Украина
category

Дарственная на пай

Вопрос № 3346
Дарственная на пай
7 консультаций
120 грн.

Здравствуйте. Как правильно оформить дарственную (какие документы нужны и в какую организацию нужно обращаться) на земельный участок (пай) с отца на дочь? Оба проживают в пгт (не районный центр)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 17 грн.

Просто идете к нотариусу и оформляете, если все в порядке с документами (сертификатами на паи)

Ответ оплачен: 17 грн.

Здравствуйте!

Дарственную, то есть заключить договор дарения, на пай Вы не можете. В Украине по прежнему действую мораторий на отчуждение паев.

Переходные положения Земельного кодекса Украины:

15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, не допускається:

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) відповідно до частини другої статті 37-1цього Кодексу земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, в порядку, визначеному цим Законом.

Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).

Исходя из последнего абзаца, приведенной выше нормы законодательства, любой подобный договор будет недействительным. Так что юристы, которые рекомендуют обратиться к нотариусу – не правы.

Вы можете передать в долгосрочную аренду Вашему родственнику, а в последствии написать завещание. По сегодняшний день именно так и поступают, передавая пай. К слову, часто так и «продажу» паев осуществляют. Конечно, это подмена сделки, но обойти Закон всегда можно!

Но если же речь идет все же НЕ о пае, тогда Вы можете обратиться к нотариусу и оформить договор дарения. Если дарение осуществляется между родственниками первой линии родства, тогда налоговая ставка = 0. От отца к дочери – это первая линия родства. 

Была рада быть Вам полезной. Обращайтесь.

С Уважением, Ирина! 

Ответ оплачен: 17 грн.

Доброго вечора. 

Для того,щоб укласти договір дарування земельної ділянки зверніться до нотаріуса, надавши наступний пакет документів:

  • Паспорти і коди сторін, що беруть участь в угоді (свідоцтво про народження для неповнолітніх осіб);
  • документ, що підтверджує право власності на ділянку (державний акт, свідоцтво про право власності або про право на спадщину тощо);
  • нормативна грошова оцінка землі ;
  • витяг з Госгеокадастру;
  • згоду батьків і дозвіл органів опіки та піклування (якщо в угоді бере участь неповнолітня особа);
  • документи, що підтверджують наявність пільг в плані оподаткування (довідка про інвалідність тощо).
Ответ оплачен: 17 грн.

Доброго дня!

Якщо у Вас є правовстановлючі документи на зазначену землю(державний акт або сертифікат)

Ви можете звернутися до нотаріуса будь-якого та укласти нотаріально посвідчений договір дарування. 

Перелік документів надасть конкретний нотаріус.(за загальним правилом потрібні наступні документи):

Паспорти і ІНН(РНОКПП)сторін, в угоді ,

документ, що підтверджує право власності на ділянку (державний акт, свідоцтво про право власності або про право на спадщину тощо); грошова оцінка землі

;витяг з Госгеокадастру;

Якщо у СМТ немає нотаріуса ,його функцііі виконує голова ОТГ ,староста ,чи інша уповноважена особа сільськоіі ради.

Якщо земля перебуває у Вашій власності згідно державного акту ,Ви як власник розпоряджаєтесь нею на власний розсуд(даруєте,продаєте чи міняєте)

Щодо податків то для родичів першого ступення споріднення податку не застосовується, сплачують лише послуги нотаріуса конкретного.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 17 грн.

Здоровье здоровье! Просто идете к нотариусу, берете с собой паспорта и имеющиеся документы на землю. Нотариус задаст  вам некоторые вопросы, для уточнения деталей, скажет какие у вас недостающие документы и где их взять. И оформит с вашу сделку, внеся данные о совершении сделки в электронный реестр и выдаст вам сертификат, если Вам подарили! 

Такие вопросы, сделки проводятся исключительно, у нотариуса!

Ответ оплачен: 17 грн.

Щоб укласти договір дарування земельної ділянки зверніться до нотаріуса, надавши наступний пакет документів: 

паспорти і коди сторін, що беруть участь в угоді (свідоцтво про народження для неповнолітніх осіб); 

документ, що підтверджує право власності на ділянку (договір купівлі-продажу, державний акт, свідоцтво про право власності або про право на спадщину тощо); нормативна грошова оцінка землі (замовте в Центрі надання адмінпослуг – ЦНАП); 

витяг з Госгеокадастру (також оформляється в ЦНАП); свідоцтво про шлюб і згода чоловіка або дружини (якщо земля придбана в шлюбі та є спільною власністю пари); 

згоду батьків і дозвіл органів опіки та піклування (якщо в угоді бере участь неповнолітня особа); 

документи, що підтверджують наявність пільг в плані оподаткування (довідка про інвалідність тощо).

Ответ оплачен: 18 грн.

Доброї ночі!

Погоджуюсь з консультацією Ірини Цалцалко.

Якщо Ви бажаєте подарувати земельну ділянку, тоді звертайтесь до нотаріуса із переліком документів, що описали колеги.

Проте, якщо Ви бажаєте подарувати земельну частку(пай), тоді до 01 липня 2021 року (набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення) це не можна зробити, оскільки діє мораторій.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ