Украина
category

Відпрацювання 3х років після інтернатури

Вопрос № 3412
Відпрацювання 3х років після інтернатури
1 Консультация
120 грн.

Добрый день. У меня сложилась такая ситуация, хочу попросить Вашей помощи. 17 июля 2017г. Была вынуждена подписать договор "про підготовку фахівців із вищою медичною освітою". Почти 2г.после интернатуры я отработала, теперь захотела сменить место работы,но вполне уверена, что у меня возникнут проблемы с увольнением на этом основании. Как обойти данный договор? Фото договора прилагаются.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 120 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Якщо у Вас є підписана угода з ВНЗ  з обов язком відпрацювати 3 - роки у лікарні за направленням згідно розподілу то інтернатуру все ж необхідно буде завершити , максимум , що можливо зробити , то це змінити клініку у якій будете проходити інтернатуру:

Для цього необхідно отримати в ІНШІЙ клініці гарантійний лист, про те , що клініка готова Вас прийняти для проходження інтернатури та направити його в Обласний МОЗ аби управління погодило, зміну бази проходження інтернатури - Це можливо якщо в угоді з ВНЗ не вказано пункт про те що відпрацьовувати ви маєте у саме цій конкретній лікарні.

З цієї лікарні ви можете звільнитись за власним бажанням згідно ст.38 КЗпП обравши відповідну причину та додавши докази її настанння.

Після реєстрації заяви вас мають звільнити у той же день з видачею трудової та розрахунку.

Далі завершуєте інтернатуру у приватній клініці , надсилаєте звіт про успішне проходження до ВНЗ та обласного управління МОЗ І ТОДІ ВСЕ.

на даному єтапі це все, що можливо зробити .

Щоб самостійно шукати місце інтернатури Ви мали під час розподілу , написати заяву про відмову від запропонованого місця роботи та зазначити , що бажаєте працевлаштовуватись самостійно , на підставі вашої заяви вам мали у ВНЗ на комісії видати довідку "про надання можливості самостійного працевлаштування" , якщо заяви про відмову не має , то потрібно по гарантійному листу переходити в приватну клініку і там допрацьовувати згідно угоди аби не виникло питань , щодо повернення коштів.

щодо розірвання угоди то це можливо зробити лише з підстав:

Відповідно до пункту 9 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Якщо ж Ви підписали угоду з університетом в особі ректора на відпрацювання саме в цій лікарні, то доведеться відпрацювати і лише потім перейти у іншу установу.

Угода з самою лікарнею значення не має.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

25.10.20 18:03
Татьяна

Если я правильно поняла,то, что я подписала договор именно с больницей не имеет никакого основания меня задерживать,если я захочу раньше времени уйти не отработав последний год?

25.10.20 18:21

Вы маєте керуватися угодою , що укладена з університетом , якщо у ній вказано , що Ви маєте відпрацювати 3 роки у будь-якому медичному закладі згідно направлення , а не у конкретній лікарні з конкретним розташуванням та назвою, то Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. Обласний МОЗ  розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З  заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ  в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

25.10.20 18:06
Татьяна

Ведь Вы описали в основном, все ,что касается интернатуры, а я уже врачом отработала 2года.

25.10.20 18:27

Якщо інтернатуру Ви вже завершили та подали звіт про її успішне проходження до ВНЗ Та обласного МОЗ І ВОНИ ЙОГО затвердили.

у такому разі свої 3 роки згідно угоди з ВНЗ ви вже відпрацювали.

В подальшому ви не зобов язані працювати в цій клініці , можете звільнитись будь-якої миті та піти працювати туди , куди бажаєте.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

25.10.20 18:46
Татьяна

спасибо Вам огромное за помощь!!!!!!)

25.10.20 18:54

Завжди радий допомогти. Успіхів бажаю!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ