому проходитиме очна частина та база стажування.

2) Подає до ЗВО відповідну звітну інформацію в 5-ти денний термін після зарахування випускника на посаду.

*Підставою для зарахування на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна для навчання за державним замовленням є: направлення МОЗ України на роботу або довідка про надання права самостійного працевлаштування.

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

Диплом

Сертифікат екзамену «КРОК 2»

Довідку про навчання за державним замовленням.

Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;

керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.

Если Вы не подписывали договор с ВУЗом ( в лице ректора)об отработке 3-х лет по направлению в конкретной клинике , то никаких условий быть не может кроме как то условие, что Вам необходимо предоставить ВУЗу и МОЗ в лице областного департамента МОЗ - гарантийное письмо от выбранной клиники о том , что они взяли Вас на работу интерном по трудовому договору ( с подписью и печатью директора на бланке клиники.

Если у Вас есть справка об отказе от распределения это значит, что университет не смог Вас трудоустроить , следовательно любые заявления о возможном возврате средств будут не законными.

Клиника так же не может требовать от Вас продолжения работы , так как это не звконно , Вы можете свободно перейти в любую клинику , сообщив об этом гарнтийным письмом ВУЗ и областной МОЗ.

если будут препятствия со стороны клиники , обращайтесь в территориальное управление инспекции по вопросам труда о нарушении прав.

С уважением,

Константин Гончаренко

Ответ оплачен: 40 грн.

https://brightadvise.com/questions/3257#answer6220

https://brightadvise.com/questions/3241#answer6176

https://brightadvise.com/questions/3158#answer6068

Лист МОЗ України від 26.04.2018 № 11.2-10/10780 Про працевлаштування випускників 2018 року, які навчалися за державним замовленням

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96

https://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-zminju...

https://nmapo.edu.ua/nv/po/internatura#Var

Так, согласно п. 1.1 этого Положения специализация (интернатура) является обязательной формой последипломной подготовки выпускников всех факультетов медицинских и фармацевтических высших заведений образования III — IV уровней аккредитации, медицинских факультетов университетов независимо от подчиненности и формы собственности, после окончания которой им присваивается квалификация врача (провизора) — специалиста определенной профессии.

Кто же такие интерны? Как указано в п.п. 3 п. 3 ст. 61 Закона № 1556 интерн — это лицо, которое имеет степень магистра медицинского или фармацевтического направления и учится с целью получения квалификации врача или провизора определенной специальности согласно перечню врачебных или провизорных специальностей интернатуры.

Интернатура проводится в очно-заочной форме обучения на кафедрах медицинских (фармацевтических) высших заведений образования III — IV уровней аккредитации, медицинских факультетов университетов и заведений медицинского (фармацевтического) последипломного образования и стажировки в базовых учреждениях и заведениях здравоохранения.

Продолжительность прохождения интернатуры зависит от специальности и определена Перечнем № 81.

Под базами стажировки врачей (провизоров)-интернов понимают базовые учреждения и заведения здравоохранения, которые используются с целью первичной специализации выпускников высших медицинских (фармацевтических) заведений образования.

Базами стажировки могут быть областные, городские и центральные районные больницы, городские и областные детские больницы, роддома, диспансеры, больницы, подчиненные другим ведомствам, клиники научно-исследовательских институтов, диагностические центры, бюро судебно-медицинской экспертизы, учреждения и заведения санитарно-эпидемиологической службы, аптечные заведения и т. п., имеющие в своем составе структурные подразделения, подготовка в которых предусмотрена учебным планом и программой интернатуры по соответствующей специальности.

При этом в соответствии с п.п. 3.5.2 Положения № 291 базы стажировки врачей (провизоров)-интернов должны соответствовать таким требованиям:

— иметь в своем составе лечебно-диагностические отделения, лабораторные и диагностические кабинеты, другие производственные подразделения, обучение интернов в которых предусмотрено учебным планом и программой интернатуры по определенной специальности;

— быть обеспечены медицинским (фармацевтическим) оборудованием, аппаратурой и инструментарием, необходимыми для осуществления диагностической, лечебной, санитарно-профилактической (противоэпидемической), провизорской работы на современном уровне и в соответствии с задачами заведения или учреждения (предприятия);

— иметь возможность предоставить врачам (провизорам)-интернам рабочие места и объем работы согласно требованиям учебных планов и программ интернатуры по определенной специальности;

— иметь учебные помещения для врачей (провизоров)-интернов, оборудованные необходимыми учебно-методическими пособиями, таблицами, макетами, стендами, современными техническими средствами обучения и т. п.;

— иметь возможность обеспечения врачей (провизоров)-интернов общежитием.

Основанием для зачисления в интернатуру являются диплом врача (провизора) по определенной врачебной (провизорской) специальности, удостоверение о направлении на работу по персональному распределению или справка о праве самостоятельного трудоустройства.

Зачисление молодых специалистов в интернатуру осуществляется приказом Министерства здравоохранения АР Крым, управления здравоохранения областной, Киевской, Севастопольской городской госадминистрации, областного, городов Киева и Севастополя ВО «Фармация», областной, городов Киева и Севастополя санитарно-эпидемиологической станции.

Зачисление проводится на должности врачей (провизоров)-интернов.

В приказе о зачислении в интернатуру указываются специальность интернатуры, заведение образования, в котором будет проводиться очная часть обучения, и базовое учреждение или заведение (предприятие), где будет проводиться стажировка.

Теперь давайте выясним, кто именно проходит интернатуру на платной основе.

Так, исходя из п. 7.10 Положения № 291 и п. 30 Перечня № 1138 стажировка врачей (провизоров)-интернов в базовых заведениях и учреждениях здравоохранения на платной основе на основании договоров проводится, если эти врачи (провизоры)-интерны:

— окончили негосударственные высшие медицинские (фармацевтические) заведения образования;

— окончили государственные высшие медицинские (фармацевтические) заведения образования на условиях контракта;

— приняты на работу в негосударственные заведения здравоохранения (негосударственные фармацевтические заведения, предприятия);

— повторно проходят интернатуру;

— желают получить вторую специальность в интернатуре.

С 2017 года не обязаны трудоустраивать студента, а сам студент самостоятельно выбирает первое место работы и прохождения интернатуры.

Будет ли распределение выпускников - Оно будет проводиться не позднее, чем за 4 месяца до окончания студентами вуза.

Может ли выпускник после бюджетного обучения проходить интернатуру на контрактной основе?

Да, но при условии зачисления на должность врача-интерна в избранное учреждение здравоохранения.

Минздрав предлагает следующий алгоритм действий для студентов-медиков, которые будут выпускаться в 2019 году и планируют трудоустраиваться самостоятельно:

1 Сообщить свой институт об отказе от направления на работу письменным заявлением.

2 Выбрать место работы и врачебную специальность, обратившись к областным департаментам или управлениям здравоохранения и руководителей учреждений здравоохранения.

https://moz.gov.ua/internatura

Покрокове роз'яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури у 2019 році

МОЗ України надає роз'яснення щодо зарахування у 2019 до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно до наказу МОЗ України №367 від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПОГОДЖУЄТЬСЯ З РОЗПОДІЛОМ:

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

  • - Диплом
  • - Сертифікат «КРОК 2»
  • - направлення на роботу (за власною заявою на ім’я голови комісії з працевлаштування).

2) Звертається до Департаменту охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я за місцем направлення на роботу.

3) Зараховується на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна у закладі охорони здоров’я та Наказом керівника структурного підрозділу з питань охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я направляється для навчання в інтернатуру відповідно до направлення (очна частина інтернатури – ЗВО, заочна – заклад охорони здоров’я, в якому проводиться стажування).

4) Не пізніше 1 серпня приступає до роботи.

Заклад вищої освіти

1) Інформує випускників про можливість працевлаштування за направленням або самостійного працевлаштування і отримує від випускників бюджетної форми навчання відповідні заяви.

2) В разі згоди випускника на працевлаштування за направленням, ЗВО надає випускнику:

  • Направлення на роботу (якщо студент самостійно шукає місце роботи, йому надається довідка про навчання за державним замовленням)
  • Диплом
  • Сертифікат «КРОК 2»

3) Подає в МОЗ України відповідну звітну інформацію в установленому порядку.

Департамент охорони здоров’я

1) Зараховує випускників на посади лікарів-інтернів/провізорів-інтернів не пізніше 01 серпня 2019 року*.

В наказі про зарахування вказується ЗВО, в якому проходитиме очна частина та база стажування.

2) Подає до ЗВО відповідну звітну інформацію в 5-ти денний термін після зарахування випускника на посаду.

*Підставою для зарахування на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна для навчання за державним замовленням є: направлення МОЗ України на роботу або довідка про надання права самостійного працевлаштування.

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

  • Диплом
  • Сертифікат екзамену «КРОК 2»
  • Довідку про навчання за державним замовленням.
  • Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

  • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
  • керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

  • Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.
  • Після закінчення інтернатури відпрацьовує 3 роки відповідно до укладеної угоди.

Випускники, які з поважних причин вчасно не приступили до інтернатури (хвороба, несвоєчасне укладання трудової угоди), подають до Департаменту охорони здоров’я документи, що пояснюють причину запізнення та зараховуються в інтернатуру з подовженням терміну навчання на строк запізнення.

Ответ оплачен: 40 грн.

Добрий день, Олено!

На сьогодні порядок проходження інтернатури встановлено Положенням № 291 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text), а питання працевлаштування - Порядком працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

Тобто, порядок проходження інтернатури у 2020 році діятиме старий. При цьому МОЗ працює над розробкою нового.

можно ли на данный момент что-то сделать,потому что проучилась 5 лет на бюджете,а интернатуру пришлось оплачивать и при том проходить там,где я не хотела? - що саме Ви маєте на увазі? Якщо повернення коштів за платну інтернатуру - то це неможливо.

До речі, очну частину інтернатури Ви проходите також на платній основі?

Дійсно, 19 червня 2020 року була прийнята постанова КМУ № 536 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для стажування лікарів-інтернів на базах стажування у 2020 році" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/536-2020-%D0%BF#Text).

Дія Постанови не розповсюджується на приватні заклади. Визначений у ній Порядок використання коштів стосується лише комунальних закладів охорони здоров’я, котрі фінансуються з державного бюджету і підпорядковані департаментам охорони здоров’я. Якщо інтерн хоче проходити стажування у в приватній клініці, вона має виплачувати йому заробітну плату. При цьому клініка обов’язково має бути внесена до переліку баз стажування, затвердженого департаментом охорони здоров’я.

Якщо раніше інтерни, які проходили стажування в закладах охорони здоров’я, отримували заробітну плату з їхнього загального бюджету, то нині кожна база стажування отримає додаткові кошти на ці потреби. Головним їх розпорядником буде Міністерство охорони здоров’я, яке є відповідальним за організацію стажування лікарів-інтернів. Воно перераховуватиме кошти обласним департаментам охорони здоров’я (відповідно до кількості лікарів-інтернів першого року навчання, які будуть працевлаштовані у підвідомчих їм закладах). А ті своєю чергою спрямують їх безпосередньо на бази стажування – у вигляді відшкодування витрат на оплату праці інтернів, відповідно до укладених договорів. Бази стажування щомісяця подаватимуть звіти про нараховані та виплачені лікарям-інтернам зарплати, а департаменти охорони здоров’я впродовж п’яти днів з моменту їх отримання здійснюватимуть відшкодування.

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Добрий день, Олено!

Чи вдалося Вам вирішити дане питання?

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ