Украина
category

Образование

Вопрос № 3414
Образование
5 консультаций
85 грн.

Добрый день, я учусь на 6 курсе в медицинском университете на бюджетной основе и имею ІІ группу инвалидности. Когда поступала, естественно, был подписан договор(поступала по льготе -  инвалид-детства). Теперь же подходит время идти на интернатуру и затем отработку 3 года, что для меня не желательно( вообще не планирую быть врачом). Как мне поступить в плане не идти на интернатуру и не выплачивать обучение за 6 лет? Можно ли расторгнуть договор по причине инвалидности ІІ группы и как и когда это можно делать? До распеределения или после получения диплома и когда уже распределят на интернатуру?

Консультации Советников

Доброго дня!

щодо розірвання угоди то це можливо зробити лише з підстав:

Відповідно до пункту 9 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Якщо ж Ви підписали угоду з університетом в особі ректора на відпрацювання саме в цій лікарні, то доведеться відпрацювати і лише потім перейти у іншу установу.

Угода з самою лікарнею значення не має.

Після того як отримаєте направлення , подайте медичні документи ,які свідчать про неможливість проходження інтернатури за станом здоров'я.

Або подайте заяву про відмову від розподілу з видачею довідки з ВНЗ про право самостійного працевлаштування, після іі отримання угода з ВНЗ втрачає силу.

Проте у Вас є всі підстави для припинення угоди за станом здоров'я.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго дня, Тетяно!

Как мне поступить в плане не идти на интернатуру и не выплачивать обучение за 6 лет? - Ви взагалі не хочете йти на інтернатуру та надалі працювати лікарем, чи не хочете проходити інтернатуру за направленням?

Можно ли расторгнуть договор по причине инвалидности ІІ группы и как и когда это можно делать? - так, можливо. Робити це необхідно до розподілу.

Відпрацювання 3-х років передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98). 

Відповідно до пункту 9 зазначеного Порядку розірвати таку угоду випускник має право з таких причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Крім того, важливе значення у даному випадку матиме те, чи буде ВНЗ проводити розподіл (засідати комісія з працевлаштування), чи погодитесь Ви з запропонованим Вам місцем проходження інтернатури чи навпаки відмовитесь від нього. Так як з 2017 року випускники вільні у виборі місця роботи, а університети не зобов'язані їх працевлаштовувати.

Адже, Ви маєте право не відпрацьовувати 3 роки, навіть якщо укладали угоду з університетом, у випадку, коли університет не забезпечив ваше працевлаштування відповідно до умов угоди (не проводив розподілу та не видавав направлення на роботу) і Вам довелося самостійно шукати місце для проходження інтернатури.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net.

Всього доброго!

Відповідно до пункту 9 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Доброго здоровья! Конечно, опираясь на нормы действующего законодательства, Вы вправе, апеллируя своим состоянием здоровья, расторгнуть договор! Мотивируя тем, что до поступления чувствовали себя лучше, а теперь здоровье ухудшилось, и Вы проанализировав ситуацию, взвесив все "за и против", решили оказаться от дальнейшего обучения. Поскольку Вы поступали по льготной категории, ни о каком возмещении затрат на Ваше обучение не может быть и речи!

И делать расторжение, лучше всего, до распределения на интернатуру!

Искренне желаю Вам здоровья!!!

Добрий вечір!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ