Інтернет-магазин,в якому була здійснена покупка, відмовляється робити повернення, пояснюючи тим,що товар відноситься до категорії тих, що не підлягають поверненню,а саме купальники. Хоча до цього більше десятка разів робили повернення товарів цієї категорії, навіть за відсутності будь-яких недоліків,тим самим даючи зрозуміти, що це можливо,по тій причині і були зроблені покупки. Пояснень, як працює ця " лотерея" не надають. Повернення робити відмовляються керуючись законодавством, яке до того у них ніби і не діяло. Є рішення для даної ситуації?

повернення в інтернет-маназин
Консультации Советников
Добрий вечір.
Купальники відносяться до тих товарів, що не підлягають обміну (поверненню), але тільки в разі належної якості! Якщо на деяких екземплярах товару присутній дефект, Ви маєте повне право вимагати від інтернет-магазину повернення цих товарів - або обмінюють на товар належної якості, або віддають за них гроші (на Ваш вибір). Що потрібно зробити: на офіційну юридичну адресуінтернет-магазину слід наідіслати рекомендованим листом Претензію. В претензії, з посиланням на ст.8 ЗУ "Про захист прав споживачів" вимагати або повернення коштів або обмін на якісний товар. До претензії додати перелік неякісних товарів з указанням в чому саме проявляється дефект. За 30 днів маєте право подати в суд про повернення грошових коштів.
Згідно статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Досудове врегулювання
Головні управління Держпродспоживслужби розглядають скарги, заяви i пропозиції громадян з питань захисту прав споживачів i вживають необхідних заходів для їхнього розв'язання; консультують споживачів з питань законодавства про захист прав споживачів.
Звернення до Держпродспоживслужби розглядаються в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян». Аби звернення було розглянуто, воно повинно відповідати таким вимогам:
- повинно бути заадресованим (чи органу державної влади, чи посадовій особі);
- у зверненні має бути зазначено Ваше прізвище, ім ' я, по-батькові, місце проживання , викладено суть питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;
- повинно бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так i групою осіб (колективне). На рівні районів і міст обласного значення звернення щодо захисту прав споживачів також приймають відділи по захисту прав споживачів у місцевих державних адмістраціях, виконавчих органах місцевих рад.
Судове врегулювання спору:
По-перше: негайно після виявлення факту порушення своїх прав, споживачу необхідно звернутися до продавця із письмовою заявою-претензією з вимогою щодо відновлення порушеного права. Претензія складається в двох примірниках в довільній формі і адресується продавцю (керівнику юридичної особи, фізичній особі-підприємцю).
Важливо отримати на другому примірнику претензії відмітку про її отримання продавцем (із зазначенням дати, прізвища і посади особи, яка прийняла претензію, її підписом, печаткою юридичної особи, фізичної особи-підприємця). У випадку ухилення продавця від прийняття або реєстрації претензії слід направити її засобами поштового зв’язку на юридичну адресу продавця з описом вкладеної кореспонденції та повідомленням про вручення.
Якщо претензія не була прийнята та/або розглянута або на неї не була надана відповідь або відповідь виявилася негативною, необґрунтованою та незаконною, а проведені переговори з продавцем/виробником товару (виконавчцем робіт, послуг) не призвели до задоволення ваших законних вимог, споживач має право оскаржити такі дії до Держпродспоживслужби .
По-друге: у випадку якщо звернення з вимогами про поновлення порушеного права до продавця/виробника (виконавця робіт, послуг) або скарги до Держпродспоживслужби не дали бажаного результату, споживач має право звернутися до суду.
Позов про захист прав споживачів подається до суду: за місцем проживання споживача, або за місцем знаходження відповідача, або за місцем заподіяння шкоди, або за місцем виконання договору - на вибір позивача.
Згідно статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
Позовна заява має відповідати загальним вимогам щодо форми i змісту позовної заяви, зокрема, містити відомості: про те, яке право споживача порушено; коли i в чому це виявилось; про способи захисту, які належить вжити суду; про розмір сум, щодо яких заявлено вимоги, з відповідними розрахунками i обґрунтуваннями; про докази, що підтверджують позов. До заяви повинні бути додані необхідні документи - залежно від заявлених вимог (наприклад, договір, квитанція-замовлення, чек, транспортна чи інша накладна...).
Відшкодування шкоди, завданої споживачу
Відповідно до статті 4 Закону України "Про захист прав споживачів" споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.
Моральна шкода, згідно із положеннями статті 23 Цивільного кодексу України полягає у:
- - фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
- - душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;
- - душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
- - приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної особи.
Згідно зі статтею 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених законом.
Вимогу про відшкодування моральної шкоди може бути заявлено як під час підготовки претензії так і в позовній заяві у разі звернення до суду.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
К сожалению, купальники не подлежать возврату. Это правда. Раньше, видимо, возвращали на усмотрение продавца. Так что, если на товаре нет брака, нужно только мирно договариваться, ссылаясь на то, что они интернет-магазин, и что делать примерки до покупки товара, возможности нет. Поэтому Вы можете оставлять негативные отзывы о них в соцсетях и сообществах. Ведь ситуация с тем, что купальник мог просто не подойти, очевидно, не единичная у них в магазине. Негативные отзывы всегда сказываются на объемах продаж, так что Ваш вариант - только мирно.
Доброго дня,
Вище погоджуюсь із консультацією пана Констянтина і хочу додати, що в мене особисто була така ситуація з купальником. Я посилалась і на норми, і писала скарги - все було безрезультатно. Але мені вдалось повернути свої кошти.
Будь-який магазин зацікавлений в тому, щоб клієнти були задоволені покупкою. Спробуйте піти з ними на компроміс, запропонуйте здійснити процедуру обміну на інший розмір чи іншу модель, якщо для Вас підходить така альтернатива.Не рекомендую сваритись, погрожувати тощо.Якщо, все ж, магазин не йде і на такі поступки, тоді рекомендую Вам перевірити, а чи взагалі легально магазин займається продажем товарів? Чи оформлені як ФОП? Чи сплачують податки належним чином.
Перевірку можна зробити наступним чином:1. Візьміть номер рахунку та прізвище отримувача та зайдіть на сайт - https://youcontrol.com.ua/ru/ . Введіть і перевірте назву ФОП чи ТОВ.
2. Якщо не знайшли тут, перевірте в Open Data Bot (cервіс Телеграм), де можна перевірити будь-яку особу, чи фігурує така особа в кримінальних чи цивільних справах тощо.
3. Ім'я отримувача і власника ФОП чи ТОВ може не співпадати. Можете створити інший акаунт і під виглядом нового покупця "вивідати цю інформацію". Знову здійснити перевірку.
З свого досвіду можу сказати, що дуже багато інтернет-магазинів працюють нелегально і не сплачують податки. В моєму випадку так і сталось, я виявила, що магазин не сплачував податки, ФОП був, але закритий. Написала їм це та написала юридичне обгрунтування і мені повернули мої кошти. Скажу більше, вони були готові мені доплатити, щоб я нікуди не скаржилась. Сподіваюсь, мої поради Вам допоможуть зробити міні-перевірку та застосувати такий варіант урегулювання спору. Вирішення спору в суді, як на мене, має бути в останню чергу, тому що це досить затяжний та вартуючий коштів процес.
З повагою,
Іванисько Світлана
Р.S. якщо будуть ще додаткові питання, то обов'язково звертайтесь.
якщо товар належної якості і віноситься до переліку - повенути його не можливо
До товарів які не підлягають обміну, або поверненню відносяться:1. Продовольчі товари.2. Лікарські засоби.3. Предмети сангігієни.4. Фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір.5. Корсетні товари.6. Парфюмерно-косметичні вироби.7. Перо-пухові вироби.8. Дитячі іграшки м’які.9. Дитячі іграшки гумові надувні.10. Зубні щітки.11. Мундштуки.12. Апарати для гоління.13. Помазки для гоління.14. Гребінці, гребені та щітки масажні.15. Сурдини (для духових музичних інструментів).16. Скрипкові підборіддя.17. Рукавички.18. Тканини.19. Тюлегардинні і мереживні полотна.20. Килимові вироби метражні.21. Білизна натільна.22. Білизна постільна.23. Панчішно-шкарпеткові вироби.24. Товари в аерозольній упаковці.25. Друковані видання.26. Лінійний та листовий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником).27. Аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом.28. Вироби з натурального та штучного волосся (перуки).29. Товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування т. д.).30. Інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо).31. Ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню є вичерпним.
Доброго дня, Галино!
Закон України "Про захист прав cпоживачів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#n133):
Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості
1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.
Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надісланий електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.
ПЕРЕЛІК товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) - Додаток N 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. N 172 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/172-94-%D0%BF#...):
Непродовольчі товари:
білизна натільна.
Отже, якщо купальник належної якості, то обміняти або повернути його Ви не маєте права (хіба що продавець сам на це погодиться).
Всього доброго!
Успіхів Вам!